21 maja 2022 Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Reklama Heops

Nowy oddział wewnętrzny

dodał 2022-01-18
Nowy oddział wewnętrzny

Kilka lat temu zapadła decyzja o modernizacji oddziału chorób wewnętrznych w Szpitalu Powiatowym w Pasłęku. Decyzja była podyktowana zaleceniami wynikającymi z aktualnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie epidemiologii i bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Chodziło także o zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów i personelu. Modernizację oddziału rozpoczęto 1 sierpnia 2021 r. a wczoraj wyremontowany obiekt uroczyście oddano do użytku. Zdaniem Starosty Elbląskiego Macieja Romanowskiego oddział po modernizacji nie odbiega standardom XXI wieku. Na pacjentów czeka łącznie 30 łóżek w salach dwu, trzy i czteroosobowych. Wydzielone są też trzy izolatki z łazienkami. Koszt robót budowlanych wyniósł 3.236.233,36 zł. Natomiast całkowity koszt inwestycji z projektem koncepcyjnym mebli, zakupem niezbędnych urządzeń, wykonaniem mebli, nadzorem inwestorskim, zasilaniem elektrycznym to koszt 3.613.638,66 zł. Na pacjentów czeka też zakupiony nowy aparat RTG. W uroczystym otwarciu uczestniczyli: prezes szpitala Iwona Chełchowska, dyrektor ds. medycznych Marek Pietrzyk, Starosta Elbląski Maciej Romanowski, Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, Przewodnicząca Rady Powiatu Elbląskiego Genowefa Kwoczek. Inwestycja została sfinansowana przez Powiat Elbląski i ze środków własnych szpitala.

ma

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :amur

Komentarze

 • mieszkaniec
   2022-01-20

  Nikt tu nie jest anonimowy.

  Taka sobie
   2022-01-20

  Najważniejsze jest przecież otwarcie z przecięciem wstęgi. Celebryci już tak mają. Zamknięcie oddziału dziecięcego szpital sam ogłaszał. Ale do otwarcia po remoncie to jest wielu "dobrych wujków".

  qwerty
   2022-01-20

  Jeszcze część personelu do wymiany, ponieważ gro osób które tam pracują chyba zapomniały co oznacza szacunek i empatia. Pacjent potrafi leżeć z pełnym pampersem przez kilka godzin mimo wielokrotnej prośby o pomoc. Niestety, wielu mieszkańców ma bardzo złe doświadczenia na tym konkretnym oddziale, więc niech personel nie oburza się na te komentarze tylko zrobi sobie rachunek sumienia. Boję się pomyśleć co dzieje się tam teraz, jak bliscy nie mają możliwości odwiedzać chorych. Zdrowia życzę!

  • oburzona qwerty
    2022-01-23

   Odwiedziny rodzin to trwają pięć minut ,nawet co niektórzy to torebki z ramienia nie zdejmą ,o kurtce już nie wspomnę .Stoją u tych chorych jak na stypie ,wizyta zaliczona i w długą .Tak jest w większości ,a więc niech rodziny rachunek sumienia robią sobie zwłaszcza jak do domu nie chcą zabrać ze szpitala .

  zsvsdvsv
   2022-01-19

  tzw."umieralnia"

  Roman
   2022-01-18

  Inwestycja została sfinansowana przez Powiat Elbląski i ze środków własnych szpitala. Podkreślam: i ze środków własnych szpitala. Ciekawe skąd te środki powstały. Mogą być różne przypuszczenia poczynając od oszczędności na lekach dla chorych, na kupowaniu kaczek z przeceny, lekko używanych kończąc.. Prawdziwy szpital, leczący efektywnie ma jedynie długi.

  model
   2022-01-18

  Jeszcze tylko z 2 lekarzy ... ale takich chociaż co spojrzą na Ciebie ... ale w dobrą stronę idziemy :)

  mój nick bez znaków specjalnych
   2022-01-18

  Oooo duże zmiany. Może teraz nawet pacjenci będą wracać do domu o własnych siłach a nie do domu pogrzebowego od razu?

  • Jakkk mój nick bez znaków specjalnych
    2022-01-19

   Jak jesteś taki mądry i anonimowo komuś d.... obrabiasz, to może podasz statystyki zgonów z miejscowej interny , wtedy porównamy je z innymi takimi oddziałami i ocenimy ten nasz.

  • mój nick bez znaków specjalnych mój nick bez znaków specjalnych
    2022-01-20

   Cały Pasłęk wie o czym mówię. Nie wpuszcza się ludzi, zasłaniając się covidem, robią co chcą, nie masz pojęcia co się dzieje z twoimi bliskimi w środku. Cały Pasłęk mówi na to ,,umieralnia" a ty pajacujesz. Mogę być tu anonimowy i nic ci do tego. Sam się przedstaw, może pracownik umieralni właśnie czuje się urażony prawdą?

  • To znowu ja mój nick bez znaków specjalnych
    2022-01-20

   Cały Pasłęk mówi o tym... Najwięcej w tym kraju mówią ci, którzy nic nie mają do powiedzenia. Nie byli, nie widzieli, ale do wyrażania opinii są pierwsi.

  • no comennt mój nick bez znaków specjalnych
    2022-01-18

   prawda szczera prawda leczyć a nie wykańczać

  Matii
   2022-01-18

  Ciekawe czy jakość leczenia się poprawi, bo mieszkańcy wiedzą, że różnie z tym było...? Powodzenia czas to zweryfikuje. Ps. Trzeba pomyśleć o tomografi komputerowej lub rezonansie, bo to w XXI w podstawą diagnostyki.

  • model Matii
    2022-01-19

   Kiedyś to było ... nasz szpital w 1918 potrafił nawet dla Hitlera pomóc ...

  • Raczej Matii
    2022-01-21

   Z tym Hitlerem to jest mit już dawno wiadomo , że to nie tu leżał w szpitalu

  • Gołąbek Matii
    2022-01-20

   A potem w dowód wdzięczności bursztynową komnatę kazał tam schować

kocham jarka
Żwirownia 1140 px