Najlepszy ranking ubezpieczeń na życie - gdzie szukać?

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-10
Najlepszy ranking ubezpieczeń na życie - gdzie szukać?

Jeśli szukać rankingu, to tylko w internecie, gdzie można łatwo porównać kilka produktów. Tylko czy w przypadku polis na życie zestawienie gotowych ofert będzie miało sens? Sprawdzamy to na konkretnym przykładzie.

Strona internetowa www.ubezpieczeniaonline.pl ma taki ranking (także polis zdrowotnych, mieszkaniowych, komunikacyjnych czy turystycznych). W przypadku ubezpieczeń na życie jest 6 pozycji w zestawieniu – Nationale Nederlanden, AXA, MetLife, Allianz, Aegon i Warta, a więc same znane marki od lat obecne na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Na czym polega zestawienie i jakich informacji może spodziewać się przyszły ubezpieczony, który poszukuje polisy na życie? I w końcu jak działa samo narzędzie?

 

Ranking online, a ceny ubezpieczeń offline

Ranking polis na życie jest zbudowany w oparciu o wytyczne specjalistów z branży ubezpieczeniowej. Biorą oni pod uwagę kilka tych samych czynników, jak:

- Rodzaj ubezpieczenia,

- Liczba umów dodatkowych,

- Wysokość sumy ubezpieczenia,

- Okres trwania umowy,

- Częstotliwość opłacania składek,

- Dopuszczalny wiek ubezpieczonego,

- Obecność ankiety medycznej.

Jednak przyznawanie konkretnego miejsca towarzystwu ma związek z innymi cechami. Chodzi o m.in. atrakcyjność składki, czytelność OWU, szybkość wypłaty świadczenia oraz opinie klientów.

Na tym etapie nie dowiemy się jednak nic o cenach polis życiowych, nawet po wypełnieniu formularza w porównywarce ubezpieczeń. Dzieje się tak z uwagi na specyfikę produktu, jakim jest polisa na życie.

Nasze dane trafią najpierw do konsultanta, który w przeciągu 24 godzin zweryfikuje ich poprawność, a następnie do 5 różnych towarzystw, których agenci przedstawią nam szczegóły oferty i zaproponują spotkanie, podczas którego będziemy mogli podpisać umowę.

 

Skomplikowana polisa na życie

Wysokość składki w polisie życiowej jest trudna do ustalenia, a przynajmniej dla polis indywidualnych. Tu decyduje przede wszystkim stan zdrowia i zakres ochrony. Jednak za pomocą wspomnianego formularza, który prowadzi do porównania ofert, możemy bliżej określić nasze potrzeby, wybierając:

- Czy potrzebujemy ochrony wyłącznie dla siebie lub także dziecka czy współmałżonka?

- Jaka kwota odszkodowania nas interesuje?

- Po co nam ubezpieczenie na życie?

- Na jak długo chcemy się ubezpieczyć?

Te informacje wystarczą (plus oczywiście dane kontaktowe), aby agenci ubezpieczeniowi dobrali ofertę do indywidualnych wymagań.

Polisa na życie to nie tylko zabezpieczenie finansowe bliskich w razie naszego zgonu, ale głównie doraźna pomoc przy wypadku, poważnym zachorowaniu, leczeniu szpitalnym, spłacie kredytu czy niezdolności do wykonywania pracy.

 

Wybierz 1 z 6 ubezpieczeń na życie

Bez względu na to, czy poszukujemy polisy ochronnej, inwestycyjnej albo oszczędnościowej np. https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/dodatkowe-indywidualne-ubezpieczenie-rentowe-pzu-start-w-doroslosc/303.html, korzystanie z rankingu pozwoli nie tylko zyskać bezcenną wiedzę o produktach, ale też zaoszczędzić sporo czasu – choćby na poszukiwanie każdej polisy z osobna.

Z zestawienia dostępnego na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie/0.html dowiemy się o szczegółach 6 produktów ubezpieczeniowych:

 1. Ochrona Jutra (Nationale-Nederlanden) – ochrona finansowa od nieprzewidzianych zdarzeń w wyniku wypadku, hospitalizacji lub poważnych zachorowań, inwalidztwa, czy pobytu w szpitalu i operacji dziecka, koszt od 39 zł miesięcznie i nawet 150 000 zł za uszkodzenie ciała w wyniku wypadku;
   
 2. Plan Ochronny (AXA) – sama ochrona albo ochrona połączona z inwestowaniem części składki, AXA może przejąć opłacanie składki ubezpieczeniowej od swojego klienta w bardzo trudnej sytuacji materialnej;
   
 3. Dla Ciebie i Rodziny (Warta) – ubezpieczenie dla osób między 18. a 67. rokiem życia obejmuje m.in. poważne zachorowanie dziecka, urodzenie się dziecka lub urodzenie się dziecka z wadą wrodzoną, wypadek komunikacyjny w drodze do pracy i inne zdarzenia;
   
 4. MetLife na Życie (MetLife) – czas trwania umowy może się zawierać w przedziale 5-30 lat, ubezpieczony ma do wyboru 9 umów dodatkowych, np. Dopasowana Ochrona Życia z malejącą sumą ubezpieczenia i wysokością składki w celu zapewnienia środków np. na spłatę hipoteki;
   
 5. Plan Pełnej Ochrony (Allianz) – wypłata w razie wystąpienia poważnej choroby – aż 36 zachorowań w  najszerszym Wariancie Komfort, umowa dla osób od 18-71 lat, minimalna składka wynosi 50 zł miesięcznie;

 

 1. Bezpieczna Spłata (Aegon) – to ubezpieczenie na życie dla kredytobiorców z sumą ubezpieczenia do nawet 500 000 zł, na koniec umowy lub w razie rezygnacji zwrot części wpłaconych składek.

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#B4rtek   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-11

Wszystko pięknie tylko większość ubezpieczeń opiera się na wypłacie sumy ubezpieczenia w przypadku NW. Według statystyk GUS mamy 5% prawdopodobieństwa śmierci w wyniku NW. Ok 83% z nas zanim umrze najpierw poważnie się rozchoruje (zawał, wylew, rak) . A śmierć z powodu choroby nie kwalifikuje się pod NW. Szukajcie firm które oferują pełną sumę ubezpieczenia za każdą śmierć a nie NW. Będzie drożej ale daje wam i waszym bliskim pewność że polisa zadziała i nasi bliscy otrzymają pieniądze po naszej śmierci. Ja np ubezpieczyłem siebie i rodzinę w Unum ale są też inne firmy.


#Bardzo zadowolony klient   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-10

SYRIUSZ - Ergo Hestia S.A. mają na dzisiaj rewelacyjne ubezpieczenie i grupowe i indywidualne . Best Doctors - leczenie za granicą do 2.000.000 Euro - polecam właśnie podpisałam polisę od kwietnia .


#Jolanta #Bardzo zadowolony klient   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-10

Tez słyszałam o tym ! Jestem genetycznie obciążona . Wiesz jaka składka ?


#Jw#Jolanta   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-10

Teraz mają promocję . Idź i zapytaj . Ja polecam z czystym sumieniem.Fajnie , że można teraz coś wybrać dla siebie.


#Ja#Jw  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-10

Frajerzy. Ruszać się systematycznie i mniej żreć a zapomnicie o lekarzach


#Zxcv   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-10

Nieoznaczona reklama.


#Mick   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-10

Wszystko oby nie pisowskie PZiu.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Czy będzie nowy rekord na KRAM GOLF CUP?

Pozostało5 dni

29 czerwca na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku odbędzie się szósta...


Muzyka polska powraca nad Warmię i Żuławy

Pozostało11 dni

„Muzyka Polska na Warmii i Żuławach” to festiwalowa specjalność...


Muzyka polska na Żuławach

Pozostało11 dni

„Muzyka polska na Żuławach” to letni festiwal Elbląskiej Orkiestry...