12 listopada 2019 Renaty, Witolda, Jozafata

Listy – Lider wśród wolontariuszy

dodał 2018-01-26
Listy – Lider wśród wolontariuszy

Dobry wieczór! Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o sprostowanie niezgodnych z prawdą informacji zawartych w artykule pt.: Lider wśród wolontariuszy" (http://www.glospasleka.pl/artykuly/lider-wsrod-wolontaruszy,a,43423.html) oraz umieszczenie sprostowania na portalu glospasleka.pl Otóż, po pierwsze: Msza Św. w Drulitach rozpoczyna się o godz. 9:00. Czasami kończy się o godz. 9:50, czasami o godz. 10:15. Nie ma reguły. Pierwszą nieprawdą jest to, że skończyłem sprawowanie Mszy Św. 15 minut wcześniej. Wcześniej przed czym? Zgodziłbym się z tym stwierdzeniem, gdyby Msza Św. w niedzielę zakończyła się np. o godz. 9:30, co praktycznie nigdy się nie wydarzyło. Drugą nieprawdą jest to, że "wyszedłem i zakazałem kwestowania". Otóż, będąc w samochodzie i jadąc do Rydzówki na kolejną Mszę Św., zatrzymałem się przy osobach, które stały przed schodami wejściowymi do kościoła (brama jest otwarta i stojąc na chodniku stoimy bezpośrednio przed wejściem do kościoła) i serdecznie zapytałem się, czy mogłyby kwestować w innym miejscu, np. przy sklepie lub przed restauracją. Panie wolontariuszki - również w sposób uprzejmy odpowiedziały, że tak. Tak wyglądała nasza rozmowa. Nie było w niej zakazu lecz jedynie pytanie, czy mogłyby kwestować w innym miejscu. Gdyby zostały przed kościołem - po pierwsze na pewno by zmarzły, ponieważ następna Msza Św. jest dopiero o godz. 12:30 (ja do tego czasu jestem w Rydzówce więc nie mógłbym zaprosić wolontariuszy na gorącą herbatę), a po drugie: gdyby jednak zostały i kwestowały - na pewno nie zostałyby przeze mnie "wyproszone". Przy okazji - może warto wolontariuszom podpowiedzieć, że czasami po prostu wypada przyjść kilka dni wcześniej do administratora/zarządcy miejsca i powiadomić/porozmawiać/poznać się, etc.? Całkiem niedawno dzieci w mojej parafii sprzedawały dekoracje Bożonarodzeniowe, które wykonały w szkole. Sprzedawały je wewnątrz kościoła. Wiedziałem jednak o tym kilka tygodni wcześniej. I to właśnie czyni różnicę. Zwracam się więc z serdeczną prośbą o sprostowanie niezgodnej z prawdą informacji zamieszczonej na Państwa portalu, a Pana Bartłomieja Kuleszę - zanim "wyrobi" sobie opinię o księdzu - proboszczu/administratorze parafii, proszę, aby zamienił z nim najpierw chociaż kilka słów, wypił dobrą kawę, przyszedł na niedzielną Mszę Św., może posłuchał homilii..., porozmawiał z dziećmi lub osobami dorosłymi, które uczestniczą w niedzielnych Mszach Św. Przecież to takie proste. To tyle jeśli chodzi o zaistniałą sytuację. Natomiast jeśli chodzi o WOŚP - rzeczywiście, czekam cierpliwie, aż wszystkie niejasności, które wobec niej narosły zostaną wyjaśnione. Zbyt wiele jest sprzecznych ze sobą medialnych informacji. Dziś nie potrafię wyrobić sobie na jej temat jednoznacznej opinii. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz uprzejmie proszę o sprostowanie oraz napisanie jak faktycznie wyglądało wspomniane w artykule wydarzenie. 

ks. Jacek Dąbrowski, administrator parafii w Drulitach


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Z sieci   2018-01-28

Caritas obraca w skali ogólnopolskiej gigantycznymi pieniędzmi pochodzącymi ze zbiórek społecznych, od instytucjonalnych darczyńców, z nawiązek sądowych, z budżetu państwa i z własnej działalności gospodarczej. Ekonomiści, których prosiliśmy o szacunki, mówią o kwotach łącznych od 1,5 do 2,5 miliardów złotych rocznie. Około 30 procent z tej kwoty wspomaga ubogich. Co dzieje się z resztą? Biskup raczy wiedzieć.


#Obserwator #Z sieci  2018-01-28

Znacie kogoś z Pasłęka komu pomógł Caritas bo ja nie a znacie kogoś komu pomógł sprzęt z WOŚP, ja znam osobiście kilka osób a karętkę ratunkową na nasz odcinek siódemki, słyszę pare razy w miesiącu a w sezonie letnim nawet kilkanaście razy


#Bolo#  2018-01-28

Pierd***sz. Parę razy na 7 to może w roku, na pewno nie w miesiącu.


#Nick#  2018-01-28

tak, znamy


#Abdul#Z sieci  2018-01-28

Do komentujacego ponizej: za oszczerstwa ktore tu przytaczasz zasluzyles na liscia. Porownaj sobie ile procent budzetu wosp idzie na wyplaty dla organizatorow a ile w caritas. Precz z komuną.


#Xyz#  2018-01-28

To wszystko wisi w necie. Spowoduj żeby zniknęło.


#Ja#  2018-01-28

Ty ,,abdul,, jesteś ciasny jak murzyńskie buty.


#Zaciekawiony   2018-01-28

A kto jest tym pasłęckim liderem, bo nie kumam.


#Zenek#Zaciekawiony  2018-01-28

Przeczytaj a się dowiesz


#Sędzia   2018-01-28

Co na to nasz Paslecki Lider odpowie?Kto mowi prawdę a kto kłamie?


#Abdul   2018-01-28

Tyle na temat zbigniewa stonogi agenta: https://youtu.be/xyPUJmOM94I


#A co powiesz na to komu wierzyć#Abdul  2018-01-28

Macierewicz i jego tajemnice Autor: Piątek Tomasz


#Poczytajcie gość pisze teksty wisza   2018-01-28

#Z sieci   2018-01-28

www.fakt.pl › Pieniądze › Finanse 28 gru 2016 - W 2006 roku PFRON przeznaczył płockiemu Caritasowi 13 mln zł na realizację czterech programów dotyczących aktywizacji zawodowej. Niektóre kursy oraz szkolenia nigdy się jednak nie odbyły, a sądy do tej pory nie były w stanie ustalić co stało się z pieniędzmi.


#Z sieci   2018-01-28

Przy okazji, okazuje się, że Caritas w Bieszczadach rozdaje dary tylko katolikom. Caritas Archidiecezcji Warszawskiej dostał dom i odsprzedał.. wiceszefowej.Księżom płockiego Caritasu grozi 10 lat więzienia. Caritas diecezji toruńskiej, gdańskiej i wrocławskiej środki z programu „Powrót bezdomnego do społeczności” przeznaczyła na zakup wózków… widłowych i sprzętu AGD. A gdy już państwo sobie przeczytali ten wynik 40 minutowego riserczu, to teraz proszę sobie wyobrazić, że WOSP Owsiaka publikuje lub nie swoje sprawozdania finansowe, dostaje od państwa milionowe dotacje i rozdaje unijną żywność, która bywa, że ląduje w piekarni kolegów Owsiaka z Woodstocku wożona wózkami widłowymi z kasy na pomoc bezdomnym.


#Z sieci   2018-01-28

Caritas, podobnie jak wiele innych organizacji pozarządowych, bierze udział w programie „Dostarczanie nadwyżek żywności najuboższej ludności Unii Europejskiej”. Produkty przekazuje Agencja Rynku Rolnego, która ma również obowiązek kontrolować, czy są wykorzystywane zgodnie z przepisami. Przede wszystkim nie wolno ich w żaden sposób przetwarzać, a zakaz ten nie obejmuje jedynie podmiotów prowadzących bezpłatne jadłodajnie. Mąka, cukier, dżemy, makaron itd. mają trafiać bezpośrednio do potrzebujących. Dyrektor toruńskiego Caritasu postanowił obejść ten zakaz. Produkty, które otrzymywał z ARR, trafiały do piekarni Stan Mar w Czarżach, w gminie Dąbrowa Chełmińska. Tam zamieniały się w różnorodne wypieki.


#Z sieci   2018-01-28

Zarówno WOSP jak i Caritas Polska udostępniają sprawozdanie finansowe za dany rok na własnych stronach internetowych. Tyle, że ostatnie sprawozdanie finansowe Caritas Polska na ich stronie internetowej jest za rok 2010. Caritasy diecezjalne w dużej mierze w ogóle nie udostępniają sprawozdań finansowych na swoich stronach. A szkoda, patrząc na kazus Caritas Poznań warto by było zestawić wszystkie dotacje dla caritasów diecezjalnych.


#Z sieci   2018-01-28

Oprócz tego Caritas uczestniczy w rozmaitych programach, w tym również tych, gdzie są ogromne środki czyli programach unijnych. Przykładowo w programie PEAD czyli dostarczaniu nadwyżek żywności najuboższej ludności Unii Europejskiej, Caritas (po wygraniu przetargu organizowanego przez ARR) realizuje 33% programu wartego ponad 102 mln zł. Oznacza to, że Caritas rozdaje żywność o wartości blisko 34 mln zł. I to nie tyle żywność zebraną pracą własnych wolontariuszy, a po prostu przekazaną przez bezbożną UE z publicznych środków.


#Z sieci   2018-01-28

za rok 2010 Caritas otrzymał z budżetu państwa na realizację zadań państwa ponad 5 mln zł, zaś łącznie dotacji jakoprzychodu (bez wyszczególnienia od kogo, ale w tym również od budżetu państwa) na 144 mln zł w roku obrotowym 2010. A są jeszcze Caritasy diecezjalne otrzymujące środki od samorządu. Przykładowo tylko Caritas Poznań w 2012 r. otrzymał od samorządu miasta dofinansowanie w wysokości 1.685.641,14. NFZ dorzucił ponad 600 000. Oprócz tego Caritas uczestniczy w rozmaitych programach, w tym również tych, gdzie są ogromne środki czyli programach unijnych. Przykładowo w programie PEAD czyli dostarczaniu nadwyżek żywności najuboższej ludności Unii Europejskiej, Caritas (po wygraniu przetargu organizowanego przez ARR) realizuje 33% programu wartego ponad 102 mln zł.


#Z sieci   2018-01-28

10 lat więzienia – tyle grozi księżom, byłym dyrektorom płockiego Caritasu, którzy w latach 2006-2008 wyłudzili od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych co najmniej 1,7 mln złotych. Kilkadziesiąt tysięcy złotych – tyle, według doniesień "Rzeczpospolitej" z 2010 roku, mogli zarobić pracownicy warszawskiego "Caritasu", którzy fałszowali kwoty wpłat od bezdomnych. 10 tys. zł – a za tyle, jak informowali w tym samym roku dziennikarze "Uwagi" TVN, wicedyrektor Caritas Archidiecezji Warszawskiej kupiła od kierowanej przez siebie organizacji posiadłość, która podarowana została na cele charytatywne.


#Polak   2018-01-26

Nigdy się nie pogodzicie z WOŚP bo nie macie nad nią żadnej władzy przez tyle lat nigdy nie usłyszałem z ambony dobrego słowa ani zaproszenia na kwestowanie z WOŚP.A tak bardzo i dosadnie mówicie o pomaganiu bliżniemu nie patrząc na kolor skóry i wyznanie czy poglądy polityczne to jak to się ma do tego co przez lata pokazuje kościół.Nie wspieracie WOŚP by pomagać rodakom ale na drygi koniec świata jedziecie na misje więc chyba nadszedł czas zastanowić się kogo słuchać .


#Abdul#Polak  2018-01-27

Zobacz ile robi caritas i porownaj to do wosp.


#Jak ja nie cierpię idiotów#  2018-01-28

Wiesz ile Caritas ma pieniędzy i skąd? Najpierw się dowiedz potem pisz.


#Porównywacz#  2018-01-28

Napewno dużo mniej


#WIERTALOCIK#Polak  2018-01-26

Jesteś prawdziwym polakiem,elitą intelektualną,głosicielem prawdziwych wartości.Reszta to ciemnogród ciemni katole,wierzący w gusła.


#Owsiak kłamie#Polak  2018-01-26

a dlaczego ksiądz miałby propagować podejrzaną zbiórkę?


#Zyczliwy   2018-01-27

Dajcie ludzie juz na spokoj temu ksiedzu i temu Kuleszy sensacje znaleźliście. Co bylo to bylo oni sie pogodza a Wy dalej jak pies z kotem bedziecie sie odroczyć.


#A szef wasz o tym wie   2018-01-27

A może on pizzę rozwozi do Budek. Przynajmniej p. Kulesza łapię się każdej pracy aby utrzymać rodzinę bo Zarza raczej dużo nie płaci. Lepiej wy idźcie na dywanik do szefa i przyznajcie się skąd macie takie dochody bo w żadnej pasłęckiej firmie nikt nie jest tak ustawiony finansowo jak pracownicy MyCenter. Ładnie tak podpierd... panie ''ciekawy z Budek''. Szukasz winnych zacznij od siebie


#Będzie grubo#A szef wasz o tym wie  2018-01-27

Niech szef się wypowie. Będzie kolejny materiał na artykuł i kolejne sprostowanie.


#Edi#  2018-01-27

Tak będzie kolejny artykuł pt.Co on tam robi?


#Traktor na torach   2018-01-26

Panie Kulesza teraz czekamy na pańskie sprostowanie!!!


#O TAK#Traktor na torach  2018-01-26

o tak !


#Parafianin#  2018-01-26

Najfajnieszy ksiadz ktorego znam. Pozdrawiam.:)


#Lewak#  2018-01-27

A co nas interesują, twoje upodobania seksualne


#Ta prawdziwa mieszkanka wspomnianej wioski   2018-01-27

Bartek widać że kolega z którym pracujesz ma ogromny żal ,że oplułeś wielebnego z jego wioski. Ja oraz wszyscy moi znajomi osobiście cenimy Ciebie za szczerość oraz za życzliwość. Jesteś zawsze mile u nas widziany i doskonale o tym wiesz. Widzę że kogoś w oczy szczypię twoja obecność u nas.


#Nick#Ta prawdziwa mieszkanka wspomnianej wioski  2018-01-27

sprawdziłes to czy tylko pomawiasz kogoś?


#Franciszek#  2018-01-27

Jakiej swojej ?


#Zdegustowany#Ta prawdziwa mieszkanka wspomnianej wioski  2018-01-27

A ładnie to tak kogoś opluwać?


#Brawo za upartość i charakter#  2018-01-27

A ładnie to kogoś wyganiać z nie swojej posesji?


#Jak#  2018-01-27

w jaki sposób ktoś wyganiał ?


#Ciekawa z Budek   2018-01-27

Ja to jestem ciekawa co Pan Najlepszy wolontariusz Codziennie przywozi i montuje po godzinie u nas w Budkach :P Chyba trzeba sie szefa zapytac czy wie o pana... ciezkiej pracy.


#Brawo za upartość i charakter#Ciekawa z Budek  2018-01-27

To nie ciekawa z Budek tylko ciekawy z Drulit. Zapytaj się go sam jeśli masz odwagę po co tu przyjeżdża choć sądzę że nie powinno nikogo to interesować. Zazdrość to brzydka cecha. Chłopak jest indywidualistą i daleko wam do niego. Na przyszłość podpisuj się tym samym nickiem jest piszesz z jednego IP


#Bolo#Ciekawa z Budek  2018-01-27

No i po co panie Kulesza było się odzywać? GP nie wybacza, obojętnie w jakim kontekście pojawia się tu czyjeś nazwisko od razu znajdują się "życzliwi"


#24#Ciekawa z Budek  2018-01-27

Po nitce do kłębka? Z Pana Tadeusza - "lepiej byś niedźwiedziu w swojej kniei siedział, to by się o tobie strzelec nie dowiedział" He, he, ...


# he he#Ciekawa z Budek  2018-01-27

he he he.... coraz ciekawiej


#Wyborca   2018-01-27

Ksiądz z Drulit napisał - Natomiast jeśli chodzi o WOŚP - rzeczywiście, czekam cierpliwie, aż wszystkie niejasności, które wobec niej narosły zostaną wyjaśnione...No właśnie, rozpisał się nam, a to tu leży pies pogrzebany. W kościele mu nie kwestowali, ale nie omieszkał wyrazić niechęci do orkiestry na ulicy. Tak, typowa forma katolickiego miłosierdzia. Niejasności u Owsiaka zaprzątają głowe wielebnego, a jak tam mają się sprawy u Rydzyka. Jak to mówią, najciemmniej pod latarnią.


#Bezstronny#Wyborca  2018-01-27

Ojca Rydzyka nie wspierała cała gama mediów jak telewizja, radio, czy samorządy a Owsiaka bardzo i to przez wiele lat. Co więc tu porównywać?


#Wyborca#  2018-01-27

A w czym media miały wspierać tego twojego Ojca. Prowadzi działalność charytatywną. Aaa, zapomniałbym, zbierał pieniądze i gromadził świadectwa NFI na ratowanie Stoczni Gdańskiej. Po stoczni zostało wspomnienie, a zebrane fundusze...szukaj wiatru w polu.


#Nick#Wyborca  2018-01-27

bełkot


#Spokojny   2018-01-27

Dokonano tu wiele wpisów, co świadczy że temat jest interesujący i obchodzi dużo ludzi. No i dobrze, niech się ludziska spierają na argumenty byle bez jadu i obrzucania przeciwników obelgami. Przy okazji może się ujawnić jakiś fakt uboczny, jak np. wpis Ciekawej z Budek, jeśli to jest prawdą. Może by się pan Kulesza odniósł do tego wpisu, tak jak odniósł się do wpisu księdza.


#Zamieszanie   2018-01-27

Po co się tak obnosić z tym że zrobiło się coś dobrego od razu zdjęcia artykuły.. to i nie ma się co dziwić że są komentarze.. Jest wielu ludzi którzy robią dla innych o wiele więcej i pozostają anonimowi


#Pytam   2018-01-27

Cudowna WOŚP i cudowni ludzie? A tak podle atakujecie tych, którzy sa jej niechętni. Co wy tam w tej WOSP , sekta jesteście czy co? Hipokryci.


#Popytaj#Pytam  2018-01-27

A jak swoją nięchęć, pokazują ci niechętni ratowania ludzi ?


#Nick#  2018-01-27

Wośp jest niechętna ratowaniu ludzi? Nie przesadzajmy... chociaż.... Owsiak wsparł ruchy proaborcyjne. Tak , że ten....


#Nick#  2018-01-27

O! Jak ładnie widać, że owsiaki mają wyprane mózgi, dla nich ten co nie wspiera WOSP jest prawie mordercą.


#Pytam   2018-01-27

A tam stały tylko panie czy takze pan Kulesza?? Ksiądz pisze tylko o paniach. To skąd pan Kulesza wie lepiej ?? Czyżby żonka kłamała?


#Bartek Kulesza#Pytam  2018-01-27

Pan Kulesza zrywał w tym czasie plakat z miejscowego sklepu aby nikt nie zarzucił że nie sprzątam po sobie. Żona z dzieckiem i siostrą podeszły w miejsce zbiórki jak informowały lokalne media i plakat skąd zostały przegnane. I kończąc temat. Ja swojej żonie i siostrze wierzę bardziej niż sb tym bardziej niż temu "dobrodusznemu" księdzu. Dziękuję za tysiące wejść na stronę i setki komentarzy. Jesteście cudowni


#Zaciekawiony#  2018-01-27

Tylko że większość komentarzy Ciebie krytykuje. Czy te też są cudowne?


#Wyborca#  2018-01-27

Masz rację Bartek, rób swoje. Nie ma sensu kopać się z koniem.


#Aha#  2018-01-27

jak to jest siebie nazywać panem? he he ... daj sobie spokój człowieku z tym opluwaniem księdza. Stajecie mu przed drzwiami ( bramą) i jeszcze go atakujecie. Nieładnie. I nie rób takiej propagandy, większośc ciebie krytykuje a ty powtarzasz peany po Owsiaku jak mantrę. A propos mantry, czy Owsiak ma coś wspolnego z hary-kriszna ?


#Aha#  2018-01-27

Pisze Pan: "Ja swojej żonie i siostrze wierzę bardziej niż sb (...)" Ja SB wcale nie wierzę, to była zbrodnicza organizacja.


#Nick#  2018-01-27

To, że ktos wierzy swojej zonie, to nie znaczy , że zona mówi prawdę.


#Owsiak wspiera aborcję   2018-01-27

Panie Kulesza ( Pan jest Bartek, czy Bartłomiej?, bo dziwnym trafem wszelkie lewactwo zdrabnia sobie imiona, np. Jurek Owsiak, Kasia Kolenda-Zaleska, Bronek Komorowski) jesli ktos nie życzy sobie, żeby Pan kwestował przed jego posesją, to dlaczego Pan atakuje. Jak na organizację pomocową, WOŚP jest bardzo agresywna. Będzie Pan bił z liscia, tak jak Owsiak? Wstyd, żeby atakować księdza.


#Antek i Jarek#Owsiak wspiera aborcję  2018-01-27

Przed a na to jest zasadnicza różnica.


#Bogdan#Owsiak wspiera aborcję  2018-01-27

A od kiedy posesja kościoła jest własnością księdza! Przecież, żaden kościół nie został wybudowany z pieniędzy instytucji kościelnej, tylko z pieniędzy parafian,więc należy do wszystkich. A , że kościół uważa inaczej to jest to zwykłe zakłamanie! Większość osób, które wspierają WOŚP jest katolikami, chodzącymi do kościoła i utrzymującymi zarówno kościół jak i samego księdza. więc nie wiem dlaczego księża są przeciwni tej inicjatywie. Każdy daje swoje pieniądze, komu chce i nie powinno się wtrącać w to, co ktoś robi. To samo dotyczy tacy zbieranej w niedzielę w kościołach, czy zbiórek Caritasu! Mam chęć to daje na tacę i nikogo to nie powinno interesować,mam chęć na Caritas czy WOŚP to tylko i wyłącznie moja sprawa.


#Dziesięć Przykazań#  2018-01-27

Sam jesteś tępy, co z tego że pisze że przed posesją, jak określa prawa do przeprowadzenia legalnej zbiórki, jak by to było na posesji, po drugiej stronie wsi, też jest przed posesją i co ?


#Krzysztof#Owsiak wspiera aborcję  2018-01-27

Czy Wy umiecie czytac chodnik to nie jest posesja ksiedza nawet nie byl za brama kosciola. Przejeżdżajac obok widzialem gdzie stali. Wiec zastanowcie sie co piszecie


#Owsiak kłamie#  2018-01-27

Krzysztofie, nikt nie pisze, że na posesji, tylko , że przed posesją... co za tępak z ciebie.


#Jakis#Owsiak wspiera aborcję  2018-01-27

Nie jak Owsiak tylko jak Korwin Mikke - idol oszołomstwa


# nick#  2018-01-27

Owsiak chciał bić z bańki.


# ahaaa#  2018-01-27

No to funkcjonariusz WOŚP będzie bił jak idol oszołomstwa?


#Mieszkaniec   2018-01-27

Drulity to specyficzna miejscowość w której mieszka dużo podłych ludzi i ksiądz niedługo sam się przekona na własnej skórze i odejdzie z tej parafii jak jego poprzednicy.


#Nick#Mieszkaniec  2018-01-27

Ale to przecież nie Drulity, a Kulesza atakuje księdza. On jest z Drulit?


#Jak ja nie cierpię idiotów#  2018-01-27

ty się nick podpisuj "barania łąka"...czytaj wpisy po kolei, może coś wywnioskujesz.


#Tak ma być#  2018-01-27

Brawo. bo ludzi zakłamanych należy tępić


#Aha#Mieszkaniec  2018-01-27

Dla księdza to orka na ugorze.


#Pilne   2018-01-26

Podobno u Rossmana w jego sklepach w kilkudziesięciu krajach wycofano ze sprzedaży jedzonko dla niemowląt w których wykryto salmonellę a w Polsce tego jedzonka nie wycofano. Czy w Pasłęku też to nadal sprzedają?


#Aha#Pilne  2018-01-27

W Polsce nie wycofano??


#Bogdan dziaslo   2018-01-26

mysle ,ze Owsiak powinien byc tak biedny ,skromny i uczciwy jak redemptorysta z Torunia , wtedy kazdy klecha by go poparl


#Zniesmaczony   2018-01-26

Ty nie jesteś wyluzowany. Ty jesteś wulgarny.


#Wyluzowany   2018-01-26

Po chu*a tak drążyć? Weekend jest


#Zk   2018-01-26

Najlepiej by było jak by wszystkie pieniądze oddać do kościoła bo zawsze mało i mało ale dzięki Owsiakowi ile sprzetu jest w szpitalach ratujących ludzkie życie


# ale   2018-01-26

Każdy sprząta chodnik przed swoją posesją.... o co chodzi?


#Wojak   2018-01-26

ja wierzę w tej sprawie księdzu. Parafrazując Szwejka: Nachalne są te owsiaki i zuchwałe. Wiadomo, sekta. A wy "wierni" z Drulit tak swojego księdza bronicie?


#Bartek Kulesza   2018-01-26

Podtrzymuje wszystko co zawarte było we wcześniejszym artykule. Faktem jest ze moja żona z dzieckiem i siostrą zostały grzecznie pisząc"wyproszone" z terenu który nie należy do kościoła i tyle. A jeśli ksiądz chcę naprawić swoją postawę to za rok dam mu taką szansę. Wtedy nawet przyjmę zaproszenie na herbatę. Żeby nie było że nie informowałem. I oczywiście mogę nawet wziąć udział we mszy tak jak to czyniłem za kadencji poprzedniego proboszcza


#Rudy burak#Bartek Kulesza  2018-01-27

Rudy burak


#Wrrrrr#Bartek Kulesza  2018-01-27

Troche pan przesadza-po co ten szum/czasem warto przemilczec ,nie komemtować, !


#Ja#  2018-01-27

Dokladnie tak. Ale widać parcie na szkło silniejsze


# Owsiak kłamie o finansowaniu Wodstoku#Bartek Kulesza  2018-01-26

jakie naprawić? Ja wnioskuję, że Ksiądz daje szansę na naprawę Panu Kuleszy.


#Psychiatra   2018-01-26

A ty panie Przytulski jesteś podejrzany o to,że masz problemy z centralką.Ponoć masz popalone styki.Dla mnie jest to sparawa drugorzędna wiec podpiszę się nickiem.


#Zzz#Psychiatra  2018-01-27

Co mu się dziwisz. Gościu ma grubo po osiemdziesiątce .


#Bezstronny#  2018-01-27

A co takiego złego napisał? Wyjaśnij konkretnie, jeśli krytykujesz.


#Nick#Psychiatra  2018-01-26

owsiaki się odezwały, tfu!


#Ireneusz Przytulski   2018-01-26

Uważam, że wpis księdza Jacka Dąbrowskiego jest w porządku. Nikogo nie obraził, wyjaśnił sytuację. To jedno. A po drugie, jest bardzo źle, że szlachetna idea dobroczynności została zawłaszczona przez pana Owsiaka, człowieka podejrzanego o pasożytowaniu na tej dobroczynnej akcji. W sprawach drugorzędnych możemy sobie pozwolić na anonimowe wpisy ale tam gdzie nasze wypowiedzi mogą wpływać na dobrą lub złą opinię kogokolwiek - obojętnie czy chodzi o pana Owsiaka czy księdza Dąbrowskiego, czy kogokolwiek innego powinniśmy się podpisywać a nie być bezimiennym.


#Wierzący   2018-01-26

Dobry panie boże, dlaczego pokarałeś Polskę kościołem katolickim


#Jontek 22   2018-01-26

W moich oczach ks. Jacek jest porządnie wychowany człowiek. Takich nam potrzeba. Gorzej postąpił ten , który wyczytał nazwiska darczyńców. Ale on obsługuje parafian pod Częstochową, a tam ludzie inni , ich trzeba trzymać za twarz. Pozdrowienia Jacku. Kochaj wiernych , też będą kochali.


#Nick   2018-01-26

Ciężkie ta posługa w Drulitach..... takich niektorych "parafian" atakujących księdza nie życzę nawet wrogowi....


#Parafianka   2018-01-26

Nie ma miłosierdzia zrozumienia pojednania tylko same zakazy tak daleko nie zajedziecie . A sprostowania to się nam parafianom należą dlaczego nas się obraża za to co robią wolontariusze oddani całym sercem


#Aha#Parafianka  2018-01-26

Tu ksiądz nikogo nie obraził , kobieto. Przeciwnie, bardzo spokojnie napisał. Uspokój się panikaro.


#Nick   2018-01-26

SAMI TCHORZLIWI KRYTYKANCI - UKRYWAJA SIE POD NICKAMI. KSIADZ WYJASNIL JASNO I RZECZOWO JAK TO WSZYSTKO WYGLADALO I MIAL ODWAGE PODPISAC SIE IMIENIEM I NAZWISKIEM. CHCESZ COS POWIEDZIEC - BADZ ODWAZNY, PODPISZ SIE, WTEDY TWOJ GLOS BEDZIE WIARYGODNY.


#GROSIK   2018-01-26

MA RACJĘ KSIĄDZ BO KTO BY POZWOLIŁ ABY U WAS PRZED DOMEM KTOS KWESTOWAŁ BEZ WASZEJ WIEDZY.NAJPIERW SIĘ PYTA CZY MOŻNA? PO PIERWSZE TO WOLONTARIUSZE NAJPIERW POWINNI UCZESTNICZYĆ WE MSZY ŚW.A POTEM KWESTOWAĆ.PO DRUGIE TO JEŚLI PROBLEM Z KSIĘDZEM TO CZEGO TAK CHĘTNIE KWESTUJECIE POD KOŚCIOŁAMI STAŃCIE NA ULICY I CZEKAJCIE.


#Bogdan#GROSIK  2018-01-26

A od kiedy teren i budynek kościoła należy do księdza! Zawsze ksiądz krzyczy, że kościół to są parafianie. Parafianie ten kościół zbudowali ze swoich datków, a nie z księdza czy kościoła pieniędzy. Wiem , że oficjalnie właśnie tak jest, ale to jest zakłamane, bo kościół jako instytucja, nigdy nie wykłada własnych pieniędzy na nowe kościoły, tylko są to datki wiernych.


#Janosik#GROSIK  2018-01-26

Po co informować o WOŚP jak w telewizji i innych mediach była już dawno podana data zbiórki. Tylko winny się tłumaczy.


#Penders   2018-01-26

Serdecznie powiedziałem s........ć spod kościoła z tymi puszkami.


#Agnostyk   2018-01-26

Na cholerę komu to niby-sprostowanie? Pogrążasz się księżulo pisząc takie pierdy i wdając się w dyskusje nie mając w niej żadnych szans. Czy chodnik należy do proboszcza? Jakieś wątki wobec Owsiaka a żadnych wobec np. samochodów podgrzybka? Miej równą miarę bo masz rożne owieczki, choć przy takim pasterzu chyba tylko barany. "Jaką miarą mierzycie taka i wam będzie odmierzone". Nie wiedziałem, że w Drulitach na plebanii kawiarnia powstała.......


#Rafcio   2018-01-26

Tylko winny się tłumaczy. Wszyscy księża lubią rządzić, mieć wpływ na wszystko. Trzeba przyjść wcześniej i poprosić czy można kwestowar, wysłuchać kazania o WOŚP bo jest dużo sprzeczności i swoje poglądy trzeba wygłosić bo kazdy ksiądz myśli ze ma zawsze rację. Przecież ten człowiek zbierał pieniądze w szczytny celu, nie zbierał pieniędzy na wódkę. Potem się dziwią czemu ludzie do kościoła nie chodzą, ławki są puste i taca mizerna. Nawet jak zamkną sklepy w niedziele to i tak wam wiernych nie przybędzie. Nie musisz się zgadzać z ideą WOŚP ale nie wszyscy Twoi wierni którzy uczestniczyli we mszy która prowadziles pewnie nie podziela Twojego zdania. Jeżeli piszesz ze Swoich słów użyłeś w trosce o kwestujacych to trzeba było bardziej rozbudować swoją wypowiedź a nie w tej chwili tłumaczyć


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Kabaret Koń Polski

Pozostało17 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na występ kabaretu Koń Polski, który...


Bartosz Furman dla chorej Liwii

Pozostało19 dni

W niedzielę 1 grudnia br. o godzinie 18:00 w klubie YOLO w Elblągu odbędzie się...