6 czerwca 2020 Norberta, Laurentego, Bogumila

Mammografia

dodał 2019-02-20
Mammografia

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

 

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Nasza mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:

Pasłęk – 22 marca 2019 w godzinach od 8.00 do 15.00 i 25 marca 2019 w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Miejskim Ośrodku Kultury, Plac św. Wojciecha 5

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

· nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

· lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Pozdrawiam,

Anna Niemirska

Specjalista ds. Marketingu i PR

LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia, ul.Nocznickiego 8a, 81-454 Gdynia

m: 607 931 133 e: anna.niemirska@luxmed.pl

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Maroiala   2019-02-20

A ja mam inne zdanie. Rak jest był i pewnie długo będzie bo przecież wszyscy na tym padole się nie pomieścimy. Koncerny farmaceutyczne mają żniwa właśnie na rakowcach. Daje się chemie 6 miesięcy i do piachy. Dużo się mówi że ktoś miał guzek 15 lat pod pachą żona powiedziała idź to zbadaj. Okazało się że to rak. Leczenie chemia 6 miesięcy i do piachu. Owszem czasami guz naciska na inne narządy i powoduje ból i coś trzeba robić ale wiele razy z rakiem można żyć dłużej. Życie z diagnozą rak to trauma nie tylko dla chorego ale i rodziny. Bez badań żyjesz może nawet i dłużej bo chyba czasami lepiej nie ruszać, pobudzać raka do walki. W takich przypadkach śmierć przychodzi szybko . Co lepsze?


#Maria Anna   2019-02-20

moja ciocia zmarla na raka piersi dlatego ja i moje siostry badamy sie regularnie to naprawde nie boli


#Ja   2019-02-20

A co z mlodszymi kobietami przeciez teraz i duzo mlodsze choruja tzn ze one musza placic za takie badanie?!!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności