Reklama Heops

Listy - Droga do pilnego remontu

dodał 2022-02-20
Listy - Droga do pilnego remontu

Mieszkańcy 14-stu rodzin kolonii Zielonka Pasłęcka domagają się naprawy drogi dojazdowej do ich domów. Droga w obecnej chwili jest praktycznie nieprzejezdna. Grzęzną w błocie, stoją w koleinach po kolana i nie nadążają z naprawą samochodów. Dzieci chodzą pieszo do autobusów i do okolicznej szkoły.

Sytuacja pojawia się cyklicznie, ale jeszcze nigdy nie wyglądała tak jak teraz. Zwykle droga była „łatana” doraźnie, posypką, widoczną do pierwszych opadów deszczu.

Jedną z przyczyn takiego stanu drogi jest brak rowów melioracyjnych. Rowy te zostały w dużej mierze zaorane przez rolników i włączone w pola. Niejednokrotnie ten problem był poruszany na zebraniach wiejskich i sygnalizowany w pismach do urzędu.

Urzędnicy nie traktują apeli poważnie. Zbywają mieszkańców ciągłymi, tymi samymi argumentami - „są gorsze drogi od waszej”. Wylewa się kolejne odcinki dróg, naprawia drogi asfaltowe. Mieszkańcy uważają, że pieniądze przeznaczone na doraźne naprawy idą w błoto. Czy nie lepiej etapami zrobić drogę, która nie będzie wymagała napraw, zamiast co roku wydawać fundusze na jej lepienie. Mieszkańcy kolonii pytają - Kiedy ich droga zostanie naprawiona, ale raz a konkretnie?

mieszkaniec

nazwisko znane redakcji

komentarze zablokowane na prośbę autora listu

0
0
0

kocham jarka
Usługi Dźwigowe Pasłęk