18 października 2019 Juliana, Lukasza

Msza dożynkowa i spotkanie w świetlicy

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2019-09-30
Msza dożynkowa i spotkanie w świetlicy

Rolnicy z Marianki, Aniołowa, Borzynowa, Zielonego Grądu i Leszczyny dziękowali wczoraj za tegoroczne plony. Po Mszy świętej odprawionej w zabytkowym kościele w Mariance odbyło się dożynkowe spotkanie w świetlicy wiejskiej. Smakołyków i pysznych ciast nie brakowało. W uroczystościach uczestniczył m.in. wicewojewoda Sławomir Sadowski i burmistrz Wiesław Śniecikowski.

jp

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Niechlujnie   Ponad 2 tygodnie temu, 2019-10-01

Jeans w Stanach Zjednoczonych AP był ubiorem do pracy. Niekiedy brudnej, przy koniach, krowach, trzodzie chlewnej. - Okazuje się że dzisiaj jest to 'elegancki' strój by iść w nim do kościoła czy świętować dożynki. Czyli niechlujstwo w świątecznym dniu. To tak drogi jest garnitur ? To tak 'elegancki' jest podejrzanej czystości i rozciągnięty sweter ? - To lekceważenie święta, przybyłych oficjeli, mszy w kościele. - Proszę zobaczyć jak się powinno wyglądać: vide p. Burmistrz, vide p. Wicewojewoda itd. - Wstyd ! Po prostu wstyd ! To ujdzie na zebranie straży pożarnej ale nie na takie święto !


#Polak#Niechlujnie  Ponad 2 tygodnie temu, 2019-10-01

To prawda - na takie uroczystości, zwłaszcza związanie z obecnością w kościele przychodzi się w odpowiedniej odzieży. Tego wymaga szacunek dla takiego wydarzenia. Niestety - dobre obyczaje zaczynają zanikać. Patrząc szerzej - dobre obyczaje, honor, uczciwość, prawdomówność, czysta wolna od wulgaryzmów mowa zanikają powoli ale stale. Czyżbyśmy dziczeli? Czyżby postęp technologiczny niszczył jakość naszego człowieczeństwa?


#Wiem coś   Ponad 2 tygodnie temu, 2019-09-30

Dużo plakatów ma Sadowski wszędzie, więc "ciemny lud" na niego zagłosuje, ale kompetencje to u niego raczej skromne.


#Roman#Wiem coś  Ponad 2 tygodnie temu, 2019-09-30

Jest starszym panem, lecz w niejednej wiejskiej imprezie uczestniczył jako senator i jako wicewojewoda. Myślę, że nie tylko jako smakosz. Nastała jesień, także jesień dla wielu siedemdziesięciolatków ( za wyjątkiem, oczywiście, p. posła Kaczyńskiego), zatem czas po żniwach nader obfitych, spocząć i odpocząć. Jedynie p. poseł Kaczyński posiada wspomaganie, także od twórcy dzieł Bożych, liczącego nadal na wspomaganie z Ministerstw wszelakich, z naszych podatków, a nawet Europy, przeciwko której ongiś był. A Twórca Dzieł Bożych jest nader zapobiegliwy, jeżeli chodzi o finanse od Państwa oraz ubogich wdów i emerytek; woła teraz o pomoc, gdyż Dzieła te trzeba utrzymać. a on sam nie poradzi. Np. Wody Geotermalne! P. poseł Kaczyński wsłuchuje się uważnie w treść próśb wszelakich, jak sam mówi.


#Czyzby hejterek#Roman  Ponad 2 tygodnie temu, 2019-09-30

Roman , podaj przykłady bezpodstawnego brania pieniędzy przez jak to określiłeś od twórcu Dzieł Bożych.


#Mieszkaniec   Ponad 2 tygodnie temu, 2019-09-30

Coraz skromniej, impreza zamknięta dla znajomych i rodziny grupy rządzącej! Oczywiście jest też miejsce na przedwyborcze focie!!


#Mieszkańcy#Mieszkaniec  Ponad 2 tygodnie temu, 2019-09-30

Mieszkańcy powinni interesować się życiem wioski. Lepiej udawać że się nie widzi że organizuje się spotkania itp. Osoby które się nie angażują mają największe pretensje do całego świata. Pozdrawiam mieszkaniec. Ps Jeżeli chcecie możemy się spotkać i porozmawiać o aktualnej sytuacji i planach na obecny i przyszły rok.


#Wielbiciel   Ponad 2 tygodnie temu, 2019-09-30

Wioleta ślicznie wyglądasz


#Ania   Ponad 2 tygodnie temu, 2019-09-30

Przyjechaliśmy z całą rodziną na fajną imprezę, a tam ksiądz po mszy zapraszamy na ciąg dalszy imprezy. Wychodzimy z kościoła a tam pusto tylko marny stragan pod świetlicą. No cóż jedziemy do Pasłęka. Okazuje się że impreza była dla wtajemniczonych. Przykro. Zero informacji.


#Precz z PiSem   Ponad 2 tygodnie temu, 2019-09-30

Otwieram lodówkę a tam Sadowski...


#Wyborca#Precz z PiSem  Ponad 2 tygodnie temu, 2019-09-30

Nie przesadzaj. Sadowski tylko formalnie jest w PiS. Mentalnie jest daleko od PiS. A w realu jest od "uświetniania" uroczystości wszelakich, bo do czego innego się nie nadaje.


#Jak ja nienawidzę durnoty#Wyborca  Ponad 2 tygodnie temu, 2019-09-30

Pacz pan! Sławuś tak tylko formalnie? Z jarem na ty, wicewojewoda i tylko formalnie. Pieprzysz doopku granatem od realiów oderwany.


#Rymło mi się#Jak ja nienawidzę durnoty  Ponad 2 tygodnie temu, 2019-09-30

Jak durnota nienawidzi siebie, to wszyscy święci bardzo się martwią w niebie. Bo nienawiść to bardzo zła cecha. Ona potrafi do cna zniszczyć człowieka.


#Wierna   Ponad 2 tygodnie temu, 2019-09-30

Oooo... Nowy proboszcz? Masakra.


#Janusz   Ponad 2 tygodnie temu, 2019-09-30

Hiba lodnie wom tom sypie bo widział jo tom u was nowe hamerykanskie ciągniku kasej. U mne tylko sprawdzono techniko ino szecdziesiontko orom. A ile wam sype z hektoro?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Październikowe Grand Prix Zakrzewka II

Pozostało2 dni

Uwaga wędkarze. Październikowe zawody z cyklu Grand Prix Zakrzewka II odbędą się 20...


Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało18 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...


Przypominamy - Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało18 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...