16 stycznia 2019 Marcelego, Waldemara

Kronin – kłopoty z nadmiarem wody

dodał 2017-12-28
Kronin – kłopoty z nadmiarem wody

Tegoroczne opady deszczu dają się we znaki wszystkim. Kłopoty z nadmiarem wody deszczowej mają też mieszkańcy Kronina. O zasygnalizowanie problemu poprosiły nas dwie rodziny. Na połączeniu drogi powiatowej z drogą gruntową należącą do gminy powstało zalewisko. Pod wodą jest sąsiadujące z drogą podwórko, szambo i przyłącze energetyczne. Swego czasu był przepust przez, który woda spływała na drugą stronę drogi do rury drenarskiej. Teraz przepustu nie ma, został zasypany przez miejscowego rolnika, właściciela pola uprawnego, leżącego tuż przy drodze. Nasi czytelnicy zwrócili się o pomoc do Urzędu Miejskiego w Pasłęku i cierpliwie czekają na interwencję. Przy okazji, woda wylewa się na jezdnię z niedrożnych i nieczyszczonych rowów przy drodze powiatowej Kronin – Zielonka Pasłęcka. W razie przymrozków może się to skończyć tragicznie.

jp

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Miejscowy   2017-12-29

A dla pieska chyba też życie jeszcze mile, też miał słabe święta na tej budzie? Trzeba poinformować chyba tutaj inne służby bo problemów jest więcej.. wstyd te szambo pokazywać bo podwórko to raczej nie jest. Wystarczy popatrzeć co dzieje się wkoło nowego domu .. co nieco daje do myślenia kto tu ma problemy z porzadkiem i nie tylko.


#On#Miejscowy  2018-02-19

ŻAL ŚCISKA MOŻE MAŚCI POTRZEBUJESZ NA BÓL


#BLenston   2017-12-30

A może to po prostu szabmo wylało?


#Hrabina na koniu   2017-12-29

Rolnicy z naszej gminy słyną z tego ze za zasypują rowy. Jak jedna rolniczka z Majek JADZIA.Zaorała rów który sąsiadował z jej polem w efekcie tego idiotycznego działania zalało jej pole Oburzona ta sytuacja poszła do gminy po odszkodowanie śmiechu warte ha ha ha


#Bezradny   2017-12-29

Napoleon jest cienki jak polsilver i nic w tej sprawie nie zrobi niestety jedynie napisze pare pism do osób odpowiedzialnych i tyle zeby miec przykrywkę


#Obser   2017-12-29

Psa też zalało że siedzi na dach i w dodatku na uwięzi?


#Spokojny   2017-12-28

Wielu różnie się wypowiada a jaka jest prawda? Odpowiednia do tego władza powinna natychmiast zbadać rzetelnie tę sprawę i wydać odpowiednią decyzję - wtedy nie byłoby tego bezprzedmiotowego ględzenia. Tą władzą jest oczywiście Gmina ale jej nigdy nie jest śpieszno - gdyby chodziło o lans, o to co innego - burmistrz już byłby na miejscu obfotografowany przez naszego redaktora z każdej możliwej strony.


#Przechodzień   2017-12-28

I takiemu nic nie zrobią bo układy w naszym kochanym kraju się liczą


#Obserwator   2017-12-28

Jeszcze trochę to i drogi będą orać. A gdzie jest pas drogowy? Gdzie są jakieś granice? Ktoś się powinien tym zainteresować.


#Zorientowany   2017-12-28

Tam był drenaż zapchana, rolnicy dostali od starosty nakaz oczyszczenia ale tego nie zrobili...więc woda stoi...


#Kolak12#Zorientowany  2017-12-28

temu co zalało wywalał śmieci do tego stawku i dla tego rolnika zapychało dreny więc zaślepił i zalało ale ładnie prosił żeby tego nie robili ale sie nie słuchali ale wszyscy pierdolom głupoty na ten temat a nic nie wiedzom :)


#Nieznajoma znajoma   2017-12-28

Ech tak to właśnie jest jak z hama Pan się zrobi ,Pan który zasypal dreny bezkarnie ,powinien na własny koszt odkopać ,naprawić i publicznie przeprosić rodziny którym tak pięknie zorganizował święta ,i to w zupełności świadomie,gdyż jak do tej pory bezkarnie robi to na co ma ochotę ,no ludzie jak tak można?przecież tam są malutkie dzieci!i co teraz?do wiosny mają jak Noe arkę zbudować??????


#Kolak12#Nieznajoma znajoma  2017-12-28

ja jestem z tej wsi i ten rolnik prosił ich żeby nie wrzucali śmieci do tego stawku ale sie nie słuchali wykopał dół żeby śmieci nie szły dalej w dreny to sie przyjebali że dół jest to zaślepił drene i zasypał ale tego nikt nie widzi


#Mieszkaniec#  2017-12-28

Z tego co ja wiem żadnych śmieci tam nie widziałem a codziennie tamtędy przejeżdżam wszędzie gdzie ten pan robi melioracje jest problem powinien się do edukować w tej dziedzinie


#Bolek   2017-12-28

Oto efekt braku prawa i wyobrazni rolnikow zasypujacych rowy ,do takich sytuacji dochodzi po wykonaniu nowoczesnej melioracjii.


#Nick   2017-12-28

Stan prawny nie pozwala na interwencje ze strony gminy wiec aby do wiosny


#Drogowiec   2017-12-28

W opisanej sytuacji nie ma żadnej winy ze strony gminy.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

DKK dla dzieci

Pozostało1 dzień

Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat na spotkania...


Zaproszenie na Jordan

Pozostało3 dni

Proboszcz parafii greckokatolickiej w Pasłęku ksiądz mitrat Andrzej Sroka zaprasza na...


20 stycznia 2019 r. w sali POK odbędzie się „Pasłęcki Koncert Noworoczny 2019”....