20 kwietnia 2019 Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Najlepszy ranking ubezpieczeń na życie - gdzie szukać?

dodał Ponad tydzień temu, 2019-04-10
Najlepszy ranking ubezpieczeń na życie - gdzie szukać?

Jeśli szukać rankingu, to tylko w internecie, gdzie można łatwo porównać kilka produktów. Tylko czy w przypadku polis na życie zestawienie gotowych ofert będzie miało sens? Sprawdzamy to na konkretnym przykładzie.

Strona internetowa www.ubezpieczeniaonline.pl ma taki ranking (także polis zdrowotnych, mieszkaniowych, komunikacyjnych czy turystycznych). W przypadku ubezpieczeń na życie jest 6 pozycji w zestawieniu – Nationale Nederlanden, AXA, MetLife, Allianz, Aegon i Warta, a więc same znane marki od lat obecne na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Na czym polega zestawienie i jakich informacji może spodziewać się przyszły ubezpieczony, który poszukuje polisy na życie? I w końcu jak działa samo narzędzie?

 

Ranking online, a ceny ubezpieczeń offline

Ranking polis na życie jest zbudowany w oparciu o wytyczne specjalistów z branży ubezpieczeniowej. Biorą oni pod uwagę kilka tych samych czynników, jak:

- Rodzaj ubezpieczenia,

- Liczba umów dodatkowych,

- Wysokość sumy ubezpieczenia,

- Okres trwania umowy,

- Częstotliwość opłacania składek,

- Dopuszczalny wiek ubezpieczonego,

- Obecność ankiety medycznej.

Jednak przyznawanie konkretnego miejsca towarzystwu ma związek z innymi cechami. Chodzi o m.in. atrakcyjność składki, czytelność OWU, szybkość wypłaty świadczenia oraz opinie klientów.

Na tym etapie nie dowiemy się jednak nic o cenach polis życiowych, nawet po wypełnieniu formularza w porównywarce ubezpieczeń. Dzieje się tak z uwagi na specyfikę produktu, jakim jest polisa na życie.

Nasze dane trafią najpierw do konsultanta, który w przeciągu 24 godzin zweryfikuje ich poprawność, a następnie do 5 różnych towarzystw, których agenci przedstawią nam szczegóły oferty i zaproponują spotkanie, podczas którego będziemy mogli podpisać umowę.

 

Skomplikowana polisa na życie

Wysokość składki w polisie życiowej jest trudna do ustalenia, a przynajmniej dla polis indywidualnych. Tu decyduje przede wszystkim stan zdrowia i zakres ochrony. Jednak za pomocą wspomnianego formularza, który prowadzi do porównania ofert, możemy bliżej określić nasze potrzeby, wybierając:

- Czy potrzebujemy ochrony wyłącznie dla siebie lub także dziecka czy współmałżonka?

- Jaka kwota odszkodowania nas interesuje?

- Po co nam ubezpieczenie na życie?

- Na jak długo chcemy się ubezpieczyć?

Te informacje wystarczą (plus oczywiście dane kontaktowe), aby agenci ubezpieczeniowi dobrali ofertę do indywidualnych wymagań.

Polisa na życie to nie tylko zabezpieczenie finansowe bliskich w razie naszego zgonu, ale głównie doraźna pomoc przy wypadku, poważnym zachorowaniu, leczeniu szpitalnym, spłacie kredytu czy niezdolności do wykonywania pracy.

 

Wybierz 1 z 6 ubezpieczeń na życie

Bez względu na to, czy poszukujemy polisy ochronnej, inwestycyjnej albo oszczędnościowej np. https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/dodatkowe-indywidualne-ubezpieczenie-rentowe-pzu-start-w-doroslosc/303.html, korzystanie z rankingu pozwoli nie tylko zyskać bezcenną wiedzę o produktach, ale też zaoszczędzić sporo czasu – choćby na poszukiwanie każdej polisy z osobna.

Z zestawienia dostępnego na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie/0.html dowiemy się o szczegółach 6 produktów ubezpieczeniowych:

 1. Ochrona Jutra (Nationale-Nederlanden) – ochrona finansowa od nieprzewidzianych zdarzeń w wyniku wypadku, hospitalizacji lub poważnych zachorowań, inwalidztwa, czy pobytu w szpitalu i operacji dziecka, koszt od 39 zł miesięcznie i nawet 150 000 zł za uszkodzenie ciała w wyniku wypadku;
   
 2. Plan Ochronny (AXA) – sama ochrona albo ochrona połączona z inwestowaniem części składki, AXA może przejąć opłacanie składki ubezpieczeniowej od swojego klienta w bardzo trudnej sytuacji materialnej;
   
 3. Dla Ciebie i Rodziny (Warta) – ubezpieczenie dla osób między 18. a 67. rokiem życia obejmuje m.in. poważne zachorowanie dziecka, urodzenie się dziecka lub urodzenie się dziecka z wadą wrodzoną, wypadek komunikacyjny w drodze do pracy i inne zdarzenia;
   
 4. MetLife na Życie (MetLife) – czas trwania umowy może się zawierać w przedziale 5-30 lat, ubezpieczony ma do wyboru 9 umów dodatkowych, np. Dopasowana Ochrona Życia z malejącą sumą ubezpieczenia i wysokością składki w celu zapewnienia środków np. na spłatę hipoteki;
   
 5. Plan Pełnej Ochrony (Allianz) – wypłata w razie wystąpienia poważnej choroby – aż 36 zachorowań w  najszerszym Wariancie Komfort, umowa dla osób od 18-71 lat, minimalna składka wynosi 50 zł miesięcznie;

 

 1. Bezpieczna Spłata (Aegon) – to ubezpieczenie na życie dla kredytobiorców z sumą ubezpieczenia do nawet 500 000 zł, na koniec umowy lub w razie rezygnacji zwrot części wpłaconych składek.

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#B4rtek   Ponad tydzień temu, 2019-04-11

Wszystko pięknie tylko większość ubezpieczeń opiera się na wypłacie sumy ubezpieczenia w przypadku NW. Według statystyk GUS mamy 5% prawdopodobieństwa śmierci w wyniku NW. Ok 83% z nas zanim umrze najpierw poważnie się rozchoruje (zawał, wylew, rak) . A śmierć z powodu choroby nie kwalifikuje się pod NW. Szukajcie firm które oferują pełną sumę ubezpieczenia za każdą śmierć a nie NW. Będzie drożej ale daje wam i waszym bliskim pewność że polisa zadziała i nasi bliscy otrzymają pieniądze po naszej śmierci. Ja np ubezpieczyłem siebie i rodzinę w Unum ale są też inne firmy.


#Bardzo zadowolony klient   Ponad tydzień temu, 2019-04-10

SYRIUSZ - Ergo Hestia S.A. mają na dzisiaj rewelacyjne ubezpieczenie i grupowe i indywidualne . Best Doctors - leczenie za granicą do 2.000.000 Euro - polecam właśnie podpisałam polisę od kwietnia .


#Jolanta #Bardzo zadowolony klient   Ponad tydzień temu, 2019-04-10

Tez słyszałam o tym ! Jestem genetycznie obciążona . Wiesz jaka składka ?


#Jw#Jolanta   Ponad tydzień temu, 2019-04-10

Teraz mają promocję . Idź i zapytaj . Ja polecam z czystym sumieniem.Fajnie , że można teraz coś wybrać dla siebie.


#Ja#Jw  Ponad tydzień temu, 2019-04-10

Frajerzy. Ruszać się systematycznie i mniej żreć a zapomnicie o lekarzach


#Zxcv   Ponad tydzień temu, 2019-04-10

Nieoznaczona reklama.


#Mick   Ponad tydzień temu, 2019-04-10

Wszystko oby nie pisowskie PZiu.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Dawna przygraniczna twierdza Pasłęk (Holland)

Pozostało5 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza na spotkanie z Wojciechem Kujawskim pt....


Repliki armat staną przy Bramie Młyńskiej

Pozostało14 dni

W sobotę 4 maja czeka nas ciekawe wydarzenie związane z najazdem Szwedów na...


Seminarium w Mariance

Pozostało20 dni

W piątek 10 maja 2019 roku o godzinie 18:00 rozpocznie się w kościele w Mariance...