19 grudnia 2018 Gabrieli, Dariusza, Eleonory

Kryzys wiary

dodał 2018-01-07
Kryzys wiary

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego przedstawił raport na temat naszych praktyk religijnych. W roku 2016 w niedzielnych mszach uczestniczyło 36,7 % wiernych. Oznacza to spadek o 3,1 % w stosunku do roku 2015. Co prawda nieznacznie wzrosła ilość udzielonych chrztów i małżeństw, ale i tak biskupi mówią o kryzysie wiary wśród Polaków. Nawet w tak małych społecznościach jak Pasłęk część mieszkańców żyje bez ślubu, nie posyła dzieci na religię, a wcześniej do komunii i bierzmowania. Kryzys wiary dotyka ludzi młodych, ale też osoby dojrzałe. Rozmawiając z wątpiącymi w kościół słyszy się o nachalnej ewangelizacji, merkantylnym podejściu księży do życia, braku skromności i mieszaniu w politykę. W imieniu kościoła wypowiada się wielu mądrych ludzi, są oni jednak w mniejszości. Pouczają nas jak mamy żyć hierarchowie w rodzaju arcybiskupa Hosera czy Jędraszewskiego, który straszy nas Europą.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Roman   2018-05-17

Najwięcej nas, Polaków, uczęszczało do kościoła za czasów rządów PZPR, a niewiele mniej za rządów SLD. Chichot Historii?


#Obserwator   2018-05-17

Arcybiskup Jędraszewski to bardzo porządny kapłan. Właściwy człowiek na właściwym miejscu.


#Stalin   2018-01-07

i do kogo te żale sami sobie są winni


#Aha#Stalin  2018-05-17

No nie bardzo. Kosciół jest atakowany wielopłaszczyznowo przez lewactwo. niestety jest także rozwalany od środka przez księży-zdrajców-lewaków.


#Słucham #  2018-05-17

A co to jest lewactwo a już najbardziej mnie interesuje definicja księdza lewaka ?


#Aha   2018-05-17

To info z listy mailingowej? Oj redaktorku, kto wam to pisze? Jakiś lewak chyba, bo religia zaczyna się wczesniej niż Komunia św. czy Bierzmowanie..... oj oj cieniutko z tą wiedzą religijną u waszych naczelnych. A może redaktór sam zdezorientowany w temacie, że nie wie?


#Ghj#Aha  2018-05-17

Redaktor pisze o "naszych praktykykach religijnych" ale do jakiego Kościoła chodzi nasz redaktor? Jakią religię praktykuje? Chyba ściemnia.


#Katoliczka   2018-01-07

Nie podobają mi się "koszykarze" na każdej mszy, "ceny" ślubów, chrztów,pogrzebów i zamawianych mszy intencyjnych. Nie podoba mi się religia w szkołach z bzdurnymi podręcznikami, gdzie nikt nie uczy jak być katolikiem, czyli dobrym człowiekiem. Religia jako przedmiot taki jak matematyka czy fizyka. Dzieciaki nie chcą takiej religii i się wypisują. Do kościoła chodzę, bo mam nadzieję, że jeszcze mieszka tam Bóg...


#Ateista#Katoliczka  2018-01-31

A kto tu twierdzi ,że jak katolik to dobry człowiek?A najlepsze to są te katoliki w czarnych sukienkach!!Co TEŻ prawda to w więzieniach ateistów NIE MA .Ha,ha,ha.......


#Abc wiary#Katoliczka  2018-01-07

Bóg ma mieszkać w Tobie .Przyznaj się, że chodzisz do kościoła, bo "co ludzie powiedzą" jak nie będziesz chodzić. Ze chcesz uchodzić za dobrą katoliczkę ale w sumie to nie podoba ci się hierarchia kościelna. Może modlisz się pod figurą a diabła masz za skórą...? Owszem księża i hierarchia kościelna są w głębokim kryzysie, ale ty ponoć nie jesteś więc na tobie ma się opierac Kościół. No to jak będzie?


#Katoliczka#  2018-01-07

Ani słowem nie wspomniałam o hierarchii kościelnej. Mnie nikt z ludzi nie będzie rozliczał, a właśnie Bóg. Nie oceniaj człowieku pochopnie. Może czujesz się bez grzechu dlatego rzucasz we mnie kamieniem?!


#Aha#  2018-05-17

Katoliczko cały twój krytykancki poprzedni wpis jest o hierarchii kościelnej. Weź może porozmawiaj z księdzem. Powiedz mu i pomódl się o zmianę pewnych przykrych nawyków. Kościół jest potęgą i ma zostac potęgą. Bogactwo Kościoła utrzymuję jego potęgę. Tak to już jest na ziemi. A co do księży to rzeczywiście niektórzy mogliby życ skromniej. W porównaniu z zlewaczałym kościołem na zachodzie polski Kościół jest jeszcze w nienajgorszej formie. Modl się, żeby to się nie pogorszyło.


#Ja   2018-05-17

Te koscioly i ta cala otoczka to fikcja. Nawet 11celowo usuniete przykazanie mowi ze nie czcic Boga modlac sie do posagow obrazow.... Dlaczego taki przepych jest w kosciolacch i dlaczego ukrywane jest te przykazanie.???!!! Koscioly to lichwa i dla wyudzania pieniedzy zostaly stworzone. Nie ma to nic wspolnego z wiara. Ksieza darmozjady w wiekszosci i zarozumiale typy.


#Gazeta polska   2018-01-08

i tadeusz z torunia


#Zasmucony#Gazeta polska  2018-01-08

Biorąc pod uwagę twoje teksty bogdanie Tyś już dla ludzi stracon. Czy szkoda? Przecież każdego szkoda, wszak jesteś człowiekiem, przynajmniej sądząc z cielesnej powłoki.


#J23   2018-01-08

Jest jedyny wzór którego brać przykład trzeba - Jezus Chrystus.


#Ghjkkl   2018-01-08

To wszystko jest dla pieniedzy. Ludzie nie są już ciemni i wyciągają wnioski. Dlatego przestają chodzić do kosciolow. Jesli jest Bóg to każdego osadzi za czyny (dobre czy zle) a nie za to , Cz do kościoła ktoś chodzi. Księża żyją w bogactwie i zeruja na ludziach.


#Zztre#Ghjkkl  2018-01-08

ATY pajacu co dałeś głos ujemny żyjesz w ciemnogrodzie. Bylem kiedyś b.blisko kościoła i znam ksiezy. Picie notorycznie dużych ilości alkocholu, libacje, objadania się najdroższym jadłem to tylko przyklady.Sam z ksiezmi piłem i smialismy się z ciemnego ludu. Babka przynosi dobra wędlin a sama salceson je, ksiądz po tym śmiał się zawsze z głupoty tych ludzi. Przemawia Ci do rozumu co pisze?


#Zasmucony   2018-01-07

Ty bogdan nigdy nie zmądrzejesz. Beznadziejny przypadek. Szkoda


#Gazeta polska   2018-01-07

a tobie niech da rozumu


#Abc   2018-01-07

lewactwo się wściekło, jak Papież powołał Jędraszewskiego na Arcybiskupa Krakowskiego. A myśleli, że jakiegoś lewaka powoła....


#Abc   2018-01-07

Widzę, że Jędraszewski bezbożnikom przeszkadza. Jeden sprawiedliwy, godny zaufania Pasterz. Niech mu Pan Bóg wynagrodzi i wspomaga!


#Uv6c   2018-01-07

Taki kościół jak mamy teraz (dorobkiewiczow) musi upasc wraz ze swojm ojcem R


#Spokojny   2018-01-07

Arcybiskup Jędraszewski redaktorowi przeszkadza? Pewnie woli Pieronka albo Sowę, kolegę peowskich przekręciarzy.


#Mietek1387   2018-01-07

Ha ha ciekawe jak to obliczyli ? Buraków dorabiać nich spadają


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Mieszkańców Pasłęka i naszych gości zapraszamy na wspólne powitanie...