19 lutego 2019 Arnolda, Konrada, Marcelego

Międzyszkolny Konkurs „Ścisły umysł”

dodał 2018-06-15
Międzyszkolny Konkurs „Ścisły umysł”
W czwartek 7 czerwca w Zespole Szkół odbył się Międzyszkolny Konkurs „Ścisły umysł”. Został on objęty patronatem Starosty Elbląskiego. W konkursie wzięły udział trzy drużyny czteroosobowe z: klas trzecich z Gimnazjum nr 2 w Pasłęku, Gimnazjum z Wilcząt i klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego w Pasłęku.

 

W zespołach znaleźli się pasjonaci nauk przyrodniczych: geografii, biologii, chemii i fizyki. Uczniowie mieli do rozwiązania szereg zadań testowych, krzyżówkę oraz rebusy. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a wszyscy uczestnicy dzielnie walczyli o tytuł „Ścisłego umysłu”. Kibicujący koledzy byli nie tylko obserwatorami rozgrywek, ale mogli również czynnie uczestniczyć w rozwiązywaniu zadań, za co czekały na nich nagrody. I tak pierwsze miejsce uzyskała drużyna z liceum, II m.-drużyna z Wilcząt, a III m.-drużyna z Gimnazjum nr 2 w Pasłęku. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostę Elbląskiego.

Konkurs potwierdza cytat: „Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać”, ponieważ uczestnicy konkursu musieli wykazać się właśnie umiejętnością korzystania ze zdobytych w szkole wiadomości. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy ich opiekunom za aktywny udział w przedsięwzięciu.

 

Organizatorzy: nauczyciele ZS Pasłęk

0
0
0

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało8 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało10 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało19 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...