3 sierpnia 2021 Lidii, Augusta, Nikodema
Reklama Heops

Kłopoty pszczelarzy

dodał Ponad miesiąc temu, 2021-06-22
Kłopoty pszczelarzy

Pisaliśmy już o kłopotach pszczelarzy. We znaki dała się producentom miodu głównie pogoda, ale były też przypadki zniszczenia uli przez ptaki. Taki los spotkał pasiekę pana Michała Ruczyńskiego, którego miód znany jest za granicą. 3/4 pszczół „Pasieki Michałowej” zginęło z powodu szkód wyrządzonych przez dzięcioły. Wczoraj właściciel pasieki spotkał się z burmistrzem Pasłęka Wiesławem Śniecikowskim. Rozmawiano o możliwościach pomocy w odbudowie pasieki.

jp


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :jeziorko

Komentarze

 • ptysiek
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-07-05

  Trzeba dbać o to co się ma,i nie szukać wrażeń w solarium.

  gucio
   Ponad miesiąc temu, 2021-06-22

  bardzo współczuje bo wiem co to znaczy ,tez straciłem pasiekę .Tylko ,ze ja przez własna głupotę sam wytrułem pszczoły , zastosowałem dyfuzor . nawet nie staram się o pomoc bo wstyd . Dzięcioły to paskudne ptaki , musiał pan nie zaglądać na pasiekę przez cala zime , pewnie daleko pan mieszka

  ten sam
   Ponad miesiąc temu, 2021-06-22

  A ten zasuszony truteń to co tu robi?

  Pszczelarz
   Ponad miesiąc temu, 2021-06-22

  My też kiedyś mieliśmy pasiekę, wszystkie rodziny wymarły z powodu oprysków w 2 lata . Nikt wtedy nie pomógł ani nawet nie zapytał. Dobre znajomości chyba? Pozdrawiam

  • Pasleczak Pszczelarz
    Ponad miesiąc temu, 2021-06-22

   3 ule to nie pasieka.

  • jozef Pszczelarz
    Ponad miesiąc temu, 2021-06-24

   powodz pare lat temu zabrala moja pasieke,80 uli,komisja szanowna z Gminy spisala straty,zrobila zdjecia i na tym sie zakonczylo....zadnej pomocy od nikogo,piekna roza na zdjeciu i moi koledzy J.K.

  • swoje wiem Pszczelarz
    Ponad miesiąc temu, 2021-06-24

   Mogłeś od razu wstawić ule do rzeki to i powódź nie byłaby groźna. Ja tak mam, żeby nie zmoknąć na deszczu wchodzę do wody. Trochę więcej używaj kiepeły i przewiduj.

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2