4 sierpnia 2020 Dominika, Protazego, Jana

Kalkulator Notarialny - Czyli jak obliczyć cenę usługi notarialnej

dodał 2019-08-28
Kalkulator Notarialny - Czyli jak obliczyć cenę usługi notarialnej

Chęć skorzystania z usługi notariusza zawsze wiąże się z obawą o jej koszt. Wiele osób nie zna rynkowych stawek oraz nie wie, jaką sumę zapłaci za daną czynność. W tym tekście prezentujemy coraz popularniejsze kalkulatory notarialne oraz odpowiadamy na pytanie, czym są, jak się ich używa i czy warto z nich korzystać.

Czym jest kalkulator notarialny?

Kalkulator notarialny to kalkulator — najczęściej na danej stronie internetowej kancelarii notarialnej, który umożliwia obliczenie sumy, jaką będziemy musieli zapłacić za daną usługę notarialną. Kalkulatory tego typu są najczęściej umieszczone na poszczególnych witrynach konkretnych kancelarii, gdyż biorą pod uwagę opłaty za poradę prawną w danej kancelarii. Kalkulatory takie dostarczają nam również informacji, jaki będzie koszt opłaty sądowej i innych opłat, które będziemy musieli ponieść, przy wykonywaniu danej czynności. Kalkulatory notarialne są darmowe, nie wymagają podawania danych ani rejestracji kont itp. Korzystanie z nich jest proste, szybkie i komfortowe.

Jak działają kalkulatory notarialne?

Działanie takiego kalkulatora jest bardzo proste. Po wejściu na stronę i uruchomieniu go otrzymujemy formularz, który jest właśnie takim kalkulatorem. Aby z niego skorzystać, musimy podać informacje o czynności, jaką chcemy wykonać. Może być to np. podpisanie umowy przedwstępnej czy umowa kupna/sprzedaży. Następnie podajemy sumę transakcji, na jaką ma opiewać dana czynność i rozpoczynamy wyliczenie. Po chwili kalkulator wyświetli nam koszty całej transakcji. Otrzymamy ogólną kwotę, jaką będziemy musieli zapłacić z wyszczególnieniem kolejnych pojedynczych opłat.

Czy warto korzystać z takich kalkulatorów?

Zdecydowanie tak! Kalkulator notarialny na naszej stronie internetowej zapewnia jasne i precyzyjne informacje odnośnie kosztów, jakie trzeba będzie podnieść przy konkretnej czynności. Nasza kancelaria prawna oferuje możliwość płatności kartą płatniczą oraz pomoc naszych pracowników w razie wątpliwości. Oferujemy również szeroki zakres usług, które można sprawdzić na stronie internetowej.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności