25 maja 2020 Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Magiczny wieczór za nami

dodał 2018-05-23
Magiczny wieczór za nami
Palinocka - wyjątkowy magiczny wieczór, zorganizowany przez GOKSiR Godkowo i OSP Godkowo już za nami. Wyjątkowy, ponieważ to coś, czego wcześniej nie było. Magiczny, bo wiele cudnych rzeczy się zadziało.

 

Dzięki naszym gościom - artystom, przybyli na imprezę mogli obcować ze sztuką przez duże Sz. Za sprawą ZTL Perła Warmii oglądaliśmy niesamowite widowisko, taniec, grę aktorską. Grupa wywarła wielkie wrażenie na wszystkich. Pełen profesjonalizm. Inscenizacja Nocy Świętojańskiej została tak wykonana, że miało się wrażenie cofnięcia w czasie, bardzo sugestywne obrazy. Następnie przyszła pora na Proskenion z Rychlik oraz oprawę Integratonu z Młynar do spektaklu "Stara Baśń". Integraton tworzą dzieciaki z Młynar pod przewodnictwem Bartka Krzywdy, słucha się ich rewelacyjne, a jeszcze lepiej ogląda. Proskenion to dzieciaki, młodzież, dorośli z Rychlik, których gra aktorska, scenografia i wykorzystywane rekwizyty sprawiają, że spektakl jest naprawdę na wysokim poziomie.

Kiedy nastała ciemność na naszą polanę wkroczyła kolejna grupa pasjonatów Angels Fire z Aniołowa. I znów staliśmy się świadkami niesamowitego widowiska tańca z ogniem, zadanie wymagające precyzji i odwagi, ale efekt piękny.

Właśnie to dzięki tym wszystkim grupom nasz wieczór był tak magiczny i to nie tylko za sprawą gry aktorskiej, występów ale przede wszystkim za sprawą pasji i zaangażowania, które wkładają w swoje działania. Te emocje są uzewnętrzniane i to właśnie sprawia, że ich wykonania są tak niesamowite. Kolejnym magicznym występem był koncert naszego zespołu Coolturalni. Jest to nowo powstały zespół dzieci, młodzieży, dorosłych, który został utworzony dzieki wsparciu Zarządu Starostwa Powiatowego w Elblągu. Magicznym, bo po raz pierwszy wystąpiliśmy publicznie, przełamaliśmy swoje lęki, stereotypy, a nawet animozje...i po prostu zaśpiewaliśmy, najlepiej jak potrafiliśmy. Były brawa, krzyki o bis, więc chyba się podobało. Podziękowania dla Bartka Krzywdy i całej grupy Coolturalnych oraz instrumentalistów z Elbląga. W planach już kolejny projekt. Takich talentów nie można zmarnować.

Cały wieczór nie udałby się bez osób zaangażowanych w przygotowania i pomoc, zaczynając od naszej goksirowskiej brygady, która dała z siebie wszystko zarówno przed jak i w trakcie imprezy, przez osoby prywatne, które ruszyły do bezinteresownej pomocy. Dziękujemy serdecznie jeszcze raz - to też magia, weszliście do naszej bajki i ją współtworzyliście. Cieszymy się, że wspólnie z nami ten dzięń spędzili Wicewojewoda Warmińsko – Mazurski – Sławomir Sadowski, który przytoczył historię Słowian i Nocy świętojańskiej. Byli z nami także: Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Olsztynie – Henryk Żuchowski i kierownik działu prewencji Sylwia Jacewicz - specjalni goście, którzy przywieli ze sobą Torbę PSPR1 dla OSP w Godkowie. Jest to cenny nabytek dla naszej straży, który z pewnością pomoże w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu poszkodowanych. Na początku roku strażacy złożyli podanie do KRUS w Olsztynie, które zostało zaopiniowane pozytywnie przez Wójta Gminy A. Bondaruka oraz Komendanta PSP Łukasza Kochana. Serdecznie dziękujemy za wsparcie. Ponadto ten wieczór z nami spędzili: Dyrektor Oddziału KOWR – Grzegorz Kierozalski, Zastępca Koordynatora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Elblągu – Zbigniew Juniewicz, Przewodnicząca Rady Powiatowej w Ostródzie – Zofia Stankiewicz, Przewodniczący Rady Powiatowej w Elblągu – Roman Puchalski, Kierownik biura oddziału terenowego WMiR w Elblągu – Ryszard Zieliński, Wójt Gminy Godkowo – Andrzej Bondaruk, Komendant miejskiej Państwowej Straży Pożarnej – Łukasz Kochan, Kierownik Komisariatu Policji w Młynarach – Zbigniew Dabkiewicz, Radny Powiatowy – Andrzej Sidor, Przewodniczący Rady Gminy Mariusz Dziki, Radny Rady Powiatu Ostródzkiego – Zbigniew Zabłocki, , Przewodniczący okręgu PiS – Krzysztof Szuryga, Sekretarz Urzędu Gminy w Milejewie – Elżbieta Lisowska, Sekretarz Urzędu Gminy w Godkowie – Izabela Charmuszko, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Sztumie oddział Orneta – Bożena Kamińska, przedstawiciel Votum S.A. - Stanisław Szulich.

Serdeczne podziękowania dla naszych sponsorów i partnerów: Starostwo Powiatowe w Elblągu, Urząd Gminy w Godkowie, ,,Piedra Del Sol'' – Paulina Budzińska-Nara, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza z Olsztyna, PKS Elbląg, Votum SA Odszkodowania – Stanisław Szulich, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku, Bank Spółdzielczy w Sztumie oddział w Ornecie, Zakład Przemysłu Drzewnego Piotr Żemojtel, Nadleśnictwo Młynary, Ubezpieczenia – Stanisław Jasina, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Godkowo ,,Pomocna Dłoń'' , Tomasz Borkowski, Adam Świstak, Konrad Dyl, Karolina Korneluk, GS Godkowo.

Podsumowując, bez Was wszystkich oraz oczywiście naszych gości, którzy przybyli żeby oglądać to co stworzyliśmy i przygotowaliśmy i osób patronujących naszej imprezie, Palinocki by nie było. To wy byliście jej sercem ...było pięknie, słowiańsko....i nawet nie padało. Do zobaczenia za rok .

info: GOSiR Godkowo

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0