30 maja 2020 Ferdynanda, Karola, Jana

Listy

dodał Ponad tydzień temu, 2020-05-18
Listy

Szanowni Państwo,

W poniższych zdjęciach chcę pokazać jak to jeden z mieszkańców wsi Rzecznej notorycznie okazuje brak szacunku dla nowej inwestycji jaką jest chodnik, którego konstrukcja nie jest odporna na obciążenia pojazdów. Po chodniku tym nie można jeździć, ani na nim parkować. Apel więc jest następujący: mieszkańcu szanuj nowe inwestycje i korzystaj z nich w sposób do tego przeznaczony, bądź współodpowiedzialny za Naszą wspólną przestrzeń.

Nazwisko do wiadomości redakcji


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Roman   Ponad tydzień temu, 2020-05-19

Do Optymista: "będzie ta walka trwała, ku radości wrogów Polski i naszej wspólnej szkodzie." To cytat z Twej wypowiedzi. Myślę, że Ty masz na myśli wrogów w postaci TSUE, UE, także Trumpa, który rok temu narzekał na demokrację w naszym Kraju, a nawet Sądy Europejskich Krajów, które zaprzestają zauważać wyroki naszych Sądów. W tym przypadku, podzielam Twoje zdanie.


#Były łuksztowiec   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Hasło ,, musi to na Rusi " w Polsce jak kto chce nie jest znane ? W Polsce nawet szeregowy poseł trzyma za mordę PISowcow a oni cały kraj. Stawiasz auto jak na zdjęciu i mówisz , że należysz do PIS wystarczy


#Hahaha#Były łuksztowiec  Ponad tydzień temu, 2020-05-19

"Ale Polska koło Rusi to i w Polsce każden musi"


#Ciekawy#Były łuksztowiec  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Kto tak mówił?


#Jakie troskliwe państwo#Ciekawy  Ponad tydzień temu, 2020-05-19

Na niedzielnej konferencji prasowej senatora Koalicji Obywatelskiej Jacka Burego pojawili się nieumundurowani funkcjonariusze policji, filmujący konferencję za pomocą kamer. "Mamy się już przyzwyczajać do inwigilacji?" - komentował senator na Twitterze. Policja twierdzi, że działania funkcjonariuszy były związane jedynie z zapewnieniem uczestnikom bezpieczeństwa.


#Roman#Jakie troskliwe państwo  Ponad tydzień temu, 2020-05-19

Zapewne działali na podstawie tzw. Ustawy Błaszczaka z czerwca 2019 r., która pozwala na filmowanie, podsłuchiwanie, bez zgody Sądu, z powodu podejrzenia o przygotowywanie zamachu terrorystycznego na nasz Kraj, na Rząd, a nawet na p. posła Kaczyńskiego. Na temat tej Ustawy, powinien się wypowiedzieć p. wice Sadowski, jako przedstawiciel Rządu w Pasłęku i okolicach


#Optymista#Były łuksztowiec  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Ten "szeregowy poseł" był opluwany, wyszydzany, znieważany przez wiele lat a teraz ma nieformalne miano Naczelnika Państwa Polskiego i taki malutki pieseczek jak Ty może sobie tylko poszczekać na niego. Sprawdziło się powiedzenie - ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Pan Kaczyński, który nie jest ideałem i ma swoje wady jak każdy z nas, jednak okazał się facetem twardym i wytrwałym. W dodatku, jak zarzuciła mu pani Kidawa, on nie dba o Europę, on dba tylko o Polskę. Jej zdaniem jest to wada a zdaniem milionów Polaków - zaleta.


#Optymista #Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Zarzucasz Kaczyńskiemu, że "trzyma za mordę Pisowców". W tym masz rację. Bardzo dobrze, że ich trzyma za mordy, moim zdaniem nawet za słabo, bo co i rusz któryś z nich chciałby głupio pokozaczyć a niektórzy to nawet powinni być wyrzuceni z PiS. Po prostu w Polsce zbyt mało jest ludzi, potrafiących oddać się bez reszty służbie dla Polski. Wyrznięcie elity przez Niemców i Rosjan, lata panowania komuny zrobiły swoje. Nie ma za bardzo z czego dobierać, zresztą sam Kaczyński nie za bardzo potrafi wyłuskiwać takich ludzi ze społeczeństwa i dlatego wybrał też takich, którzy go potem zdradzili. Ale to nie umniejsza jego patriotyzmu.


#Optymista#Optymista   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Może z młodych pokoleń przybędzie nam szczerych patriotów ale to się okaże.


#Roman#Optymista   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Poniekąd masz rację. P. poseł Kaczyński powinien trzymać"Pisowców", jak piszesz, za mordę, a nawet za twarz. Dlatego wyrzucił ongiś z posady ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego mgr prawa Ziobrę, za samodzielne zdanie. Dlatego wyrzucił też z posady Marszałka Sejmu tzw, "trzeciego brata", za samodzielne zdanie. i innych też. Ciekawe, czemu nie może pozbyć się p. Macierewicza? Może dlatego, że tenże zbyt długo siedział w różnych służbach specjalnych, w MSW i miał ciągle, przy sobie, swój LAPTOP? Co o tym myślisz? Nigdy twardych dysków nie zdał do MSW, zgodnie z przepisami. Może na nich był Misiewicz i ten nowy, młody ekspert amerykański? Liczę na Twe zdanie.


#Roman#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-05-19

Sam zaliczasz się do którego sortu od czasu, gdy poseł Kaczyński podzielił nasz Naród na dwa? Czy, jeżeli byłeś zaliczony do "gorszego" liczysz na awans do "LEPSZEGO"? A może, należąc do "lepszego", spadniesz do "GORSZEGO", z powodu krytyki doboru współpracowników? Nim odpowiesz, głęboko się zastanów. Prośba: nie wywijaj kciukiem, lecz odpowiedz, ok? Pamiętaj przy tym, że p. poseł wymienił jedynie dwa sorty.


#Trochę historii#Roman  Ponad tydzień temu, 2020-05-19

Był sobie PO-PIS. Miało być pięknie,w wyborach zwycięzca brał wszystko, pokonani mieli być jako vice we wszystkich strukturach. Kto to rozwalił po 2005 roku z powodu niezaspokojonej ambicji bycia Prezydentem i podzielił społeczeństwo?


#Polak mały#Trochę historii  Ponad tydzień temu, 2020-05-19

Jak to kto?Wszyscy Polacy wiedzą,że kaczor jest tego sprawcą.


#Pasłęcki obserwator#Trochę historii  Ponad tydzień temu, 2020-05-19

Pamiętam skrzywioną minę Tuska po ówczesnych wyborach. A ponieważ jest to człowiek mściwy - jak mówią ci co go osobiście znają - to i łatwo zgadnąć, dlaczego projekt PO-PiS nie wypalił. Dodatkowo, o czym większość zapracowanych ludzi nie zdaje sobie sprawy, trzeba przypomnieć, kto był prawdziwym inspiratorem powstania PO.


#Optymista#Pasłęcki obserwator  Ponad tydzień temu, 2020-05-19

Miał być PO-PiS ale wyborcy wskazali na PiS-PO i na prezydenta Kaczyńskiego a nie Tuska i to było przyczyną wycofania się Tuska ze spółki. Interes Polski był dla niego nieistotny, liczył się jego osobisty.


#Optymista#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-05-19

No i co najważniejsze - obecna propaganda antypisowska obarcza winą za polityczny podział Polaków Kaczyńskiego. Ale to Tusk zapoczątkował walkę pomiędzy dwoma "obozami" Polaków, co jest niezmiernie szkodliwe dla obu "obozów". Dopóki nie zapanuje jakieś porozumienie, będzie ta walka trwała, ku radości wrogów Polski i naszej wspólnej szkodzie.


#Normalny sort#Pasłęcki obserwator  Ponad tydzień temu, 2020-05-19

Obserwatorze, ty łżesz jak bura s**a.Osoby,które znają Pana Tuska takich bredni nie wypowiadają.Ty powielasz to co mówi Kurwizja i inne stacje niby faceta w czarnej sukience.A fe.


#Rozśmieszony#Normalny sort  Ponad tydzień temu, 2020-05-19

He, he, Optymisto trafiłeś w punkt, zabolało i gorszy sort zapiszczał po swojemu.


#Rozśmieszony#Rozśmieszony  Ponad tydzień temu, 2020-05-19

To było do pasłęckiego obserwatora.


#Normalny#Rozśmieszony  Ponad tydzień temu, 2020-05-19

Jeszcze raz bo ni szto nie panimaju.


#Kolejna fucha dla kolejnego jełopa#Optymista  Ponad tydzień temu, 2020-05-19

Błaszczak utworzył stanowisko pełnomocnika ds. kosmosu Do szczegółowych zadań pełnomocnika należy m.in. przygotowanie planu "implementacji w resorcie polityk kosmicznych NATO", reprezentowanie MON na forum międzynarodowych agencji, a także przygotowanie "dokumentów koncepcyjnych" ws. "budowy satelitarnych zdolności operacyjnych, telekomunikacji satelitarnej, obserwacji i monitorowania przestrzeni kosmicznej".


#Mieszkający   Ponad tydzień temu, 2020-05-19

Pan użytkujący auto ze zdjęcia zrozumiał przekaz i wczoraj już samochód zaparkował na swojej posesji, ale za to Panie pracujące w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rzecznej nie bardzo, od rana samochody zapakowane tak jak Pan ze zdjęcia.... brak słów


#Fff#Mieszkający  Ponad tydzień temu, 2020-05-19

Jakby pani urzyczliwa głupich komentarzy przyszła i powiedziała bez żadnego problemu człowiek auto przestawi ale po co lepiej robić sensacje pozdrawiam uprzejmych ludzi z wioski


#Roman   Ponad tydzień temu, 2020-05-19

W/g mojej miary "na oko" auto to jest szerokie na ponad dwa metry szczególnie wraz lusterkami. Właściciel jest niedbaluchem, gdyż naraża swą własność na uszkodzenia z powodu, chociażby, możliwości utrącenia (bezpowrotnie) lusterka prawego przez spieszącego przechodnia prowadzącego bliźniaczy wózek (z bliźniętami), a lewego przez przejeżdżający obok "bliźniaczy" pojazd o podobnych, lub większych gabarytach.


#Zaniepokojony mieszkaniec   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Jak już donosimy, to ja pociągnę temat. Szanowny Panie Redaktorze. Jestem mieszkańcem wsi obok. Nazwy nie podam, to się Pan przejedzie i sam zobaczy. Jest Pan odpowiedzialny za boiska i place zabaw sołectw, prawda? Czy widział Pan może, co się dzieje na jednym z boisk jednego z sołectwa? Od półtora miesiąca leżą na nim ścięte gałęzie brzózek. Po pierwsze, ja się pytam, kto i na jakiej podstawie pozwolił je ściąć? Po drugie, dlaczego to jeszcze nie zostało sprzątnięte? Brzozy były sadzone w określonym celu i przez wiele lat były pielęgnowane oraz zadbane przez mieszkańców. Pan, który nie lubi drzew (wiadomo, o kogo chodzi) stwierdził, że zrobi psikusa i sobie je pościnał. Pytałem sołtysa, co wie na ten temat. On nie wydał żadnych dyspozycji ani pozwolenia na tego typu działania.


#Zaniepokojony donosicielstwem#Zaniepokojony mieszkaniec  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Z Pana opisu wynika, ze sąsiad wszedł na Pana posiadłość i ściął gałęzie drzew. Kto go tam wpuścił? Potem pisze Pan ze pielęgnował. Rozumiem ze gałęzie po stronie sąsiada były przycięte? Co innego jest przecięciem drzewa, a co innego wycięciem. Czyli wyciął drzewa czy podcial gałęzie? Z tego co się orientuje jeśli właściciel „pielęgnuje” tylko po swojej stronie sąsiad ma prawo podciąć gałęzie. Jednak w naszym kraju najważniejsze przysłużyć się władzy i donieść uprzejmie lecz z wielkim żalem na sasiada


#Roman#Zaniepokojony donosicielstwem  Ponad tydzień temu, 2020-05-19

W tej kwestii warto zapoznać się z Ustawą "Prawo Geodezyjne i Kartograficzne". Nie będę artykułów odpowiednich przytaczał, gdyż one większości internautów, nie interesują. Dodam, że tam jest także o owocach z drzew stojących blisko granicy działek, o korzeniach drzew wszelakich. Wszyscy działkowcy tę Ustawę powinni znać, a nawet są do tego zobowiązani. Tak, poza tym, nie ma żadnego wyrzynania drzew. Nawet na drzewie można jedynie wyciąć serduszko i inicjały dwojga zakochanych. Oczywiście teoretycznie, gdyż praktyki takiej nie zalecam.


#Wnerwiony#Zaniepokojony mieszkaniec  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Są kary za bezprawne wyrzynanie drzew. W tym wypadku sprawca powinien ponieść surową karę. Sołtys z racji swojej funkcji powinien zawiadomić prokuratora o ile ma jaja i nie jest strachliwy. Może to uczynić każdy, nawet komentator o ile ... jak powyżej. Nie może być świętych krów, nawet w naszej gminie.


#Zaniepokojony mieszkaniec#Wnerwiony  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Dziękuję za obiektywizm. Z tego co wiem, była jakaś kontrol (jednoosobowa) z gminy, ale nic im się nie chce z tym zrobić. Chyba czekają aż mieszkańcy sami posprzątają i jeszcze może pójdą temu Panu podziękować. Jeszcze poczekamy, jak nie to może faktycznie gdzie indziej to zgłosić? To jest niedopuszczalne i w głowie mi się nie mieści, takie zachowanie


#Wnerwiony#Zaniepokojony mieszkaniec  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Tu nie ma na co czekać. Trzeba działać natychmiast, bo jeszcze zachachmęcą. Ta kontrola to kontrolował swój swego a jak wiadomo "swój swemu łba nie urwie". Niedokładnie zacytowałem powiedzonko ale to nie ważne. Ważne aby wreszcie pokazać świętym krowom, że ich świętość się skończyła. I to nie z powodu mściwości ale DLA PRZYKŁADU aby inni się bali być świętymi krowami. Pozdrawiam Cię Zaniepokojony Mieszkańcu i zachęcam abyś się wnerwił i zadziałał.


#Ciekawy#Wnerwiony  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

To co, zaniepokojony mieszkańcu, zadziałasz jak Ci radził jakiś nerwus? Jestem ciekaw.


#Ciekawy#Ciekawy  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

To było do zaniepokojonego mieszkańca.


#Ech brak słów#Ciekawy  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

A co, boisz się? To może ty powycinałeś te drzewa i się teraz śmiejesz w twarz?


#Oldcopper1952   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Te wpisy ,to coś strasznego.Level master.Potwierdzenie opinii pewnego znanego pana,że "80% populacji,to debile"


#Poliglota#Oldcopper1952  Ponad tydzień temu, 2020-05-19

Level master. - wyjaśnij co to znaczy? Poziomy mistrz czy jakoś tak? Nie uczyli niedouka, że pierwsze określa drugie? Co innego orange juice a co innego juice orange. Pierwszego się napijesz, drugiego możesz pojeść albo zrobić sok.


#84#Oldcopper1952  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Szkoda na was wszystkich pisania pozdrawiam


#Spacerowicz   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Z Kalnika się ich pozbyli to teraz u nas się panoszą. Same problemy z nimi. Widzę że mają kamery wkoło domu to mogą sprawdzić kto zdjecie zrobił. Tak czy inaczej niech stawiają u siebie ale wiecznie im mało


#Gru#Spacerowicz  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Jeszcze jedno ciekawe skąd plociuch takich informacji uzyskał a za oczernianie jest paragraf


#Spacerowicz #Gru  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Od byłych sąsiadów z Kalnika hehe, cieszą się, że żyją spokojnie i pozbyli sie wrzodów na tyłku. Niby po co komuś kamery w koło domu, mieszkania czy co to tam jest. Siedzą i obserwują może ktoś się krzywo spojrzy w ich stronę


#Gru#Spacerowicz   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Poto żeby takie guw.. Jak ty miało o czym gadać żal dupe ściska


#Spacerowicz#Gru  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

PO TO żeby takie GÓW** jaj ja i reszta wioski mogli śmiać z atrap i poziomu intelektualnego wlaścicieli


#Gru#Spacerowicz  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Dobra jesteś w kłapaniu mordą


#Paja#Spacerowicz  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Specocrowicz nie szczekaj mordą za dużo a jak masz coś głupiego do powiedzenie to możesz przyjść i powiedzieć a nie pierdolisz kocopoły


#Obywatel   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Ty osk. Gazet się naczytał przejście jest wystarczające a zakazu parkowania niema więc zająć się swoimi d...


#Dbd#Obywatel  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

bzdury gosciu opowiadsz na chodniku powinno byc 1,5 m wolnego a tam tego nie ma


#A może jest#Dbd  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

A może jest 1.5 m. Miarka w oczach?


#Xxxx#A może jest  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Ten cały chodnik ma 150 cm.


#Zatkało #A może jest  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Nie ma mierzyłem


#Iiiiii   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Jaka wieś, tacy mieszkańcy. Same plotkary, taka prawda, szczególnie te młode


#Oby   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Kierowca nie musi nikomu robić na złość po prostu staje tam gdzie jest miejsce teraz to już więcej samochodów stoi niech przyjedzie zrobi sensacje ale po co lepiej kogoś obsmarować


#Ja#Oby  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Tak się składa że ma miejsce na swojej posesji obok


#Oby#Ja  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

A co d**a boli że ma miejsce na swojej posesji


#Janosik#Ja  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

W Pasłęku na osiedlach domków to samo, czasem nie można przejechać bo właściciele zostawiają samochody na ulicach a na posesji puste miejsce, bo nie chce się otworzyć bramy i wjechać.


#NIKIM #Ja  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

A skąd wiesz o tej posesji? Pewnie jesteś uprzejmym zasadzie sąsiadem, który tylko przy firankach chodzi o ile je posiadasz. Takie rzeczy donosy tylko z braku zajęcia albo zawiści że ktoś inny ma! Do roboty a nie w głowach się piep.... I do Pana redaktora niedługo będą wystawiane zdjęcia psów jak srają po trawniku i wrzucane ich zdjęcia czyj to pies! Zajmij się konkretnym tematem a nie jakimiś głupotami! Można dużo pisać o głupocie ludzkiej i zawiści ale szkoda czasu bo trzeba iść do pracy zarabiać mamonę!!!!!! Pozdrawiamy dziadostwo


#Doraaaa#Oby  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Do wszystkich zainteresowanych zrobiła to zdjęcie i napisała i osobiscie zawiozła do pana redaktora osoba bezrobotna ktura niepracuje tylko siedzi w domu pobiera dodatki na dzieci takie jak rodzinne i 500+ to wiec morał taki z okan obserwuję i redakcję informuję


#Obserwator#Doraaaa  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Taka dobrze poinformowana to zadzwoń do redakcji i zapytaj kto zrobił na Ciebie donos. Daj żyć normalnie spokojnym ludziom którzy nie chcą mieć z Tobą nic wspólnego. Zacznij od wizyty u psychiatry.


#Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Jeżeli jest to wbrew prawu , policja nakłada mandat a w przypadku zniszczenia zobowiązuje do naprawy szkody wyrokiem sadowym. Służby muszą egzekwować prawo. Ka zda inna twórczość piszących nadaje się do kosza.


#Ja#Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr  Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Szkoda, że Pani Sołtys nie zareagowała na ten incydent.


#Lsb   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Zapewne w zimę, po opadach śniegu, po tym chodniku będzie jeździł ciągnik rolniczy z pługiem śnieżnym. Nawet chodniki należy wykonywać pod wyższą klasę obciążenia. Podbudowa jest najważniejsza, a nie sam piasek. Im lepiej się wykona, tym dłużej będzie służył.


#Jan   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Parkujemy gdzie chcemy, niszczymy to co kosztuje nas sporo kasy. Samochód może spokojnie stać na ulicy. Ale kierowca robi pewnie na złość, tylko komu?


#Osk   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Nie jest prawdą że na chodniku nie można parkować, Prawo o ruchu drogowym się kłania..


#Obywatel   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Niech się pajac zajmie tym co trzeba a nie Baranami na wsi niech opiszę wypadek z 05.05.2020 na gdańskiej a nie pierdołami się zajmuje


#Kibic   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

News dnia.ta netgazeta spada na dno .Ja mam inny temat panie redaktorze kilka miesięcy temu spaliła się altanka przy samej ulicy Polnej czy ktoś nie powinien sprzątnąć te zgliszcza? Chyba trochę ważniejszy temat


#Jak   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Skąd w ludziach tyle jadu, żeby donosić na sąsiada? I jeszcze do gazety z tym. To jest przykre.


#Do ciasnego móżdżku   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

i nie zrozumiesz


#Rondo   Ponad tydzień temu, 2020-05-18

Co to za wiadomość? Czemu ma ona służyć? Albo iść do niego i powiedzieć w czym problem albo zgłosić jeśli jest zakaz do odpowiednich służb o po sprawie . Nie rozumiem celu tego postu .


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności