31 marca 2020 Beniamina, Dobromierza, Leonarda

Kreatywne meble jako sposób na przeciwdziałanie nudzie

dodał 2019-11-28
Kreatywne meble jako sposób na przeciwdziałanie nudzie

 

Jak powszechnie wiadomo, pokój dziecka powinien być nie tylko wyposażony w najpotrzebniejsze meble, takie jak łóżko, biurko albo szafka do przechowywania odzieży, ale także pełen kreatywnych rozwiązań. Każdy młody człowiek marzy bowiem o pokoju, w którym będzie zarówno odpoczywać, uczyć się, jak również doskonale bawić samemu lub z przyjaciółmi. Dobrym sposobem na zrealizowanie tego marzenia jest wyposażenie jego sypialni w meble, które wychodzą naprzeciw wszystkim oczekiwaniom.

Meble stworzone z myślą o młodych ludziach

Aranżacja niewielkiej powierzchni dziecięcego pokoju to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Z pomocą przychodzą jednak projektanci, których celem jest przemienienie nudnego wnętrza w przestrzeń wartą prezentowania w katalogach. Przykładem mebli, jakie można zastosować podczas aranżowania pokoju, są np. półkotapczany Bed Concept. To doskonałe połączenie łóżka i rozbudowanego regału, z powodzeniem zastąpi tradycyjne meble, do jakich wszyscy przywykliśmy. Składane, chowane w regale łóżko pozwoli wykorzystać realną powierzchnię pokoju do codziennych aktywności oraz do wspaniałej zabawy.

Sposób na połączenie sypialni i gabinetu w pokoju nastolatka

Innym rozwiązaniem dla urozmaicenia wnętrza i jednocześnie sypialni młodego człowieka, jest wykorzystanie konstrukcji imitującej antresolę. Zlokalizowane w górnej części łóżko, do którego dziecko wchodzić będzie po drabince, jak np. w przypadku łóżek piętrowych, lub po schodkach, doskonale sprawdzi się w pokojach o niewielkim metrażu. Podobnie jak półkotapczan Lenart, nie będzie niepotrzebnie zajmować przestrzeni na podłodze. Świetnym pomysłem jest również zaaranżowanie schodków na niewielkie szafki lub szuflady, służące przechowywaniu niewielkich rzeczy albo również książek. Pod antresolą można z kolei zorganizować miejsce do efektywnej pracy lub nauki, poprzez ustawienie tam dopasowanego rozmiarem, rozsuwanego biurka i krzesła.

Rozsuwana szafa i regał prosto od projektanta

Dopełnieniem każdego pokoju nastolatka będzie zaprojektowana na wymiar szafa z wieloma schowkami na odzież, szufladami i półkami, na których można postawić dekoracje lub ulubione przedmioty codziennego użytku. W projekcie śmiało można uwzględnić również miejsce na sprzęt elektroniczny, telewizor, czy zestaw kina domowego, które coraz częściej goszczą w dobrze wyposażonych pokojach młodzieżowych. Ponadto w zależności od aktualnych potrzeb, taki regał może być dowolnie modyfikowany poprzez przesuwanie ruchomych ścianek i przenoszenie ich w inne miejsca.

Autor: Sklep meblowy Meblini


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności