28 stycznia 2022 Walerego, Radomira, Tomasza
Reklama Heops

Nie wiesz, kto dzwoni? Pomoże ci internet lub aplikacja

dodał Ponad miesiąc temu, 2021-12-07
Nie wiesz, kto dzwoni? Pomoże ci internet lub aplikacja

 

Smartfony znajdziemy dziś w prawie każdej kieszeni, plecaku czy torebce. W niektórych domach nadal także z powodzeniem funkcjonują telefony stacjonarne. Numery telefonów mają wszystkie firmy, instytucje czy banki - nic więc dziwnego, że żyjemy w świecie zdominowanym przez kontakt na odległość. Tak ogromne możliwości to jednak także zupełnie nowe rodzaje zagrożeń, o których nie mieliśmy pojęcia jeszcze kilkanaście lat temu. Dzięki internetowi możemy się jednak przed nimi skutecznie bronić lub im zapobiegać.

Dzwoni nieznany numer - nie musisz się go bać

Powszechność telefonów komórkowych to zarówno ogromne możliwości, jak i zagrożenia, w obliczu których nikt tak naprawdę nie może czuć się stuprocentowo bezpieczny. O sprawdzaniu konkretnych telefonów pisał między innymi portal https://infonumer.pl. Chyba każdy z nas przynajmniej raz znalazł się w takiej sytuacji, gdy na wyświetlaczu telefonu pojawił się numer, który nie jest przypisany do żadnego z kontaktów w pamięci naszego telefonu. Wiele osób odrzuca takie połączenia w obawie przed oszustami, naciągaczami czy osobami, które podszywają się pod pracowników banku (a w skrajnych przypadkach nawet pod naszych bliskich). Nieuczciwi dzwoniący potrafią wykorzystywać zaawansowane techniki perswazji i umiejętnie odbijać nasze obiekcje. Taki numer to jednak nie zawsze zwiastun potencjalnego niebezpieczeństwa - może się bowiem okazać, że próbę kontaktu z nami podejmuje na przykład realny przedstawiciel naszego banku czy operatora sieci komórkowej. Numery zmieniają lub tracą także doskonale znane i bliskie nam osoby. Na szczęście z pomocą przychodzi internet, który w większości przypadków pozwala sprawdzić konkretny numer (często wyszukiwanym w naszym kraju identyfikatorem jest na przykład numer 881050478). Gdzie szukać pomocy, informacji i cennych wskazówek?

Jak sprawdzić właściciela konkretnego numeru telefonu?

Sprawdzanie numeru telefonu czy jego pochodzenia nie jest trudne (czasem jest jednak niemożliwe - na przykład w przypadku osób prywatnych). Swoje kroki możemy skierować na jeden z serwisów, które specjalizują się w zbieraniu danych, komentarzy i opinii. Dzięki nim dowiemy się na przykład, czy dany numer związany jest z jakąś firmą. Warte uwagi są także aplikacje, które potrafią zarówno rozpoznać, jak i sklasyfikować numer telefonu, który podejmuje próbę kontaktu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że sporo z tego rodzaju rozwiązań jest płatna i obliguje nas do uiszczenia konkretnej opłaty (na przykład jednorazowej lub cyklicznej). Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem https://infonumer.pl.

 


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ogrodowa

Komentarze

kocham jarka
nasza