18 lutego 2020 Szymona, Konstancji, Flawiana

Kubki jednorazowe: 3 rodzaje

dodał 2019-10-02
Kubki jednorazowe: 3 rodzaje

Organizowanie imprez promocyjnych czy okolicznościowych, uwzględniających nawet niewielki poczęstunek, wiąże się z koniecznością używania naczyń. Z różnych przyczyn nie zawsze może to być zastawa i kubki tradycyjne. Sięganie po kubki jednorazowe najczęściej spowodowane jest niedostatecznymi w stosunku do liczby zaproszonych gości zasobami lub po prostu wygodą. Kubki papierowe, plastikowe czy styropianowe mają różne zastosowanie, w zależności od serwowanych napojów.

1. Kubki papierowe

2. Kubki plastikowe

3. Kubki styropianowe

Dostępny na rynku asortyment kubków jest szeroki, w każdym przypadku można znaleźć więc odpowiedni model i materiał, z którego został on wykonany.

Kubki papierowe

Kubki papierowe są rozwiązaniem bardzo praktycznym. Mogą być używane do podawania zarówno napojów zimnych, jak i gorących. Kubki papierowe do kawy i herbaty na ciepło mają wzmocnioną konstrukcję i dwuwarstwowe ścianki. Te przeznaczone do schłodzonych napojów są lżejsze i cieńsze. Mogą pełnić również funkcję naczynia do podawania niewielkich deserów i przekąsek. Możliwość wyboru wzoru lub wykonania firmowego nadruku czyni z nich wyposażenie nie mniej atrakcyjne niż tradycyjne kubki. Papier jest ponadto rozwiązaniem ekologicznym.

Kubki plastikowe

Przeznaczeniem kubków plastikowych jest serwowanie napojów zimnych: wody, soków, drinków i koktajli, napojów alkoholowych. Sprawdzają się w czasie imprez plenerowych, wyjazdowych i nie tylko. Korzystają z nich firmy gastronomiczne i cateringowe. To kubki jednorazowe, mniej ekologiczne, pozwalające jednak utrzymać porządek w łatwy sposób.

Kubki styropianowe

Kubki styropianowe zapewniają wysoką izolację termiczną, dlatego sprawdzają się równie dobrze w przypadku napojów chłodnych i gorących. Z powodzeniem można serwować w nich również zupy. Ze względów bezpieczeństwa dopasować można wówczas przykrywkę, która umożliwi przemieszczanie się z gorącym napojem lub posiłkiem. Kubki styropianowe są trwalsze od papierowych, zapewniają również wyższy komfort korzystania.

 

Kubki jednorazowe często mogą być wykonane według konkretnego projektu, uwzględniającego np. logo firmy lub identyfikację wizualną danego przedsiębiorstwa. Dostępne są także gotowe już wcześniej kolorowe nadruki, choćby z motywami bajkowymi. Różne pojemności: od kilkudziesięciu mililitrów po mieszczące nawet 500 ml lub więcej płynu pozwalają dopasować produkt do różnych potrzeb. Kubki są ponadto wygodne, oszczędzają konieczność transportu lub mycia brudnych naczyń po zakończonej imprezie.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności