12 listopada 2019 Renaty, Witolda, Jozafata

Kolejne nieruchomości dołączą do miejskiej sieci ciepłowniczej

dodał 2018-08-31
Kolejne nieruchomości dołączą do miejskiej sieci ciepłowniczej
około 50 pieców zniknie z terenu miasta. To efekt podpisanych dziś umów na dofinansowanie podłączeń nieruchomości do miejskiej sieci ciepłowniczej. Inwestycje mają być zrealizowane jeszcze w tym roku.

 

Przypomnijmy, że w budżecie gminnym na 2018 rok zabezpieczono na dotacje 100 tysięcy zł. Maksymalna kwota dofinansowania to 3 tys. zł. Dziś burmistrz Wiesław Śniecikowski podpisał 5 umów na takie właśnie dotacje. Ubiegał się o nie zarządca nieruchomości, zlokalizowanych przy u. Aptecznej 20 i 24, Chrobrego 1 i 2-3 oraz Dąbrowskiego 2. W sumie inwestycja obejmie 33 lokale.

Na spotkaniach z mieszkańcami padały stwierdzenia, że w końcu nastąpi koniec noszenia węgla wiaderkami, że będzie czysto, ciepło, a koszty związane z ogrzewaniem będą porównywalne – mówił dziś Andrzej Wielgo z MK Nieruchomości. Zapowiedział także, że wkrótce podpisze umowy na kolejne tego typu przedsięwzięcia.

Burmistrz W. Śniecikowski mówił z kolei o tym, że na przyszły rok gmina planuje rozszerzenie dotowanych, proekologicznych inwestycji w kwestii uzyskiwania ciepła. O dofinansowanie będą mogli starać się mieszkańcy terenów wiejskich, którzy zdecydują się na instalację pieca na pellet.

Warto podkreślić, że nabór wniosków potrwa do końca września 2018r.  W proekologicznych przedsięwzięciach pasłęcki samorząd wspiera Veolia. Informacje na temat możliwości złożenia wniosków o przyłączenie do sieci ciepłowniczej znajdują się na oficjalnej stronie miasta – TUTAJ.

0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Zorro   2018-08-31

No i poszło 3 tysia koło nosa, podłączyłem się kilka lat temu...


#Ja   2018-08-31

Dobry kierunek. Teraz jeszcze zmobilizować trucicieli z Ogrodowej i Polnej bo zimą czasami nie ma tam czym oddychać


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Kabaret Koń Polski

Pozostało17 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na występ kabaretu Koń Polski, który...


Bartosz Furman dla chorej Liwii

Pozostało19 dni

W niedzielę 1 grudnia br. o godzinie 18:00 w klubie YOLO w Elblągu odbędzie się...