24 września 2020 Gerarda, Ruperta, Tomiry

Mistrzostwa Koła PZW w Pasłęku

dodał 2020-06-23

Spławikowe Mistrzostwa Koła PZW w Pasłęku na rok 2020 rozegrane zostały w dwóch turach w dniach 20/21 czerwca br. Pierwsza tura odbyła się w sobotę na rzece Elbląg w miejscowości Nowakowo a druga w niedzielę na terenie zbiornika Zakrzewko I w Parku Ekologicznych w Pasłęku. Zawody odbywały się na żywej rybie dlatego wszystkie złowione ryby po zważeniu natychmiast wróciły do wody. Po zsumowaniu wagi ryb złowionych przez zawodników w obu turach ustalona została klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach. I tak: w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Alina Szuryga uzyskując 2 pkt. W kategorii weteran pierwsze miejsce zajął Stanisław Zajączkowski – 2 pkt, drugie Józef Wołczecki – 4 pkt a trzecie Jarzyński Jan - 8 pkt. W kategorii senior zwyciężył Łukasz Stasiak, który uzyskał 3 pkt, drugie miejsce Henryk Dobosz – 4 pkt, a trzecie Kazimierz Jarzyński – 5 pkt. W kategorii U-15 zwyciężył Alan Stańczuk – 3 pkt, (4930g) a drugie Ada Mundzia – 3 pkt.(2070g). W kategorii U-20 zwyciężył Szymon Mundzia a w kategorii U-25 Jakub Konczewski. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz uzyskali tytuł Spławikowego Mistrza Koła 2020 w poszczególnych kategoriach. Przed oficjalnym przedstawieniem wyników końcowych wszyscy uczestnicy spotkania poczęstowani zostali gorącym posiłkiem przygotowanym przez Restaurację „BOSTON” z Pasłęka. Na zakończenie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w tej imprezie.