Reklama Heops

Lodowisko na drodze nr 513

dodał 2022-01-21
Lodowisko na drodze nr 513

Wczoraj około godziny 10:00 droga Pasłęk – Orneta na odcinku Kupin – Kopina przypominała lodowisko. Po wyjściu z samochodu trzeba było uważać, żeby nie fiknąć „orła”. Doszło tam w tym czasie do dwóch kolizji zakończonych na szczęście delikatnymi stłuczkami. Oczywiście, jak zwykle, nie było na trasie żadnej piaskarki. Ktoś powie przecież jest zima i to kierowcy mają dbać o swoje bezpieczeństwo. Problemy z utrzymaniem zimowym tej trasy są ciągle. Niebezpieczny podjazd obok ronda Itzehoe i górka przed polem golfowym Sand Valley sprawiają kierowcom kłopoty (zimą). Administrator drogi, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich nic nie robi sobie z narzekań użytkowników.

jp

0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :szczupak

Komentarze

 • Kierowca
   2022-01-21

  Droga do Młynar też w nienajlepszym stanie. Piaskarki ani pługu nie widać.

  Brawo dla tego Pana
   2022-01-21

  Jak czytam komentarze typu jechałem mała prędkością i mnie zarzuciło albo drogi powinny być odśnieżone natychmiast bo nie mogę jechać.... Jest na to wszytko proste rozwiązanie, ten kto jezdzic nie umie niech w domu zostanie. Bezpieczniej dla niego i innych użytkowników dróg. Drugie rozwiązanie jest zapobiegawcze także, a mianowicie chodzić na wybory samorządowe i lepiej wybierać kandydatów którzy radzą i rozdają nasze pieniądze firmom ktore nic nie robią.

  • amur Brawo dla tego Pana
    2022-01-21

   Jedyny pojazd jaki prowadziłeś człowieku to taczka. Z takim rozumowaniem nie masz bladego pojęcia o ruchu drogowym.

  • Brawo dla tego Pana Brawo dla tego Pana
    2022-01-22

   Dotknęło cie ??widocznie jestes amatorem jazdy w zimę i pierwszym który zawsze narzeka na warunki pogodowe Jeśli jestes takim mistrzem kierownicy uswiadom mnie i innych na temat ruchu drogowego a także prowadzenia takczki bo widzę że z tym sprzętem masz styczność na codzień.

  • stary driver Brawo dla tego Pana
    2022-01-22

   Zima nie zima samochód jest po to żeby jeździć. A drogowcy po to biorą pieniądze, które płacimy w cenie benzyny żeby drogi utrzymywać we właściwym stanie. Chcesz siedzieć w na doopie w domu to siedź i nie pouczaj innych.

  waldi
   2022-01-21

  przy biedronce na Strażackiej teraz jest lodowisko,wstęp wolny

  MATEUSZ
   2022-01-21

  Często jeżdżę na trasie Pasłęk - Godkowo i muszę stwierdzić, że w rejonie od Pasłęka do Kopiny (lub ciut dalej) droga bywa w koszmarnym stanie: lód, brak śladów piaskarki, brak śladów posypania solą. Potem nagle wjeżdża się w zupełnie inny świat. Dalsza droga okazuje się odgarnięta, czarna i bezpieczna. W czym rzecz? Czy ktoś miał zapłacone za utrzymanie, a pieniążki wziął do kieszeni i olał sprawę? Może ten wypadek otrzeźwi troczę służby utrzymania dróg, bo sytuacja jest karygodna !!!

  • hahah MATEUSZ
    2022-01-21

   za Kopiną za leśnym zakrętem ze zjazdem na Cieszyniec zaczyna się gmina Godkowo, przypadek?

  • Janosik MATEUSZ
    2022-01-21

   wykrakałeś z tym wypadkiem, dzisiaj kobieta zginęła na tej drodze.

  szkoda gadać
   2022-01-21

  Dziwne to. A co na to Marszałek Gustaw Brzezin, ulubieniec naszych lokalnych prominentów, któremu podlega ww. droga. Znacie się wszyscy, przed wyborami promujecie i spijacie z dziobków, a kiedy trzeba to głupiego telefonu nie ma komu wykonać.

  Łukasz
   2022-01-21

  Tak się składa że miałem kolizje na drodze 513 w grudniu. Jechałem z Elbląga i na ostatniej prostej z górki (za polem golfowym) wpadłem w poślizg jadąc 30 km/h na oblodzonej drodze. Niestety wpadłem na inny pojazd. Przez prawie 200 metrów nie mogłem nic zrobić. Kierujący jadący z Pasłęka nie mógł wyhamować mimo że jechał pod górkę. Oczywiście policja zawsze widzi czyjąś winę a nie zarządcy drogi bo wówczas nie są ciągani na sprawy i temat szybko się zamyka a kierowcy zostają z problemami. Napisałem @ do prokuratury, uokik aby przyjrzeli się kwestii przetargu i w poniedziałek składałem doniesienie na zarządcę drogi na komisariacie w Pasłęku. Funkcjonariusz przeczytał mi co mnie szokuje dostał to od zarządcy - (mniej więcej brzmiało to tak): 1 - Zarządca ma 8 godzin na usunięcie (odśnieżenie) drogi od czasu kiedy przestanie padać śnieg. Śnieg może padać kilka dni więc mają kilka dni. 2. Nie działają zapobiegawczo a posypują tylko jak im ktoś zgłosi i uwaga mają 8 godzin na reakcję WTF!!! Załóżmy policja zgłasza że sprzymierzonych jest oblodzona o 6 rano samochody się rozbijają (3 wypadki 17 grudnia) a oni mają czas do 18! na usunięcie oblodzenia? Do wieczora oblodzenie może zniknąć naturalnie. Proponuję aby każdy dzwonił 21-23 i zgłaszał a następnie czekał czy przejedzie piachowóz (jeśli macie czas) bombardujcie ZDW. Za drogę 513 odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Niech ruszą się do roboty! Chore jest to że masz posesje prywatną ktoś się przewróci i jesteś ścigany nie masz nawet minuty na usunięcie oblodzenia masz utrzymać chodnik tak aby nie było lodu. Firma zgarniająca miliony ma 8 godzin.

  • Łukasz Łukasz
    2022-01-21

   Elbląg – 82-300 Elbląg, ul. Junaków 3 Kierownik Rejonu – Tadeusz Ciemny ( 0 55 ) 230 69 74 To chyba to https://www.zdw.olsztyn.pl/site/files/Wykaz_telefonow.pdf Za 513 odpowiada ZDW Olsztyn. Szukajcie w Google Dyżurny ZDW Olsztyn. Zgłaszajcie niech ruszą się do roboty. Najlepiej o 21 - 22 aby do rana było ogarnięte.

  • spejson Łukasz
    2022-01-21

   podasz numer tel pod który można truć dupę tym nierobom? może jak trochę uprzykrzamy im życie przez tel to się wezmą do roboty

  Gołąbek
   2022-01-21

  Ci na prostej drodze wpadają do rowu. As poniżej na rondzie nie może się wyrobić . Zabierać prawa jazdy będzie bezpieczniej

  zgrywus
   2022-01-21

  aaaaa to teraz tam mamy lodowisko bo te przy dwójce nie działa, nie wiedziałem, że przenieśli

  upalony
   2022-01-21

  a gdzie są władze miejscowe

  • pasekzwiadomosci upalony
    2022-01-21

   Miejscowe władze siedzą sobie spokojnie w swoim budynku, bo koło nich przecież jest i odśnieżone i posypane piaskiem, to nie muszą się martwić i czekają aż inni się tym zajmą. ;)

  • driver upalony
    2022-01-21

   Władza miejscowa ma głęboko w d... bezpieczeństwo kierowców i mieszkańców w gminie Pasłęk teraz udaje głuchą a gdy przyjdzie wiosna i debata na sesji o stanie dróg wojewódzkich to uprzejmości i lizostwu nie będzie końca czyli buźka klapa goździk po prostu fałsz i obłuda

  #zimazaskoczylajak zawsze
   2022-01-21

  W centrum miasta też nie lepiej. Rondo w centrum na Placu też lodowisko , mimo małej prędkości mnie znioslo. Nie wspomnę o innych ulicach, a jeszcze o tym żeby się zatrzymać przed pasami jak ci nagle wyjdzie ktoś bo przecież mają przywilej. Gdzie są służby ja pytam. Ktoś za to pieniądze bierze , szkoda tylko że nie dba o stan dróg. Nie wspomnę o drogach poza Paslekiem , tam totalna porażka.

kocham jarka
Usługi Dźwigowe Pasłęk