17 listopada 2019 Salomei, Grzegorza, Elzbiety

Mammografia

dodał 2019-02-20
Mammografia

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem, tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

 

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Nasza mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:

Pasłęk – 22 marca 2019 w godzinach od 8.00 do 15.00 i 25 marca 2019 w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Miejskim Ośrodku Kultury, Plac św. Wojciecha 5

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

· nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy

· lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Pozdrawiam,

Anna Niemirska

Specjalista ds. Marketingu i PR

LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia, ul.Nocznickiego 8a, 81-454 Gdynia

m: 607 931 133 e: anna.niemirska@luxmed.pl

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Maroiala   2019-02-20

A ja mam inne zdanie. Rak jest był i pewnie długo będzie bo przecież wszyscy na tym padole się nie pomieścimy. Koncerny farmaceutyczne mają żniwa właśnie na rakowcach. Daje się chemie 6 miesięcy i do piachy. Dużo się mówi że ktoś miał guzek 15 lat pod pachą żona powiedziała idź to zbadaj. Okazało się że to rak. Leczenie chemia 6 miesięcy i do piachu. Owszem czasami guz naciska na inne narządy i powoduje ból i coś trzeba robić ale wiele razy z rakiem można żyć dłużej. Życie z diagnozą rak to trauma nie tylko dla chorego ale i rodziny. Bez badań żyjesz może nawet i dłużej bo chyba czasami lepiej nie ruszać, pobudzać raka do walki. W takich przypadkach śmierć przychodzi szybko . Co lepsze?


#Maria Anna   2019-02-20

moja ciocia zmarla na raka piersi dlatego ja i moje siostry badamy sie regularnie to naprawde nie boli


#Ja   2019-02-20

A co z mlodszymi kobietami przeciez teraz i duzo mlodsze choruja tzn ze one musza placic za takie badanie?!!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Kabaret Koń Polski

Pozostało12 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na występ kabaretu Koń Polski, który...


Bartosz Furman dla chorej Liwii

Pozostało14 dni

W niedzielę 1 grudnia br. o godzinie 18:00 w klubie YOLO w Elblągu odbędzie się...


Pierniki i marcepany

Pozostało23 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku oraz Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają...