4 czerwca 2020 Kwiryny, Franciszka

Nowy system monitoringu już działa

dodał 2018-12-20
Nowy system monitoringu już działa
Dobiegły końca prace modernizacyjne systemu monitoringu wizyjnego Pasłęka. Teraz bezpieczeństwo pasłęczan zabezpiecza 21kamer (docelowo planowanych jest jeszcze 6) podłączonych siecią światłowodów. Daje to możliwość włączenia do systemu monitoringu kamer o dużej rozdzielczości obrazu, pozwalając tym samym na dokładniejszy zapis i odczyt obrazu z serwerów.

 

Dotychczasowy system monitoringu działał w oparciu o stanowisko obsługi kamer, które znajdowało się w siedzibie Komisariatu Policji w Pasłęku. 13 kamer wizyjnych, z których 4 działały za pomocą systemu bezprzewodowego to kamery obrotowe z zamontowaną podczerwienią i możliwością regulacji ręcznej oraz automatycznej. Ze wszystkich kamer automatycznie dokonywany był całodobowy zapis cyfrowy na dysku o dużej pojemności, dzięki któremu możliwe było odtworzenie zdarzeń sprzed 7 dni. Rejestrator oraz kamery monitoringu działały w oparciu o system analogowy, którego możliwości stały się mocno ograniczone i nie pozwalały na dalszy rozwój i modernizację systemu monitoringu. W roku 2017 władze miasta podjęły decyzję o przebudowie i modernizacji monitoringu miejskiego w Pasłęku.

Nowy system monitoringu miejskiego połączony jest siecią światłowodów, która daje większe od dotychczasowych możliwości techniczne zapewniając dobrej jakości obraz oraz gwarantując wysoką niezawodność pracy systemu. Sieć światłowodów pozwala na włączenie do systemu monitoringu kamer o dużej rozdzielczości obrazu, pozwalając tym samym na dokładniejszy zapis i odczyt obrazu z serwerów.

System zaopatrzony został w 27 kamer zainstalowanych w miejsce wysłużonych tj. na rondzie im. B. Stankiewicza na ul. Ogrodowej, ul. Kopernika, Osińskiego, Jagiełły, Westerplatte, Kopernika z ul. 3 Maja, ul. M. Konopnickiej, 3 Maja z Polną i Bankową oraz na rondzie Itzehoe. Są to kamery o stałym podglądzie i wysokiej rozdzielczości. W trakcie modernizacji systemu monitoringu zmieniona została również koncepcja zapisu i udostępniania obrazu z kamer. Dotychczasowe rozwiązanie polegające na zapisie obrazu z kamer na rejestratorach ulokowanych na Komisariacie Policji w Pasłęku, zastąpiono zapisem obrazu na specjalnych rejestratorach umiejscowionych w serwerowni Urzędu Miejskiego w Pasłęku. Właścicielem zapisów wizji, odpowiedzialnym za ich gromadzenie i udostępnianie dla uprawnionych podmiotów w nowym systemie jest Burmistrz Pasłęka, zaś funkcjonariusze Policji mają zapewniony ciągły podgląd obrazu w Komisariacie Policji w Pasłęku – informował burmistrz Wiesław Śniecikowski na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej.

Koszt modernizacji monitoringu wyniósł 100 tys. złotych, na który składała się dzierżawa sieci światłowodowej w kwocie 60 tys. oraz zakup i montaż kamer – 40 tys.

aw


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Oldcopper1952   2019-01-06

Wstałem.Popatrzyłem przez okno.Jak zwykle "zawrotka" drogi pożarowej zastawiona.To jest nagminne na osiedlu Ogrodowa."Kierowcy" bez wyobraźni.Zastawiają nieźle przecież oznaczone drogi pożarowe.Tu powinien być monitoring.Życzę im aby potrzebowali pomocy służb-może wówczas się nauczą


#Nasza Gmina   2018-12-26

Kamery na nowym parkingu obok Poczty też są atrapami są zamontowane opaskami plastikowymi wtyczki wystają z boku a kable nie podłączone. Następna inwestycja Gminy.


#Podatnik   2018-12-26

Sama sieć tych światłowodów po słupach, drzewach to w 21 wieku to jakaś żenada w żadnym mieście się tak nie robi tylko w Pasłęku. A ten układ Tata Syn jest najlepszy. Burmistrz myśli że ludzie nie widzą że po cichu się uda, a co z dzierżawą jak TonetiC upadnie?


#Klijent   2018-12-20

Szkoda gadać.Kolejny wałek.Tatuś z gminy i synek z gminy dostajacy ciągle robote i wystawiając lewe faktury na kogoś przez kogoś,aby nie było podejrzeń...Brak mi słòw


#A jednak #Klijent  2018-12-20

To pewnie ten co zna się na transakcjach na allegro bo zadziwiające jest to że co gmina kupi to zaraz jest na... Internetach, przypadek?


#Nick #A jednak   2018-12-20

Jaja jak berety. Te kamery to bez przetargu? Nie widzę tego w BIP


#Sonia#A jednak   2018-12-21

Jeśli masz takie informacje zgłoś to na Policje. Może NIK? Jeśli idą tam takie wały warto to ukrucić bo takie rzeczy się w głowie nie mieszczą.


#Nick #Klijent  2018-12-20

Napisz coś więcej?


#Marco   2018-12-21

Kto podpierdzielił bombki przy nowym orzełku? A była taka piękna dekoracja traw ozdobnych...co na to monitoring?


#Piotr   2018-12-21

Ten koszt dzierżawy to koszt roczny? Gmina miała możliwość budowy własnej sieci. Każda inwestycja związana z remontem ulic, parkingów i chodników w Pasłęku dawała taką możliwość. Urząd miał taką wiedzę już blisko 8 lat temu. Poprzedni system nie potrafiono obsługiwać i to główna przyczyna problemów. Dlatego m.in. kamery obrotowe zostały wyeliminowane.


#Grażyna   2018-12-20

Jerzy udaje ,że tego nie widzi.


#Ja   2018-12-20

A na placu zabaw kamerki działają? Jest ich tam więcej jak w całym mieście. Ponoć to atrapy???


#Pozytywka   2018-12-20

i bardzo dobrze ze sie inwestuje w kamery, oby ten system działał lepiej niż poprzedni


#Rozbawionadobólu   2018-12-20

Szkoda , że gdy był potrzebny nam kiedyś odczyt kamery z ronda to dostaliśmy informacje, że te kamery są, ale nie działają. Przykro jest patrzeć jak ludziom są przekazywane takie kłamstwa .


#Nie widzieć nie słyszeć nie czuć   2018-12-20

Stówka w błoto! Jak chcesz coś sprawdzić to i tak nic nie widzieli i nic się nie nagrało. Tak było w moim przypadku. Rozumiem chłopaków na komisariacie. Po co dodatkowy kłopot, papiery, ciąganie się po sądach.....A jak chcesz na "gorąco" sprawdzić albo zgłosić na komisariacie to i tak nici bo 997 przekierowuje na 112 a kto zna numer stacjonarny na komisariat?


#Pytam#Nie widzieć nie słyszeć nie czuć  2018-12-20

Jakiemu ciućmokowi ten wpis nie pasi, że od razu minus stawia?


#Rozbawionadobólu   2018-12-20

Śmiech na sali


#Janosik   2018-12-20

Proponuję kamery na drogach dojazdowych do Pasłęka.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności