24 października 2020 Rafala, Marcina, Antoniego
Reklama Heops

Jakie regały metalowe wybrać do archiwum?

dodał 2020-05-21
Jakie regały metalowe wybrać do archiwum?

Dokumenty przechowywane na regałach do archiwum

W różnych instytucjach istnieje konieczność przechowywania dużej ilości dokumentów. Robienie tego bezpośrednio w biurze po pewnym czasie może być niewygodne. Wynika to z faktu, iż wspomniane przedmioty będą zajmowały dużo miejsca. Wówczas warto zastanowić się nad stworzeniem archiwum. Jeżeli mówimy o takim miejscu, to nie może w nim zabraknąć również regałów metalowych. W artykule tym pomożemy Ci wybrać najlepsze produkty.

Przede wszystkim wysoka jakość wykonania.

Decydując się na zakup regałów do archiwum, warto zwrócić szczególną uwagę, na jakość ich wykonania. Nie mogą się one chybotać ani uginać. Przecież na ich półkach mamy zamiar składować ciężkie dokumenty, a spadniecie ich na przypadkową osobę, może być bardzo bolesne. Dlatego nie zalecamy kupować rozwiązań, które znajdują się w marketach. Warto poświęcić trochę czasu i wybrać wyspecjalizowane produkty do magazynowania teczek i segregatorów.

Rodzaje regałów do archiwum.

Tak naprawdę możemy wyróżnić dwa następujące rodzaje regałów do archiwum:

- Regały z ogranicznikami tylnymi i bocznymi – charakterystyczne dla tego typu mebli jest to, iż posiadają one odpowiednie elementy, uniemożliwiające wypadniecie przechowywanych przedmiotów. Jednak magazynowane rzeczy nie mogą być zbyt małe, ponieważ będą mogły się prześlizgnąć przez przestrzenie pomiędzy ogranicznikami. Z tego względu idealnie sprawdza się one do przetrzymywania teczek, segregatorów i kartonów z dokumentami.

- Regał z pełnymi ścianami – w odróżnieniu od tych pierwszych tutaj cały regał jest zabudowany, praktycznie od samego dołu aż po sam szczyt. Takie wykonanie pozwala przetrzymać nawet najmniejsze dokumenty bez obawy o to, iż jakieś zostaną zagubione. Dlatego możemy tutaj przechowywać mniejsze teczki i segregatory, a nawet same kartki.

Dwa wyżej wspomniane systemy są najczęściej spotykanymi na naszym rynku. Wybór odpowiedniego zależy tylko i wyłącznie od tego, co chcemy magazynować.

Najważniejsze parametry opisujące regały do archiwum.

Istnieje kilka parametrów, dzięki którym mogą Państwo porównać poszczególne regały metalowe i wybrać odpowiednie do archiwum. Przedstawiają się one w taki sposób:

- Maksymalna nośność półki – informacja ta mówi, ile kilogramów można umieścić na pojedynczej platformie, aby nie uległa ona uszkodzeniu.

- Maksymalna nośność regału – liczba ta dokładnie określa, jaki ciężar może maksymalnie znajdować się na całym meblu.

- Ilość półek – parametr ten opisuje ilość platform znajdujących się w regale. W większości przypadkach możemy je bezproblemowo dołożyć.

- Wymiary – dzięki tym wartościom dokładnie wiemy ile będzie zajmował produkt w przestrzeni.

- Typ regału – na rynku istnieją regały metalowe zaczepowe oraz regały metalowe skręcane. Jednak w zastosowaniach archiwalnych najczęściej spotkacie się z tym drugim rodzajem. W łatwy sposób można go zmontować i nie jest do tego potrzebna żadna specjalistyczna wiedza.

Zakup regałów do archiwum.

W przypadku, gdy zdecydujecie się na zakup regałów do archiwum, musicie znaleźć odpowiednie miejsce, które oferuje tego typu sprzęt. Z naszej strony polecamy sklep internetowym Doris znajdujący się pod adresem: https://www.wyposazenie-sklepowe.pl. Znajdziecie w nim różne rozwiązania dostosowane do przechowywania teczek i segregatorów, dzięki czemu wybierzecie odpowiednie do swojego zastosowania. My dziękujemy za uwagę i zapraszamy do komentowania.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności
Żwirownia 1140 px
nasza2