19 stycznia 2019 Henryka, Mariusza, Marty

Jubileusz miasta - kapsuła czasu

dodał 2017-03-01
Jubileusz miasta - kapsuła czasu

 We wrześniu mieszkańcy naszej gminy obchodzić będą Jubileusz 720-lecia Pasłęka. Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. odprawioną w intencji mieszkańców w kościele bł. Jerzego Matulewicza w Pasłęku, następnie ulicami Pasłęka przejdzie orszak paradny. Tradycyjnie trasę przemarszu zaplanowano od placu parkingowego przy ul. Polnej (Netto) do placu parkingowego przy ul. Ogrodowej (Biedronka), gdzie  odbędą się główne uroczystości jubileuszowe. W ramach przedsięwzięcia na placu parkingowym wystąpią z programami artystycznymi uczniowie pasłęckich placówek oświatowych. Na terenie parkingu rozstawione zostaną stragany oraz stoiska wystawiennicze sołectw naszej gminy. Na scenie wystąpi m.in. Kapela Sztama, zespół folklorystyczny Pasłęczanie oraz inne lokalne zespoły muzyczne. Wśród zaproszonych artystów znajdzie się również kabaret OTTO. Gwiazdą wieczoru będzie znany zespół disco polo Weekend. W ramach obchodów jubileuszowych zaplanowano niecodzienne przedsięwzięcie, w ramach którego na placu przy pasłęckim zamku zakopana zostanie „kapsuła czasu”, do której mieszkańcy będą mogli włożyć listy skierowane do następnych pokoleń.

Obecnie trwają rozmowy z elbląską delegaturą Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków zmierzające do wydania pozwolenia na realizację przedsięwzięcia na placu zamkowym. Szczegóły dotyczące tej akcji zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej gminy Pasłęk oraz w lokalnych mediach.
Uroczystości jubileuszowe z okazji 720-lecia Pasłęka organizowane będą również na przestrzeni całego 2017 r. warto więc odwiedzać strony internetowe gminnych jednostek organizacyjnych i na bieżąco śledzić informacje o imprezach skierowanych do mieszkańców naszej gminy. Pasłęcki samorząd serdecznie zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Pasłęk do włączenia się w organizację przedsięwzięć jubileuszowych oraz do udziału we wspólnym świętowaniu.
Urząd Miejski w Pasłęku


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Podatnik   2017-03-02

Przykro się czyta że w 720 letniej historii Pasłęka głównymi miejscami spotkań i imprez w Pasłęku są parkingi przy sklepach. To jakie to jest smutne pokazuje tez nasza władza uważając ze przemarsz od sklepu do sklepu to jest tradycyjna trasa w naszym mieście.


#Podpis   2017-03-02

Co do tzw. gwiazd... kto to wymyśla? Wstyd.


#Podpis   2017-03-01

Czy to PI wycina drzewa, czy durni ludzie :), którym drzewa wchodzą na drogę :)


#Wiem   2017-03-01

I ty Alina przeciw?


#Bogdan dziaslo   2017-03-01

boga nie ma jest tylko redemptorysta :))))))


#Alina.   2017-03-01

A jaką rolę ma tu odegrać klecha i jego tzw ,,msza ..Czy to sposób na wepchnięcie naszych pieniędzy klechowi przez łudzącego się następną kadencją burmistrza.Nic to nie da i te zdrowaśki też.Och gdyby był ten bóg ..............marny byłby wasz los.


#Bogdan dziaslo   2017-03-01

nie wróże długiego rządzenia pisowi


#Ab   2017-03-01

Roman, w sprawie takich drzew jak Twój wiekowy dąb Ustawa Szyszki zostawia pole do popisu samorządom. Gminne rady mają możliwość zablokowanie wycinki drzew, które z różnych powodów mogą objąć ochroną na swoim terenie.


#Roman   2017-03-01

Do ab: sam chciałem skorzystać z Ustawy Szyszki i wyciąć 139-letni dąb, na terenie parafii naszej istniejący. Lat tyle ma, gdyż jego posadzenie w kronice zapisane jest. Chyli się już do upadku. Lecz powstrzymało mnie zdanie, by jeszcze raz skorzystać z żołędzi, które rozdajemy do karmienia ubogich zwierząt leśnych, w okresie zimowym. Zdanie to wyraził nasz proboszcz, a dąb na mojej działce jest. Do PiS nie należę.


#Bardzo długo   2017-03-01

Do końca świata i jeden dzień dłużej. A tak na poważnie - jeśli wywiążą się i wzmocnią Polskę na arenie międzynarodowej, wykorzenią złodziejstwo, wzmocnią armię, uzdrowią wymiar niesprawiedliwości, wdrożą mieszkanie+ i t.d., to dłuuugo będą rządzić.


#Podpis   2017-03-01

Pasłek wyglada jakby nie maił gospodarza, brud , smród, i dziury w jezdni. Kto przejeżdza przez Pasłek to widzi zapyziałe miasteczko. Zamiast kompleksowo remonowac i dbac o estetykę miasta - burmistrz wydaje na fanaberia, bazaltowe parkingi, kiczowate lunaparki. a ogólny obraz miasta jest zły, bardzo zły. Nawet latem nie ma tego co kiedyś było, brak kwiatów a jest golenie zielonego do ziemi. Fatalnie zarządzane miasto będzie świętować .... eh....


#Ab   2017-03-01

Ale ubaw. Sądząc po wpisach to w całym kraju tylko te wstrętne pisiory wycinają drzewa. Sami widzicie jakie Pis ma poparcie. Będą długo rządzić.


#Nivea   2017-03-01

tna tna bo ludzki pan zmieni decyzje. a jeszcze niedawno jp plakal ze drzewa sa wycinane.


#Zastaw się a postaw się   2017-03-01

Co rok powinny być te obchody i co rok burmistrz naszego szacownego grodu powinien nosić inne uroczyste szaty. Te stroje najbardziej mi się podobają z całej uroczystości.


#Historia   2017-03-01

720 lat istnienia kościoła bł. Matulewicza, Biedronki i Netto? Gratulacje!!. To może niech Urząd Miasta też się przeniesie na Ogrodową? Będziecie mieli bliżej swoich mieszkańców, bo pozostała część miasta się dla was nie liczy. Tak samo jak historia tego pięknego miasta. Ciągle zamiast łączyć, dzielicie - jakie to przykre!


#Podpis   2017-03-01

Na wąwozach to chyba ludzie burmistrza??


#Masakra!!!   2017-03-01

Dziś 1 marca. Początek okresu legowego ptaków a na wąwozach wycinka drzew PEŁNĄ PARĄ!!!!!! Czy ktoś to kontroluje???? A może na wąwozach nie ma ptaków? ???????


#Podpis   2017-03-01

ja napisze te miasto wymarło dzięki napoleonowi i jego redaktorowi


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Zaproszenie na Jordan

Pozostało2 godziny 52 minut

Proboszcz parafii greckokatolickiej w Pasłęku ksiądz mitrat Andrzej Sroka zaprasza na...


20 stycznia 2019 r. w sali POK odbędzie się „Pasłęcki Koncert Noworoczny 2019”....


Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na spektakl teatru...