28 września 2021 Waclawa, Tymona, Marka
Reklama Heops

Nie wsiądą w byle czym do wehikułu czasu

dodał Ponad miesiąc temu, 2021-07-31
Nie wsiądą w byle czym do wehikułu czasu

Tym razem Kuźnia Pruska wzięła na warsztat absolutny must have przełomu XIV i XV w.

Stowarzyszenie zrealizowało właśnie projekt, dzięki któremu wzbogaciło się o odzież damską i męską wpisującą się w realia regionu na przełomie XIV i XV w., tarcze oraz hełmy. Elementy nowych starych ubiorów szyli uczestnicy zorganizowanych w tym celu warsztatów. W sumie powstało dziesięć kompletów historycznych strojów. Wyposażenie posłuży podczas wydarzeń i imprez o zabarwieniu historycznym. Będzie pomagać w propagowaniu wiedzy o regionalnej tradycji i kulturze. Stowarzyszenie planuje też, że będzie je użyczać chętnym.

SWAL Kuźnia Pruska zaprasza osoby zainteresowane dawnymi wiekami do dołączenia do grupy rekonstrukcyjnej lub udziału w zajęciach animacji historycznej. Stowarzyszenie łatwo znaleźć na FB.

Zadanie „Wehikuł czasu - przybliżamy stroje regionu z XIV/XV w.” jest realizowane w projekcie grantowym „Promocja dziedzictwa kulturowego, historii, tradycji i tożsamości lokalnej” prowadzonym przez Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania, dofinansowanym przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 i Lokalną Strategią Rozwoju Obszarów Wiejskich Kanału Elbląskiego na lata 2016-2023.


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ogrodowa

Komentarze

  • Nie do wiary
     Ponad miesiąc temu, 2021-08-02

    Namnożyło się tego. Antyszczepionkowcy, płaskoziemcy, chemitrialsi, foliarze, rekonstruktorzy (kosmici). A LGBT to już nie ludzie

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2