28 stycznia 2022 Walerego, Radomira, Tomasza
Reklama Heops

Minister 75 – lecia

dodał Ponad miesiąc temu, 2021-12-07
Minister 75 – lecia

W sobotę rozgłośnia ojca Rydzyka świętowała 30 – lecie powstania. Radio Maryja to tuba rządzących utrzymywana m.in. z naszych podatków. Wśród gości obecny był mój ulubieniec minister Czarnek, znany z bardzo cennych inicjatyw w reformowaniu oświaty. Aktualnie pan Czarnek zabiega o zmianę prawa tak, aby partyjny kurator mógł decydować na jakie zajęcia dodatkowe mają uczęszczać dzieci. Chce też wpływu kuratorów na obsadę stanowisk dyrektorskich w samorządowych szkołach. Minister Czarnek ma grubo u purpuratów m.in. za działania zmierzające do tego, żeby religia stała się przedmiotem maturalnym. Musi się spieszyć ponieważ statystyki pokazują, że tylko około 40 % uczniów chodzi na lekcje religii. W sobotę dyrektor Radia Maryja nazwał Czarnka najlepszym ministrem edukacji od czasów zakończenia wojny.

jp

Foto: PAP/Tytus Żmijewski, Grzegorz Michałowski


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ogrodowa

Komentarze

 • Roman
   Ponad miesiąc temu, 2021-12-09

  Uprzejmie donoszę, że min. Czarnek poinformował, iż wycofuje się z pomysłu tzw. "większości kuratorskiej" w komisjach konkursowych na dyrektorów szkół. Jest także to chwalebne, że nasz admin przyczynił się do tego zwycięstwa swym artykułem. Partia zaczęła wsłuchiwać się wreszcie w głosy oddolne, od społeczeństwa. Niestety, Czarnek nie wycofał z projektu ustawy o zmianach w oświacie w innych sprawach. Nadal będą obowiązkowe np. wycieczki (dofinansowywane) do miejsc upamiętniających np oddziały NSZ, niesłuchające rządu londyńskiego, mordujące Polaków chcących powojennego spokoju, odbudowy kraju, mordujących żołnierzy Armii Czerwonej. Zasłynęli z tego, że nie zabili ni jednego hitlerowca, okupanta mordującego nasz naród i nie tylko.

  Roman
   Ponad miesiąc temu, 2021-12-08

  Natomiast jeśli chodzi o społeczno-polityczne problemy edukacji, to pojawiają się kolejne reformy, które nie są w ogóle konsultowane z praktykami, osobami, będącymi blisko uczniów. I to mnie martwi. Nie ma w ogóle potrzeby dialogu z nauczycielami, a podstawą dobrej szkoły jest kultura dialogu. Jeżeli nie ma jej na etapie budowania reform, to nie będzie jej też w polskiej szkole. Jest to zdanie Nauczyciela Roku 2021 Dariusza Martynowicza.

  • zbyszek Roman
    Ponad miesiąc temu, 2021-12-08

   Romanie. Na jakiej podstawie pan twierdzi, że nie są prowadzone konsultacje z praktykami? Jednego nauczyciela z Myślenic?? Do rzeczy. Ministrowie sami nie piszą reform ani zmian. A fakt, że ostatnio mianowani ministrowie Edukacji/ poza p.Kluzik/ byli nauczycielami bądź wykładowcami akedemickimi dobrze świadczy o doborze kadr na to stanowisko. Wszystko pozostałe zależy od preferencji i opcji politycznej rządzących posiadających mandat wyborców. Wrócę na chwilę do środowiska nauczycielskiego. Moim zdaniem strajkujący, którzy prawie sparaliżowali egzaminy maturalne i prawie brak świadectw ukończenia szkoły, sami wykluczyli się z traktowania Ich poważnie.

  • Roman Roman
    Ponad miesiąc temu, 2021-12-09

   Konsultacji społecznych nie było. Był protest: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty, zrzeszające około 6000 osób apeluje do posłów, aby projekt został odrzucony w całości, bo „zmierza do podważenia konstytucyjnych zasad partycypacji obywateli w tworzeniu systemu edukacji, pomocniczości państwa, zgodnie z którą każdy szczebel władzy powinien realizować tylko te zadania, które nie mogą być skutecznie zrealizowane przez szczebel niższy lub same jednostki działające w ramach społeczeństwa”. ZNP też zaprotestował. Tak, poza tym internauci zwracają się do siebie per Ty. Jest to przestrzegane w całym światku naszym. Pozdrawiam.

  • zbyszek Roman
    Ponad miesiąc temu, 2021-12-09

   Romanie. Pamiętasz wrzask jaki towarzyszył reformie szkolnictwa w tym m.in. likwidacji gimnazjów ? Miał być chaos, armagedon i jeszcze wiele klęsk. I co?? A teraz będzie powtórka. Każda nawet najmniejsza próba wtrącenia się w skostniałe, pamiętające poprzednią epokę, struktury szkolnictwa jak również sądownictwa, lecznictwa napotykają opór. A w takim małym miasteczku te bolączki widać jak na dłoni. Będą z zaciekłością bronione dotychczasowe przywileje, apanaże, dodatki itp. Jak mówi klasyk- kupuję popcorn, siadam wygodnie na kanapie bo zaraz zacznie się niekończąca się walka o dobra /oczywiście nie uczniów/ Broniarza i jemu podobnych. Również pozdrawiam.

  • Raczej Roman
    Ponad miesiąc temu, 2021-12-08

   Nie wiem kto ostatniemu ministrowi oświaty dał jakieś świadectwo,zaczynając od podstawówki, takiego inteligentnego inaczej to przy polskim korycie nie było od czasów Świętej Inkwizycji

  Roman
   Ponad miesiąc temu, 2021-12-08

  Współpraca toruńskich mediów z politykami prawicy ma jeszcze jeden wymiar — finansowy. Od początku rządów PiS podmioty związane z o. Tadeuszem Rydzykiem dostały z państwowej kasy ponad 325 mln zł. Szczególnie udany był dla nich ubiegły rok. Przychody Fundacji Lux Veritatis wyniosły wówczas niemal 46 mln zł a zysk przekroczył 18,5 mln zł. Cie Florek... . Nie tylko ubogie wdowy i emerytki.

  Roman
   Ponad miesiąc temu, 2021-12-08

  „Cnoty niewieście, historia i teraźniejszość zamiast WOS-u, nauka dobra i piękna oraz myślenie o zbawieniu zamiast nowoczesnej edukacji. To nie żart. Szkoła, jakiej życzy sobie kierownictwo MEiN, to szkoła wykluczająca. Nie będzie w niej miejsca ani na różnorodność, ani a dyskusje, ani na eksperymenty, które są częścią edukacji. Ma być nie równościowo, a pod linijkę”. ?? To zdanie naprawdę wielu nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem. Dodam, że odwiedziny biskupa w szkole z jakiegokolwiek powodu mają być traktowane jak święto państwowe. Tego na razie w ustawie nie ma, lecz w zamyśle. Cie Florek... .

  Trawoszcz
   Ponad miesiąc temu, 2021-12-07

  Czemu Watykan z tym nic nie zrobi?

  • Heniek Trawoszcz
    Ponad miesiąc temu, 2021-12-08

   Czy masz na myśli awans Czarnka na biskupa, żeby dołączył do czarnych?

  Pankracy
   Ponad miesiąc temu, 2021-12-07

  Tylko dlaczego w hospicjum ludzie nie chcą słuchać RMF-ki ani radia Zet i takich tam..., jedynie Radio Maryja.... Ktoś wie?

  • Życzę dużo zdrowia Pankracy
    Ponad miesiąc temu, 2021-12-07

   Ja nie wiem, a ty piszesz z hospicjum?

  • Hendryk Pankracy
    Ponad miesiąc temu, 2021-12-07

   A ty nie wiesz?Nie bądź śmieszny, hospicjum i radio?A może jeszcze występy niejakiego Zenka na żywo?

  grzes
   Ponad miesiąc temu, 2021-12-07

  Stalin i Hitler jakby dzisiaj zyli to mogli by się uczyć fachu od Kaczyńskiego i jego świty.

  • zbyszek grzes
    Ponad miesiąc temu, 2021-12-07

   Śmiechu warte ! Chciałeś dopiec Kaczyńskiemu???

  Roman
   Ponad miesiąc temu, 2021-12-07

  ?Prezes PiS: Mamy to szczęście, że istnieje Radio Maryja „Ten atak w to, co dla nas najdroższe, jest zatem frontalny. Można powiedzieć, że każdego z nas poddaje tej niełatwej próbie. Ale my nie ustąpimy. I nie ustąpimy dlatego, że jesteśmy wspólnotą. Dlatego, że łączą nas najtrwalsze więzi – miłość do Pana Boga i do Polski. (...) Nie ustąpimy także dlatego, ze mamy to szczęście, że istnieje Radio Maryja i rodzina Radia Maryja, że nadaje Telewizja Trwam, że wychodzi Nasz Dziennik. Że Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej i Medialnej kształci młodzież w duchu służby Panu Bogu i Rzeczypospolitej” – wyliczał Kaczyński. Cholerny świat. Trudno znaleźć bardziej wiernopoddańczy tekst, niż ten z listu Jarosława K. do studni bez dna tj. ojca Tadeusza R.

  Ksiondz_
   Ponad miesiąc temu, 2021-12-07

  Mafia w białych kominiarkach

  janusz
   Ponad miesiąc temu, 2021-12-07

  Czarnek na prezydenta.

  • Ha Ha janusz
    Ponad miesiąc temu, 2021-12-08

   Zgoda, w San Escobar

  tonik
   Ponad miesiąc temu, 2021-12-07

  a PIS-da . Inflacja przekroczyła 7% uffffff..... . a oni pompuja kase w Radio ma- ryja i kase drukuja uffff.....

kocham jarka
nasza