18 sierpnia 2019 Ilony, Bronislawa, Heleny

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W GODKOWIE - PALINOCKA

dodał Ponad miesiąc temu, 2019-06-25
NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W GODKOWIE - PALINOCKA

W minioną niedzielę po raz III odbyła się w Godkowie Palinocka, czyli spotkanie z tradycją w słowiańskim klimacie. W tym roku impreza była bogatsza o warsztaty ceramiczne prowadzone przez Spółdzielnię Kacze Bagno, oraz tkackie prezentowane przez Pracownię Rzemiosł Twórczych z Łęcza.  W czasie spotkania uczestnicy mogli również spędzić czas z Kuźnią Pruską, oraz Strzelnicą Sokół Grądki. Oczywiście nie zabrakło inscenizacji nocy świętojańskiej w wykonaniu Wiedźmuch z Barczewa

Na scenie po wielomiesięcznych przygotowaniach wystąpił zespół Coolturalni, dorośli i junior, a wspomniane wcześniej Wiedźmuchy prowadziły animacje dla dorosłych, chyba niewielu z obecnych było przygotowanych na ich kreatywne show.

W trakcie całego spotkania na najmłodszych oprócz warsztatów czekały gry i zabawy, dmuchaniec, koniki z alpaką oraz zagroda wiedźm w której opiekunki świetlic czarowały i wróżyły, była też nauka krzesania ognia. Oczywiście na odważnych czekały nagrody i upominki. Oprócz strawy dla ducha, była też dla ciała w postaci kiełbasek i zupy pokrzywowej, której tajemny przepis znają tylko nieliczni. Jeśli ktoś jednak był nadal głodny, mógł skorzystać z różnorodnego menu lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich w Szymborach i Dobrym, ciasta, pierogi, chleb swojski ze smalcem bigos to tylko część ich pysznej oferty.

Całe spotkanie odbyło się dzięki wsparciu Zarządu Starostwa Powiatowego w Elblągu  oraz Urzędu Gminy w Godkowie a zorganizowane zostało przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Godkowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Godkowo Pomocna Dłoń.

Serdecznie dziękuję mieszkańcom gminy, którzy aktywnie pomagali w przygotowaniach do Palinocki, radnym z Godkowa, OSP w Godkowie w szczególności Krzysztofowi Smotryckiemu, oraz Bogdanowi Dąbrowskiemu za użyczenie łódki,OSP  w Dobrym za pożyczenie syreny, Stanisławowi Szulichowi z Votum Sa, oraz Piotrowi Żemojtelowi, którzy już standardowo wspierają nasze działania i bez których to spotkanie nie byłoby takie samo, współpracownikom za bardzo duże zaangażowanie oraz kreatywność i oczywiście wszystkim obecnym, którzy wspólnie z nami się bawili, do zobaczenia za rok.

GOKSiR Godkowo

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Stev   Ponad miesiąc temu, 2019-06-25

Wieś śpiewa i tańczy


#Ja   Ponad miesiąc temu, 2019-06-25

Impreza jak zwykle na wysokim poziomie


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

VIII Jarmark św. Bartłomieja w Pasłęku już w niedzielę. Co w programie?

Pozostało8 54 minut

  Jarmark regionalnych produktów i rękodzieła, historyczny...


Artystyczne Lato 2019 - Korzuh

Pozostało7 dni

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...


Gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej w Pasłęku

Pozostało27 dni

14 września w Pasłęckim Ośrodku Kultury wystąpią gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej....