20 lutego 2019 Leona, Ludomira, Zenobiusza

Kijkarze z Nordic Walking Pasłęk aktywnie weszli w Nowy Rok

dodał Ponad miesiąc temu, 2019-01-14
Przełom roku to okres aktywności dla grupy Nordic Walking Pasłęk. Pomarańczowi uczestniczyli w Marszu Sylwestrowym w Skowronkach, oraz w rajdzie Mierzeja Zimą w Stegnie.

31 grudnia, kiedy większość osób szykowała stroje na wieczorne zabawy i przywitanie nowego roku, pasłęccy kijkarze ścigali się podczas pierwszej edycji Biegu i Marszu Sylwestrowego. Spora frekwencja zaskoczyła nie tylko organizatorów. Do tego należy dodać wyśmienite warunki pogodowe i trudną trasę. To wszystko wprawiło zawodników w sportowo – karnawałowy nastrój. Droga już na samym początku wiodła leśną ścieżką, pod górę. Pięciokilometrowy odcinek obfitował w liczne, pofałdowane, leśne odcinki, oraz około dwa kilometry po piasku brzegiem morza.

Pasłęczanie jak zwykle byli widoczną, dobrze zorganizowaną grupą, co podkreślał prowadzący zawody. Także od strony sportowej grupa wywalczyła kolejne trofea. Szczególne brawa należą się dla nestorki nordic walking Marianny Przygody, pani Marianna była trzecia w kategorii wiekowej rywalizując z często dużo młodszymi paniami. Pani Marianna w sposób szczególny została uhonorowana przez organizatorów, otrzymując wyróżnienie dla najwcześniej urodzonej zawodniczki, a wszyscy zgromadzeni odśpiewali gromkie „sto lat…” - informuje Marcin Jankowski, lider pasłęckich kijkarzy.

Miejsca premiowane zajęli także inni pasłęczanie. Wspomniany już Marcin Jankowski był pierwszy w kategorii wiekowej, tuż za nim uplasował się Marcin Bujnicki. Drugie lokaty przypadły także Mariuszowi Przygodzie i Małgorzacie Maciuszonek. Na najniższym stopniu podium stanęły panie: Magda Bujnicka, Beata Jankowska. W Skowronkach wystąpiła także Anna Rogulska, która uplasowała się tuż za podium w kategorii wiekowej, a Tomasz Rogulski był piąty, natomiast Agnieszka Przygoda dotarła do mety na szóstej pozycji. W zawodach biegowych wystartował bydgoszczanin w barwach NW Pasłęk Mieszko Gruszczyński, który był siedemnasty w kategorii wiekowej.

Osobną klasyfikację przeprowadzono dla par małżeńskich i tu trzecią pozycję zajęli Beata i Marcin Jankowscy.