20 stycznia 2019 Fabiana, Sebastiana

Narodowe czytanie - Pasłęk włączy się do akcji

dodał 2016-08-12
Narodowe czytanie - Pasłęk włączy się do akcji

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza wszystkich miłośników literatury i historii, fanów czytelnictwa do udziału w kolejnej edycji NARODOWEGO CZYTANIA! Akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 r., a jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku, w sobotę 3 września, w całej Polsce czytana będzie powieść „QUO VADIS” Henryka Sienkiewicza. Pasłęckie czytanie zaplanowano od godz. 11:00 do 14:00 na Placu Rekreacyjno Edukacyjnym.

Uczestnicy akcji będą mogli wykazać się wiedzą o czytanej powieści i jej autorze biorąc udział w quizie, dzieci zaś postaramy się zainteresować kolorowankami, których tematem będzie starożytny Rzym.
Wszyscy uczestnicy otrzymają zakładki do książek promujące akcję Narodowego Czytania, a osoby, które przyniosą własne egzemplarze powieści będą mogły przybić na nich okolicznościową pieczęć.

Organizatorami Narodowego Czytania w Pasłęku są: Urząd Miejski w Pasłęku oraz Biblioteka Publiczna w Pasłęku

Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym przedsięwzięciu prosimy o zgłoszenia osobiste w Bibliotece Publicznej w Pasłęku pl. św. Wojciecha 5 (Czytelnia), telefoniczne pod nr 55 248 30 55 lub mailowo: bppaslek@poczta.onet.pl. Zgłoszenia do 31 sierpnia.

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

20 stycznia 2019 r. w sali POK odbędzie się „Pasłęcki Koncert Noworoczny 2019”....


Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na spektakl teatru...