17 grudnia 2018 Olimpii, Lazarza, Floriana

Konsultacje w sprawie kurników

dodał 2017-11-09
Konsultacje w sprawie kurników
Planowana na poniedziałek 13. listopada rozprawa administracyjna w związku z wnioskiem firmy Wipasz odbędzie się w innym terminie - taką decyzję wydał wczoraj burmistrz Wiesław Śniecikowski.

 

Powodem są pisma, jakie wpłynęły właśnie do Urzędu Miejskiego: Powiatowy Inspektor Sanitarny zwrócił się o przedłużenie terminu wydania opinii do 27. listopada, z kolei Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego zawnioskował o możliwość wydania opinii do 8. grudnia. Dodatkowo Dyrektor Ochrony Środowiska zwrócił się do inwestora o uzupełnienie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Termin rozprawy zostanie wyznaczony po otrzymaniu wszystkich stanowisk organów opiniujących. Przypominamy także o możliwości zapoznania się ze zgromadzoną dokumentacją, dotyczącą budowy Instytutu badań i innowacji hodowli brojlerów (o obsadzie początkowej 2400DJP wraz z niezbędną infrastrukturą, na terenie działki nr 40/1, obręb Sakówko gmina Pasłęk). Dokumenty znajdują się w Urzędzie Miejskim w pok. nr 12.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Ja   2017-11-09

Żadnych kurników! Znając "dobrą rękę" burmistrza do inwestycji będzie kolejny niewypał. Niech on już dotrwa w spokoju do końca kadencji i niczego już nie psuje


#Wyborca   2017-11-09

O czym ty piszesz gościu. Już teraz ciężko jest ludzi do pracy znaleźć. A ile taki Wiśniewski za łapanie kur płaci. Chłop będzie wolał cały dzień na babie leżeć i na 500+ robić, niż tracić witalność na jakieś kury. Państwo polskie z pomoca bożą, wdraża właśnie model gospodarki patriotycznej, oparty o patriotyzm prokreacyjno - konsumpcyjny.


#Xxx   2017-11-09

Co niekturzy są przeciwni kurnikom bo mogą stracić pracowników ale popatrzcie tez na to ile ludzi mogłoby mieć pracę.


#Markov21   2017-11-09

Czy Was nie popierdoliło z tymi kurnikami. Przecież latem to będzie na mieście jeden wielki SMRÓD


#Wszyscy równi wobec prawa   2017-11-09

Jak to pole golfowe ma się dobrze? Tej inwestycji prawie już nie było. Przypomne że kilka lat temu skorzytali z ulgi podatkowej od nieruchomości bo nie stać było zarządu sand valley na płacenie podatków! W jednym roku nie byli w stanie zapłacić 520 tys złotych i łapali się wszystkiego by przetrwać. Bezskuteczne szukanie inwestora, nawet zachęcanie szkół do współpacy. Żenada. Zacytuje pewnego radnego: "Chciałbym wiedzieć czy jest taki kraj na świecie, w którym właściciel mówi władzom lokalnym, że kupuje grunty 80ha i nie będzie płacił podatków, bo go nie stać." Ja to bym zaorał to sand valley doszczętnie i posadził ziemniaki. A co do pozycji pola golfowego to jest pierwszą na świecie tak nieudolną inwestycją.


#Wyborca   2017-11-09

Instytut badań i innowacji hodowli brojlerów. Czyli jak nie kijem to pałą. Kolejne podejście Wiśniewskiego do przekształcenia Pasłęka w PGR. Ciekawe czy ten biznesmen - naukowiec :) z Wdąga, dalej wspiera kopaczy z naszej Polonii...


#Warszawka   2017-11-09

Pasłęczanie co piszą jak zwykle prości ludzie . Żadnych kurników i smrodu a okolicy pola golfowego !!!! Pole działa płaci podatki i ma się coraz lepiej jest na 100 pozycji i jako jedyne w Polsce które weszło na listę pól w Europie . Reklama i prestiż przyniosą efekty wcześniej niż się wydaje . Najśmieszniejsze jest to , ze piszą to Ci co nigdy na polu nie byli .


#Do Warszawka#Warszawka  2017-11-09

Pole golfowe płaci podatki od dochodów, ale od gruntu nie, taka jest prawda. Pewnie dlatego pole zostało założone w Polsce bo tu łatwiej przetrwać i oszukać władze lokalne.


#Wyborca#Warszawka  2017-11-09

Człowieku, ale ta ziemia pod polem golfowym leży odłogiem. Nasza POLSKA ZIEMIA NARODOWA, ZIEMIA MATKA POLKA nie rodzi. Tylko leży i pachnie dla obcych :) No jak to tak.


#Mieszkaniec Krosna   2017-11-09

"Termin rozprawy zostanie wyznaczony po otrzymaniu wszystkich stanowisk organów opiniujących" - czyli przez ponad 1 miesiąc mieszkańcy Krosna niczego się nie dowiedzą "taką decyzję wydał wczoraj burmistrz Wiesław Śniecikowski" - SZKODA i PRZYKRO MI PANIE BURMISTRZU


#Wyborca#Mieszkaniec Krosna  2017-11-09

Wszystkie gwiazdy na niebie nam mówią, że kurniki w Krośnie będa stały. I żadne płacze i żadne krzyki nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne czarne. Wybory za pasem, a tendencja jest taka, że obcy kapitał nie będzie nam machał kijkami (czytaj hulał pod nosem).


#Mieszkaniec Krosna   2017-11-09

Bardzo szkoda że "konsultacje" mają się odbywać po wydaniu wszystkich opinii - przez Inspektora Sanitarnego i Dyrektora Ochrony Środowiska. Dlatego też nie mają to być "konsultacje" tylko powiadomienie o zapadłych już uzgodnieniach. Szkoda że nikt w Urzędzie Miasta nie chce z ludźmi rozmawiać - tylko informować ich o decyzjach urzędników.


#Zbulwersowany   2017-11-09

Jestem tego samego zdania. Człowiekowi z pięniędzmi wszystko wolno, najpierw kupiono przychylność burmistrza, a teraz skandynawski cwaniak będzie decydował jakie inwestycje powstaną a jakie nie. Najpierw niech zostaną spłacone zaległe podatki a dopiero później można narzekać.


#Wyborca#Zbulwersowany  2017-11-09

Inwestycje Wipaszu hehe. No, no, zgłosił się nam pierwszy aplikant-naukowiec do łapania kurczaków.


#Zaorać bezsensowne pole golfowe   2017-11-09

Problem widzą jedynie osoby zarządzające polem golfowym. Blokują inwestycje wipaszu ze względu na potencjalny odór. W rzeczywistości to śmierdzi oszustwem od właścicieli Sand Valley. Zastanawia mnie to czy nadal nie płacą podatku, pewnie tak bo burmistrz na to przyzwolił. Pole golfowe uważam za kompletny niewypał. Nieliczni Pasłęczanie tam grają, a w większości przyjezdni. Gmina w ogóle na tym nie korzysta, nie dostaje podatku, prawie nikt nie jest zainteresowany grą w golfa na dodatek pole golfowe zajmuje ogromny obszar. Mógł on być lepiej zagospodarowany np. pod budowę osiedli, ale po co skoro można posadzić trawnik i wybudować 10 domów na wynajem, komu to potrzebne. Przybył taki szkodnik z zagranicy zająć ogromny teren żeby samemu grać i uniemożliwiać inwestycje uczciwym przedsiębiorcom


#Pasłęczanka#Zaorać bezsensowne pole golfowe  2017-11-09

Sprawa nowych inwestycji mnie nie interesuje. Jedynie się zastanawiam kto pozwala Sand valley na prowadzenie działalności za darmo? Każdy z nas płaci podatki a w sprawie pola golfowego chodzi o gigantyczne kwoty niezapłaconych zaległości. Jesli właściciela nie stać na opłacanie swojej inwestycji to niech zwija swój interes do Finlandii.


#Antykurnik#Zaorać bezsensowne pole golfowe  2017-11-09

Potencjalny odór? Jechałeś kiedyś siódemką do Warszawy? Polecam uchylić okna w okolicach Wiśniewa - Strzegowa. Zastanawiam się jak ci ludzie tam żyją.


#Mielone#  2017-11-09

żyja tak samo jak ja w twoim smrodzie...


#Joł joł #Zaorać bezsensowne pole golfowe  2017-11-09

Z chińskiego parku rozrywki na Placu 1000 lecia, też w większości korzystają OBCY.


#Do Joł joł#  2017-11-09

Co za głupi komentarz #Joł joł. Korzysta masa dzieci, na pewno większość z Pasłęka, ale to bez różnicy. Plac jest w sezonie często odwiedzany i do tego został stworzony. Z tego co widać Sand Valley powstało żeby zadłużać się na miliony złotych i żeby gościć gartkę ludzi w ciągu roku. W dodatku dzieci kozystaja za darmo z placu zabaw, a ty musisz zapłacić za granie na pastwisku i jeszcze ktoś dzięki temu oszukuje państwo.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Mieszkańców Pasłęka i naszych gości zapraszamy na wspólne powitanie...