23 lutego 2019 Romany, Damiana, Polikarpa

Mikołaj w Pasłęku

Wydarzenie odbyło się 2017-12-09

dodał 2017-11-20
Mikołaj w Pasłęku
Już kolejny rok z rzędu pani Izabela Malinowska przygotowuje akcję „Mikołaj w Pasłęku”. Tym razem spotkamy się w sobotę 9. grudnia na placu Tysiąclecia o godz. 10-tej.

 

Jest zatem jeszcze trochę czasu, by najmłodsi, do których kierowana jest ta impreza poćwiczyli piosenki i wierszyki, którymi w tym roku pochwalą się Mikołajowi. Spotkaniu towarzyszyć będą też konkursy oraz zabawy z animatorką i wodzirejem. Oczywiście nie zabraknie również prezentów. Będzie też okazja do zrobienia ciekawych zdjęć. Zapraszamy wszystkie dzieci do lat 10 wraz z opiekunami).

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Ciekawy   2017-12-10

Kim jest osobnik, podpisujący się Objawienie? Czyżby to członek tego bydlęcego stada, atakującego młodą dziennikarkę?


#Gminnie   2017-12-10

Jestem ogromnie ciekaw czy napisze jakaś mama z zadowolonym dzieckiem.Przecież rozdano ogromną ilość wypasionych paczek.A tu jedynie żeby się czepnąć,tylko to potraficie mieszczanie (choć bardziej do większości pasuje gmina).Byłem na chwilę,ale to co zobaczyłem,tę chołotę wchodzącą prawie na głowę mikołaja,było mi wstyd przed tymi co pokonali setki km,żeby dzieci zobaczyły fajną akcję.Organizatorka stanęła na wysokości zadania.Nie jest w stanie sterować ludzmi i słuchać od dzieci wierszyków.Nie byłem z dziećmi,bo ich nie posiadam.Jednak gdybym miał je,cieszyłbym się z samego spotkania ze świętym.Dziecko cieszy się nawet z samej rozmowy z mikołajem,tylko starym chce się za darmochę słodyczy.Wstyd ale dla rodziców,którzy nie uszanują pracy organizatorki."Chochoł taniec zaczął swój już" !


#Wyborca#Gminnie  2017-12-10

A co się dziwisz Gminnie, za dobrej zmiany polskie chamstwo wstało z kolan i urosło do rangi dobra narodowego. Będzie jeszcze gorzej, bo jest na to przyzwolenie.


#Objawienie#Gminnie  2017-12-10

Mogleś jechać do sejmu. Spotkalbys matkę boska.


#Blenston   2017-12-09

To przykre. Panie która zafundowała atrakcje dzieciom nie mogła przewidzieć że będzie wiele matek typowych dzesik i brajanków i czas z mikołajem będzie uzależniony od ich niskiej kultury i zapotrzebowania na zdjęcia. Już teraz widać na FB wysyp zdjęć brajnaków i dzesik z prezentami. Może jakoś zaczipować dzieci aby jedno dostało jeden prezent


#Zniecierpliwiony   2017-12-09

Maciek: dzicz i hołota w tym Pasłęku. Matki wysyłają po dwa razy dzieci po paczkę ... Niestety, do tych matek te ostre słowa pasują jak ulał. Czego one uczą własne dzieci? Cwaniactwa? Od cwaniactwa do oszustwa i kradzieży droga otwarta. Szkoda tylko tych biednych dzieci, narażonych przez pazerne matki na nieciekawą przyszłość.Tępmy takie postawy, bo wychowamy sobie patologię.


#Maciek   2017-12-09

Dzicz i hołota w tym Pasłęku. Matki wysyłają po dwa razy dzieci po paczkę, maluchy czekają i marzną. Moje jedno dziecko dostało prezent a drugie nie i jakoś nie był wielkiego płaczu! Nie postacie się dziady. Zróbcie sami lepsza akcja. Ale wiadomo - lepiej brać, niż dawać!


#Zniecierpliwiony   2017-12-09

Gdyby ta impreza była organizowana przez Gminę, to pretensje byłyby usprawiedliwione. Ale jeśli to organizuje prywatnie Pani Malinowska to jakim prawem żale, że nie wszystkie dzieci dostały upominki? Czy pani Malinowska jest milionerką zobowiązaną do czegokolwiek? Bądźcie wdzięczni i za to, bo Wy i tego nie zrobiliście. A jeśli - jak czytam - że były i takie panie, które wysyłały swe dzieci po raz drugi, to wstyd na cały Pasłęk. Ma rację Blenston - to obowiązek burmistrza i wstyd dla niego, że prywatna osoba go wyręcza, w miarę swoich możliwości.


#Gdf#Zniecierpliwiony  2017-12-09

No nie, nie masz racji. Po co robiona jest akcja? Żeby dzieci uszczęsliwić. Skoro chce się uszczęśliwić, to nie nalezy przy okazji unieszczęśliwiać. Organizacja, człowieku, organizacja akcji jest potrzebna! To na tyle, dobranoc.


#Wkurzony#  2017-12-10

Gdybyś przy dziecku nie komentował pracy organizacji,dzieciak radowalby się z samego spotkania z Mikusiem.Ale to właśnie wy,dorośli psujecie radoche maluchów.Idz jeden z drugim do sklepu,kup dzieciaków paczkę i powiedz,że to od Mikolaja.!Nie stać ciebie na ten gest?! Teraz wmow dziecku,że Mikołaj jest zły bo nie dał paczki!Co za chłam!


#Blenston   2017-12-09

Broń Boże nie krytykuję samą idee. To burmistrz powinien zorganizować jakoś to lepiej zaoferować jakąś pomoc. Pycha Pasłęczan kiedy dzieci czekały po paczkę tam gdzie 2 - latki stały też 10 latki a matki jak chytre baby no idź jeszcze raz. Same prezenty może nie były bardzo drogie ale radość dzieci że dostaną "cokolwiek" to właśnie to. Potem matki robiące zdjęcia nd FB i jak to jest 30 zdjęć bo muszą coś wybrać. Dzieci marzły i czekały bo część matek brajanków i dzesik musiało zrobić zdjęcia na fejsa. Nie wiem może policja, straż powinna pomóc w organizacji. Jedna kolejka i wtedy nikt by nie został pokrzywdzony.


#Rgd#Blenston  2017-12-09

Tu i armia wojska nie da rady jeśli nie ma się w zachowaniu ogłady.


#Zadowolona   2017-12-09

A mi było wstyd za zachowanie niektórych czekających na paczkę.Przeciez Mikołaj prosił kilka razy,żeby pierwszeństwo miały małe dzieci.A co się działo?Macie pretensje do organizatorów,a kultura gdzie?Jak paczek zabrakło to przez te osoby,które po dwa razy przychodziły po paczki.Moje dzieci są bardzo zadowolone,dostały piękne prezenty.Jakby nie dostały to samo spotkanie z Mikołajem i zrobienie sobie z nim zdjęcia byłoby nie lada frajdą.


#Gfd#Zadowolona  2017-12-09

No ale dostały, więckobieto nie ktytykuj tych, których dzieci nie dostały. Skoro akcja ma duży zasięg, to trzebaby to zmienic organizacyjnie. Żeby każde dziecko było jako tako zadowolone.


#Gdanszczanka#  2017-12-10

Moje dzieci nie oczekiwały na prezenty,ale na spotkanie z Mikołajem.A widzę, że większość chciałaby jedynie dostać za darmo coś do żarcia.Organizatorom radzę zrobić na przyszłość imprezę płatną,tak jak no.w Gdańsku gdzie mieszkam.Tu byłam w szoku,wszystko mieliśmy za darmo,a i tak narzekają czytam.Jestem pełna podziwu pracy jednej osoby.


#Gfd   2017-12-09

Spokojnie, kochane Pasłęczaki! Skoro zabrakło upominków, to znaczy , że po pierwsze: akcja miała niesamowite powodzenie, a po drugie: sytuacja przerosła organizatorkę. Już proponowaliśmy, żeby pani Izabela wzmocniła sie tworząc jakąs grupę ( nawet nieformalną) będzie łatwiej. Przyznajemy, że my też ponarzakalismy wcześniej na strój, że raczej krasnal niż św. Mikołaj. Ale przyznajcie, że pani Izabela zasługuje ogólnie na pochwałę a nie na krytykę. Skoro były jakies trudności , to trzeba Organizatorce pomóc! Jesli będzie taka wola, pomogę w przyszłości. Podajcie adres facebooka.


#Fotografka Św Mikołaja #Gfd  2017-12-09

Tez tak uważam!!!!! Sama pomagałam Izabeli z fotografowaniem imprezy i musiałam odłożyć aparat, bo pazerność i brak szacunku do organizatorki był ogromny. Podeszła do mnie nawet matka pytając, czy może dostać same prezenty bez rozmowy z Mikołajem.... wstyd!!!!! To jak pojęcie do pracy, niechodzenie i zadanie pieniędzy za nic.... Polski Naród zaczyna zachowywać się jak zwykła hołota i jest mi wstyd, ze przyszło mi żyć w takim kraju :(((( zero wdzięczności tylko DAJ !!!!


#Sprawiedliwy#Gfd  2017-12-09

Właśnie! Oceniać przychodzi łatwo każdemu,gorzej z czynami.


#Zły   2017-12-09

Qrwa dać skromniej a dla wszystkich a nie jednemu dać a drugiemu nie


#Jgj   2017-12-09

Zawiedzonych kupa dzieci. Rzeczywiście jest się czym chwalić.


#Fotografka Św Mikołaja #Jgj  2017-12-09

Zorganizuj lepsza imprezę :)


#Operator#Jgj  2017-12-09

Nie przesadzaj,ze kupa.Te co nie dostały paczek miały rekompensatę pod namiotem przy jednorożca.Ze też zawsze wam się musi wszystko nie podobać.Impreza jakiej zazdroszczą nam inne miasta,a czepiacie się organizatorów.Ile by wam dał,wiecznie jest źle.I tu jest wielki wstyd i chanba!Mnie się podobało.I renifery,symulator san.Mieliscie coś takiego?Więc cieszcie się tym co macie.


#Pasłęczanin   2017-12-09

Tak się nie robi!!!! Jeżeli się się coś dla dzieci organizuje to trzeba się liczyć z tym że może zabraknąć!!! Dużo dzieci na stało się na zimnym i nie doczekało się upominku od Mikołaja,było wiele płaczu dobrze o tym wiecie!! Tak się nie robi. Wstyd dla organizatora.


#Fotografka Św Mikołaja #Pasłęczanin   2017-12-09

Zorganizuj lepsza imprezę :) ciekawe czy dasz radę ;)


#Katty   2017-12-09

Bylo wspaniale. Mikołaju nie przejmuj sie negatywnymi komentarzami, ktore na pewno sie pojawią. Niech kazdy z nas postawi sie w roli tej Pani. Przygotowac tyle paczek, sama organizacja tego to jest nie lada wyczyn. Jest Pani osobą o wielkim sercu, a na drugi rok niech kazdy z Nas zamiast narzekać dorzuci przysłowiową złotówkę to i Mikolajowi bedzie łatwiej.


#Obserwator   2017-12-09

Jak rodzice 12 letnie dziecko po paczkę wysyłają to nie dziwcie się ze paczek zabraklo


#Mieszkaniec   2017-12-09

Dziadostwo. Dzieciaki tyle czekały na Mikołaja i dostały fige z makiem. Jednemu można dać a drugiemu kopa bo zabrakło prezentów. Jeżeli organizuje się takie wydarzenie to trzeba się zabezpieczyć przed takim zdarzeniem bo ciężko wytłumaczyć dziecku że niedostały bo w kolejce za daleko stały. Wstyd bardzo wielki wstyd


#Blenston   2017-12-09

Organizacyjna katastrofa!!!


#Blenston#Blenston  2017-12-09

Broń Boże nie krytykuję samą idee. To burmistrz powinien zorganizować jakoś to lepiej zaoferować jakąś pomoc. Pycha Pasłęczan kiedy dzieci czekały po paczkę tam gdzie 2 - latki stały też 10 latki a matki jak chytre baby no idź jeszcze raz. Same prezenty może nie były bardzo drogie ale radość dzieci że dostaną "cokolwiek" to właśnie to. Potem matki robiące zdjęcia nd FB i jak to jest 30 zdjęć bo muszą coś wybrać. Dzieci marzły i czekały bo część matek brajanków i dzesik musiało zrobić zdjęcia na fejsa. Nie wiem może policja, straż powinna pomóc w organizacji. Jedna kolejka i wtedy nikt by nie został pokrzywdzony.


#Nick#Blenston  2017-12-09

Jakieś szczegóły co nie wypaliło???


#Specjalistka   2017-12-09

Na spotkanie z Mikołajem w Pasłęku wybierają się rodziny z innych miast (Gdańsk,Elbląg,Olsztyn). U nich jak jest Mikołaj to i kasę trzeba wyłożyć,u nas nawet złotówki. Jak dla mnie to niesamowita impreza dzieciom. Mocno trzymam kciuki za p.Izę.Wiem z pewnego zródła,że ma poważne kłopoty ze zdrowiem.Uszanujcie proszę jej trud.I zamiast uszczypliwości podziękujcie rodzice kobiecie po akcji,że jej się wogóle chce.Czyta was cała Polska ludzie. Pani Izie pomagają ludzie z kraju i z poza.Trzeba być naprawdę wspaniałym człowiekiem,żeby wzbudzić w ludziach chęć pomocy. Jej nikt nie odmówi.


#Ja   2017-12-07

"""Mikołaju"" proszę nie.przejmowac się głupimi komentarzami. Na ogół najwięcej do powiedzenia mają Ci co nic nie robią dla siebie i dla innych. Trzymam kciuki żeby wszystko się udało. Pozdrawiam.


#Zadowolona   2017-12-06

Obserwuję pasleckego Mikołaja na Facebooku i jestem pełna podziwu.Samej przygotować dzieciom w całym mieście taką atrakcję,trzeba mieć dużo siły i zdrowia.Co za kobieta!


#Zadowolony   2017-11-27

Popieram Panią Wiolę a ci głupio mądrzy swoje komentarze niech se wsadzą


#Sit   2017-11-26

Mam nadzieję ,że tym razem dodatkowy Mikołaj się nie pojawi !


#Grab   2017-11-22

Nie zrozumiałeś mnie, Szanowny Mikołaju. Mówiąc o szerszym spojrzeniu wielu rodziców nie miałem na myśli zwiększenia ilości podarków dla dzieci, z czym odesłałeś mnie do UMiG ale zwróciłem uwagę na głosy części piszących tu o tendencji do wyrugowania z nazw Mikołaja i nazw Okazji do podarków - religijnych akcentów. Religia czy wiara uwiera niektórych tak bardzo, że chcieliby wymazać ze świadomości ludzi nawet nazwy kojarzące się z religią czy wiarą. To nie przytyk do Ciebie Szanowny Mikołaju, ale konstatacja stanu ukrytej lub jawnej wojny, którą niektórzy prowadzą z religijnością ludzi wierzących.


#Cha cha chaos#Grab  2017-11-22

Wierzył chłop w gusła aż mu d**a uschła. Kto ci grab przeszkadza wierzyć? Widać taka twoja wiara jak głosy przeciwne potrafią ci ją zburzyć. Zresztą tyle czasu w szkole uczyłeś dzieci na temat teorii Darwina, że pomieszał ci się rozum z gównem i nie odróżniasz kreacjonizmu od ewolucji, stary sklerotyku.


#Grab   2017-11-22

Szanowny Mikołaju, liczyłeś prawidłowo ale nie uwzględniłeś, że wielu rodziców patrzy szerzej niż tylko jednorazowa atrakcja dla dzieci.


#Mikołaj#Grab  2017-11-22

Jestem prywatną osobą.Takie życzenia to raczej do UMiG.


#Fotografka Św Mikołaja #  2017-12-09

Nie daj się Iza / Mikołaju!!!!! Ja Cię uwielbiam, wspieram i podziwiam!!!! Ja bym nie dała rady!!!! Zatem chociaż poprzez zdjęcia udało mi się pomoc :) A Polacy są tacy sami na całym świecie: naród niewdzięczny, leniwy i zawadiacki. Jest mi wstyd, ze przyszło mi żyć w takich czasach.......... Izabelo Głowa do Góry i nie przejmuj się impertynencja małych polaczkow.... SZACUNEK DLA CIEBIE I DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY CIEBIE DOCENIAJĄ ❤️


#Grab   2017-11-21

He, he, wyborca całkiem już się pogubił w ślepym dowalaniu innym i swoje zagubienie zwala na stronę. Ta ślepa nienawiść do inaczej myślących i czepianiu się każdego ich wpisu doprowadzi go w końcu do pomieszania zmysłów. Lepiej by było dla niego, by zwolnił trochę, bo zaszkodzi sobie i otoczeniu.


#Wyborca#Grab  2017-11-21

Nie bądź niewdzięczny i podziekuj lepiej za moją ewangelizację grab...


#Wyborca   2017-11-21

To było do graba. Strona działa jak, działa...


#Wyborca   2017-11-21

Przyjmując założenia, że Jezus nie był Polakiem, a Maryja nie urodziła sie pod Częstochową. I znając twoje poglądy zamieszczane na temat uchodźców. Byłbyś jednym z tych, którzy nie dali schronienia świętej rodzinie. Daruj więc sobie te świąteczne przemyślenia..


#Radujmy się   2017-11-21

JP, jak już się tak wymądrzasz, to mitra jest liturgicznym nakryciem głowy i żyjący na przełomie III i IV wieku niskim Miry nie spacerował w niej po ulicach rozdając, swój majątek biednym, wczesne ikony przedstawiająca bez nakrycia głowy, a tak z ciekawości, to gdzie spotkałeś prawdziwego krasnala, że wiesz jak wygląda?


#Grab   2017-11-21

Nawet nie zauważamy, jak jesteśmy sterowani przez różnych szalonych ( a raczej wyrachowanych) manipulatorów. Święta Bożego Narodzenia zmienia się na święta choinki i podarków. Święta Wielkiej Nocy na święta jajka i zajączka. Świętego Mikołaja na Dziadka Mroza, Brodacza, w łagodniejszej wersji w Mikołaja o wyglądzie krasnala. Aby tylko, broń Boże(!) nie kojarzyć tych pojęć z religią. Oczywiście to nie przytyk do szlachetnej działalności pani Izy, tylko zwrócenie uwagi na pewien trend, działający na zasadzie - jak ugotować żabę aby nie wyskoczyła z garnka.


#Mikołaj   2017-11-21

Jestem Mikołajem,nie świętym  . A czapkę mam taką na jaką jak np. Mikołaje na motorach   Mikołaj rozdaje dzieciom prezenty,prawda? I czy to takie ważne jest co nosi na głowie ???   Swiętym zostawmy to co święte,a ludziom to co jest ludzkie. Przestańmy się czepiać drobiazgów,łatwiej z tym żyć   .Pozdrawiam.


#Tt#Mikołaj  2017-11-21

I o to chodzi, jest Pani super Krasnalem. Pozdrawiam i życzę wielu uśmiechów od dzieci.


#Tt#  2017-11-21

Dodam tylko na Pani usprawiedliwienie, że ten gigakrasnal z reklam też podaje się za Mikołaja, ale nie ulegajmy reklamom. Wystarczy pomysleć. Prezenty rozdawal ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Nie róbmy z niego Mikołaja, bo jest świętym. To mu się za Jego dobroć należy. Więc Pani takze , Pani Izo, Cześć Boże i za Pani dobroć!


#Mikołaj   2017-11-20

Mogę być i krasnalem


#Fotografka Św Mikołaja #Mikołaj  2017-12-09

Ja zostanę Twoim Krasnoziomkiem


#F16#Mikołaj  2017-11-22

I o to chodzi, jest Pani super Krasnalem. Pozdrawiam i życzę wielu uśmiechów od dzieci.


#Pamiętam plamę rok temu   2017-11-20

ciekawe czy napoleon bedzie pierwszy na placu


#Barbara   2017-11-20

Brawo Pani Izo jest pani wspaniała , szkoda że moje wnuki są tak daleko ,życzę dużo radości !


#Mikołaj#Barbara  2017-11-20

Bardzo dziękuję za miłe słowa.Pozdrawiam


#Elf   2017-11-20

A Napoleon przyjdzie o 9 i będą 2 Mikołaje na bogato


#Haha#Elf  2017-11-20

Dwa krasnale -z tego jeden stary przebieraniec.


#JP   2017-11-20

Pani Izabelo, św. Mikołaj miał tiarę a nie czapkę krasnala. Może cos da się zrobić? Bo na razie do św. Mikołaja Pani niepodobna. Pozdrawiam.


#Krasnal nieświęty#JP  2017-11-20

Widzę, że pani Izabela nic nie zrozumiała, niech się przebiera za krasnala, to tez ucieszy dzieci.


#Pytajnik#  2017-11-22

Robisz to dla pochwał?


#Pytajnik#  2017-11-22

Nie mogę. Mam dziewczynę


#Mikołaj#JP  2017-11-20

Bo to jest Mikołaj pasłecki i nie utożsamia się z prawdziwym świętym :)))


#F16#  2017-11-20

To może powoli robione jest jak za granicą, tam nie ma już św. Mikołaja tylko Brodacz ( skąd my to znamy... u sowietóe był Dziad Mróz) żeby się z religia nie kojarzył.


#Viola#  2017-11-20

Ale Mikołaj to Mikołaj... Taki naprawdę Mikołaj... Niech taki zostanie. Nie z USA nie z ZSRR.... tylko taki prawdziwy z bieguna północnego. Taki żeby dzieci wierzyły ( przynajmniej te małe) , że to właśnie ÓW Mikołaj. Ciepły, uśmiechniety, pyzaty w swoim cudownym czerwonym kubraku z pasem z siwą albo białą brodą i sumiastymi wąsami no i uroczymi okularami na nosie. No i z brzusiem na którym opina się pas. Pozdrawiam serdecznie.


#Ggd#  2017-11-20

Ale to nie Mikołaj ale krasnal. O tym piszemy. Skąd się wziął krasnal? Gdzie podział się Święty ??


#Mikołaj#  2017-11-22

Liczyłam, że będą komentarze typu, że rodzice cieszą się że w naszym mieście będzie atrakcja dla dzieci.No cóż,w przerwie między pakowaniem słodyczy do paczek tego raczej oczekiwałam.


#Mikołaj#  2017-11-22

Przyjdź do mnie to zobaczysz czego teraz potrzebuję.Pochwaly nie dla mnie,wolę dobre słowo.Pozdrawiam


#Marsi#  2017-12-09

Pierwszy raz byłam na tak wspaniałej imprezie.Jedyny minus to ludzie ktorzy nie rozumieja jak się mowi pierwszenstwo maja male dzieci na recach.To nie przepuszcza.. Jakby.mialo zabraknac dla nich czegos.Masakra. Nastepnym razem Pani mikolajowa zaprosi mikolaja do ogarniecia ludzi.Pozdrawiam Pania i zycze duz zdrowia.Ma pani wielkie serce


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało4 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało6 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało15 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...