15 grudnia 2018 Niny, Celiny, Waleriana

Młodzież z OSiW na II miejscu po biegach na orientację

dodał 2017-06-09
Młodzież z OSiW na II miejscu po biegach na orientację

W minioną niedzielę w lesie bażantarni w Elblągu odbyły się III Mistrzostwa OHP Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Biegu na Orientację. W zawodach udział wzięło 5 drużyn reprezentujących poszczególne jednostki : ŚHP – Elbląg, OSiW – Pasłęk, HP –Ostróda, HP – Olsztyn oraz OSiW w Mrągowie. Impreza o charakterze Sportowo – rekreacyjnym była adresowana do uczestników OHP ,zarówno chłopców jak i dziewcząt. Każda jednostka zgłaszała sześciu zawodników ,którzy podzieleni byli na trzy zespoły po dwie osoby. Poszczególna para miała do pokonania trzy trasy o długości 1,5 km, 2 km, 3km. Każdy startujący zespół otrzymał na linii startu kompas, mapę terenu, opis symboli, kartę do odbijania punktów kontrolnych, następnie zawodnicy startowali w odstępach czasowych.

O zwycięstwie zespołu decydowało odbicie wszystkich punktów kontrolnych w najkrótszym czasie. Trasę wśród malowniczo położonych terenów  Bażantarni w najkrótszym czasie pokonała na 3 km para z OSiW w Pasłęku w składzie: Tomasz Kamiński, Sebastian Jarmoliński  zajmując I miejsce, II miejsce na dystansie 2 km zajęła para w składzie: Adrian Żuk, Patryk Pałka, III miejsce tym razem na dystansie 1.5 km zajęli : Marcin Kuberski, Grzegorz Sobociński  wszyscy reprezentujący OSiW Pasłęk.
Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco: I miejsce – ŚHP Elbląg, II miejsce OSiW Pasłęk, III miejsce HP Ostróda. Zwycięscy otrzymali z rąk przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej Niny Kowalewskiej puchary i nagrody rzeczowe. Rywalizacja sportowa zakończyła się wspólnym ogniskiem
info, foto: OSiW Pasłęk


Przedświąteczne spotkanie w Młynarach

Wydarzenie odddbyło się 2 godziny temu  

Burmistrz Miasta i Gminy Młynary serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na...


Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w niedzielę 16 grudnia 2018 r. na...


Mieszkańców Pasłęka i naszych gości zapraszamy na wspólne powitanie...