20 kwietnia 2019 Czeslawa, Agnieszki, Mariana

Obwieszczenie komisji wyborczej

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2019-04-05
Obwieszczenie komisji wyborczej

Wyborcom z okręgu nr 4 przypominamy o wyborach ponownych do rady miejskiej w Pasłęku. Wybory odbędą się w niedzielę 14 kwietnia. Komisja wyborcza czeka na Państwa w Zespole Szkół przy ulicy Zwycięstwa. Poniżej obwieszczenie z nazwiskami kandydatów na radnych.

jp

 

 

 

OBWIESZCZENIE

Miejskiej Komisji Wyborczej w Pasłęku
z dnia 28 marca 2019 r.

 

o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych
w wyborach ponownych do Rady Miejskiej w Pasłęku
zarządzonych na dzień
14 kwietnia 2019 r.

 

 

Na podstawie art. 435 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2018 r. poz. 754, 1000 i 1349 oraz z 2019 r. poz. 273) Miejska Komisja Wyborcza w Pasłęku podaje do wiadomości publicznej informację o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych w wyborach ponownych do Rady Miejskiej w Pasłęku zarządzonych na dzień 14 kwietnia 2019 r.

 

Okręg wyborczy Nr 4

 

 

1.

BARANOWSKI Henryk, lat 65, zam. Pasłęk,

zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY PSL - Lista nr 2

 

 

2.

CZERSKA Teresa Elżbieta, lat 60, zam. Pasłęk,

zgłoszona przez KWW PASŁĘK RAZEM - Lista nr 14

 

 

3.

FICAK Mariusz, lat 53, zam. Pasłęk,

zgłoszony przez KW PASŁĘCZANIE - Lista nr 16

 

 

4.

JARKA Jarosław, lat 42, zam. Pasłęk,

zgłoszony przez KWW PASŁĘK PRZYJAZNY MIESZKAŃCOM - Lista nr 17

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#JORDAN   Ponad tydzień temu, 2019-04-11

T o nie wszyscy nauczyciele się zgadzali na strajk ale co zrobić rządzą dyrektorzy szkół . Nic nie poradzimy jak słuchają się Broniarza starego komucha który zarabia 4 razy więcej od nauczyciela. Ale pachołek Schetyny tak właśnie robi polityczne zamieszanie nie wspomne o majątku który to posiada ZNP.


#Hgf   Ponad tydzień temu, 2019-04-07

Głosujemy na Teresę Czerską.


#Wedrftyu#Hgf  Ponad tydzień temu, 2019-04-07

Na pewno nie na nauczyciela, który chce strajkować.


#Zniesmaczony   Ponad tydzień temu, 2019-04-07

Ten idiota, co nie cierpi konkurencji to jakiś straszny nienawistnik i cham. Nauczyciele wprawdzie postąpili głupio ale nie można ich postponować takimi obrzydliwymi słowami. Wspomniani Ficak, Matuszak, Wasiuk i inni zarabiają dużo a chcieliby jeszcze więcej, co jest pazernością ale wytykając im to, trzeba mieć umiar i kulturę.


#Jak ja nie cierpię idiotów   Dwa tygodznie temu, 2019-04-06

Jakoś tym razem miejscowe matołectwo powstrzymuje się od wymieniania nazwisk nauczycieli. Jeśli się jakiegokolwiek pojawią od razu zgłaszam wpis i cały ten bałagan inspirowany przez jp tam gdzie trzeba. STOP FALI HEJTU!


#Nick#Jak ja nie cierpię idiotów  Ponad tydzień temu, 2019-04-06

Ficak, Matuszak, Wasiuk


#Nick#Jak ja nie cierpię idiotów  Dwa tygodznie temu, 2019-04-06

Nie strasz bo się zesrasz


#Tynk#Jak ja nie cierpię idiotów  Dwa tygodznie temu, 2019-04-06

Nazywając tak ludzi sam się kompromitujesz. Jeśli nie szanujesz ludzi to jesteś jeszcze gorszy. Co z tego że ktoś wymieniał osoby z nazwiska. Pani dyrektor jest radna to osoba publiczna i można posługiwać się jej nazwiskiem. To dobry przykład obietnic kampanii wyborczej a potem nic nie robienia. Nigdy nie zagłosuje na nauczyciela. Wolę już głosować na kopanskiego.


#Jak ja nie cierpię idiotów#Tynk  Dwa tygodznie temu, 2019-04-06

To ludzie powiadasz? To nie ludzie a nawet nie hieny. To ćwierćludzie z ćwierćmozgami.


#Jak ja nie cierpię idiotów#  Ponad tydzień temu, 2019-04-06

Pacz pan, nawet śmieciarek się odzywa!


#Nick#Jak ja nie cierpię idiotów  Ponad tydzień temu, 2019-04-06

jak to , nauczyciele to nie ludzie nawet nie hieny, to ćwierćludzie a moze nawet podludzie ? Oj ty, głupi..... głupi ty


#Jadzia   Dwa tygodznie temu, 2019-04-06

sukces Szydło katecheci nie strajkują


#Skarbówka #Jadzia  Dwa tygodznie temu, 2019-04-06

A już myślałam że mszy nie będzie albo choć na tacę nie będą zbierać


#Rausz   Dwa tygodznie temu, 2019-04-06

Pasłęczanie głosowałem na Panią Dyrektor LO. Jestem rozczarowany bo tyle obiecała. Pasłęczanie dajcie sygnał dla kasty nauczycielskiej i zagłosujcie inaczej niż poprzednio. Wcześniej byłem za Panem Ficakiem a teraz ktokolwiek inny tylko nie nauczyciel. Tym będę się od teraz kierował i skreślał już na starcie nauczycieli. Stracili mój i wielu osób szacunek.


#Palma   Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Komentujący zorganizujcie sobie spotkanie w jakimś lokalu w Pasłęku i nie zawracajcie w głowach mądrzejszym od was.


#NA EMERETURE ZAPRASZAM   Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

B. Henryk, lat 65, zam. Pasłęk,


#Racjonalizator   Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Ile powinni zarabiać nauczyciele? Najlepsi, czyli tacy, których 90% uczniów ma średnią (prawdziwą, nie naciąganą) "piątka" - 12 000 złotych. Dobrzy, których 90% ma średnią (prawdziwą) "czwórka" 9 000 złotych. Średni, których 90% uczniów ma średnią (prawdziwą) "trójka" - 6 000 złotych. Słabi, którzy nie mieszczą się w tych kategoriach - 3 000. To wszystko netto. Nauczyciele mieliby zakaz udzielania płatnych korepetycji, darmowe byłyby dozwolone. Oczywiście, w trakcie takiego funkcjonowania mogłoby dochodzić do drobnych korekt doskonaleniowych. Po kilku latach takich zaszeregowań skład naszego nauczycielstwa zmieniłby się radykalnie. Praca i płaca byłyby na najwyższym poziomie, a nasi absolwenci byliby rozchwytywani przez różne szkoły wyższe.


#Roman#Racjonalizator  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Poswawoliłeś sobie nieco na tym forum. Myślę, że nie powinniśmy wymieniać kwot, sum, zarobków w tym momencie. Może raczej o statusie nauczyciela w społeczeństwie naszym, o jego zaangażowaniu nie tylko w edukację, lecz także w życie społeczne, szczególnie w małych ośrodkach, jakimi są wioski i miasteczka. Raniej np. nauczyciele mocno angażowali się w tworzenie świetlic i klubów na wsi. Taka rola jest obecnie zbyteczna, gdyż zwyciężyła ekonomia. Co w zamian? Może Ty zaproponujesz jako racjonalnie myślący?


#Racjonalizator#Roman  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Kwoty wymieniłem na teraźniejszy czas, który płynie i przynosi zmiany. Chodzi o proporcje. A dobre zmiany potrzebują odwagi i śmiałości a nie dreptania pokręconymi przez różnych "reformatorów" ścieżkami. Nauczyciel jest potrzebny przede wszystkim do solidnego kształcenia a nie organizowania życia kulturalnego. Dobrze wykształcone społeczeństwo samo je sobie zorganizuje.


#Racjonalizator#Racjonalizator  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Niestety, jest oczywiste, że przy takim systemie nauczyciele, staraliby się eliminować słabych lub leniwych uczniów ze swoich klas. Niektórzy udzielaliby im bezpłatnych ( bo płatne byłyby zakazane) korepetycji by % był korzystny a tym samym pensja wyższa. W praktyce okazałoby się jak ten system działałby ale jestem pewny, że byłby pełny sukces.


#Racjonalizator#Racjonalizator  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Jeśli obecny system się nie zmieni, jeśli ten relikt przeszłości - Karta Nauczyciela - dalej się utrzyma, nasza młodzie i jej talenty dalej będą się marnować jak i duże pieniądze wydawane na jej naukę.


#Roman   Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Nie kto inny, tylko nauczyciele powinni stanowić elitę Narodu. Przy czym, powinni być jak najmniej zainteresowani przekazywaniem swych przekonań politycznych, a powinni być zainteresowani jedynie przekazywaniem wiedzy i to zarówno nieletnim, jak i nam, dorosłym np. na spotkaniach Uniwersytetu III-go wieku, na forach dyskusyjnych, na spotkaniach wszelakich. Mam mieszane uczucia w tej sprawie odnośnie katechetów, którzy nie są wolni od nakazów. chociaż, czemu nie? Może staną się wolnymi? Pytanie: kto ma nauczycieli uczyć? Na pewno nie politycy różnej maści.


#Nick#Roman  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Prawdziwych nauczycieli wybili na hitlerowcy. Mam wrażenie że obecne pokolenia nauczycieli urodzonych w latach 50-70 miotają się jak kury bez głowy. Czas dopuścić 80-90 do koryta!


#Roman#Nick  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Masz 100 % racji lub prawie tyle. Na Twym miejscu nie pisałbym o dopuszczaniu do koryta, gdyż Nauczyciel to także powołanie, a przynajmniej tak powinno być. Mnie uczyli nauczyciele urodzeni i wykształceni przed II-gą Światową Wojną. Ja sam urodziłem się w I-wszej poł. ubiegłego wieku, zatem mam szersze spektrum na całość, lecz nie upieram się przy zdaniu, że jedynie starsi nauczyciele są lepsi. Ważna jest umiejętność edukacji i niezależność od aktualnej sytuacji politycznej.


#Nick#Roman  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Koryto bo tak można to nazwać. Ogólnie jest tak zarobki są małe więc strajkuje i żądam więcej. Sytuacja analogiczna - ja zatankuje sobie paliwo i na stacji powiem że zapłacę tylko 1 zł za każdy litr. Cena ponad 5 zł mi nie odpowiada i żądam niższej ceny. Nie wyjdę jak nie kupię paliwa po 1 zł za litr. Może wezmę jakiś zakładników. Podobnie robią nauczyciele. Nie pasują zarobki droga wolna. Nauczyciele trzymają się stanowisk bo mają jak pączki w maśle. Mam w rodzinie kilka osób któe próbowały dostać się do SP2, SP1. Dwie techniczne i humanistka. Brak ofert! Nie przyjmują bo mają obsadzone stanowiska. Na starych ramoli jest dużo chętnych. Nie pasuje płaca to won. Takie są prawa rynku a to co robi tłuszcza to galopujący szantaż.


#Nick#Nick  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Pomijając że PO obiecało im coś czego nigdy nie spełnią to gdyby taki strajk odbył się za rządów PO to pewnie by ich pacyfikowali i byśmy mieli kolejny 89 i pacyfikowanie co już z resztą robili. Polski rząd niepotrzebnie patyczkuje się z tą grupą.


#Roman#Nick  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Wybacz, że tak późno Ci odpowiadam. Mam obowiązki, mimo wieku. Piszesz ze swadą, niby logicznie, lecz nie zwróciłeś uwagi na moją wypowiedź, że to nauczyciele powinni być elitą Narodu. Piszesz, poniekąd, obraźliwie o nich. Wedle Ciebie, kto powinien kształcić nasze i młodszych pokoleń umysły? Mym zdaniem dobrze opłacani nauczyciele, a nie np. policjanci, którzy otrzymali niedawno ponad 1000 zł. podwyżki. Każdy z nich czuje się teraz dobrze szczególnie, gdy nosi stopień pałkownika. Co Ty na to? Może chodzi Ci o nauki przez nich serwowane? Nie obrażaj się, proszę. I jedni i drudzy powinni mieć to, na co zasługują.


#Zbyszek#Roman  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

5, 6 czy też 7 tys. brutto to mało?


#JanIk#Zbyszek  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Będzie 8 i to też mało bo chcą zwiększyć im godziny przy tablicy z 18 do 22 tygodniowo. Jak oni tą katorżniczą pracę wytrzymają.


#Wolny#Nick  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Do Nick, Pytam i innych hejterów. Strajk będzie tak czy owak chocbyscie się zes....li. Dalej hejtujcie. Tumiwisizm. Powodzenia ha ha!!!!


#Nick#Wolny  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Nie zesraj się ze szczęścia. Skompromitowaliście się takie jest zdanie społeczeństwa. To nie hejt to prawda. Że ktoś napisał ile naprawdę zarabiają nauczyciele czyli ponad 4 tyś każdy powtarzam każdy jest hejtem? Jestem zniesmaczony brakiem wiedzy nauczycieli nie zasługują na takie pieniądze za 4-5 godzin pracy a chcą jeszcze więcej.


#Roman#Zbyszek  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Nie odpiszę Ci jednoznacznie na tak postawione pytanie. W naszej wiosce o takich zarobkach, jakie wymieniasz, nawet p. dyrektor się nie śniło. Ma brutto 5680 zł + ok 600 brutto za prowadzenie zajęć dodatkowych. Lepiej od niej mają wszyscy nasi rolnicy, a to dzięki dotacjom z UE. Jeżeli w Pasłęku są zarobki wymienione przez Ciebie, tylko pozazdrościć. Może masz szansę zostać nauczycielem? Jeżeli tak, bądź nim i bądź rzetelnym pedagogiem, czego Ci życzę.


#Wolny#Nick  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

ha haaaaaaaaaa. dalej sie produkuj az zjesz wlasny ogon buhahaaaaa!!!!!!!!


#Refer#Roman  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

To są dane z BIP nie są wyssane z palca. Nie potraficie znaleźć informacji? Stazysci maja 1800 netto. Na umowach 2800 a dyplomowany ponad 3800 nie wierzysz idź zapytaj burmistrza.


#Pesymista   Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Niektórzy rodzice dostali już informację,że od dnia 08.04 może nastąpić odwołanie zajęć lekcyjnych a dla uczniów, którzy mimo strajku przyjdą dyrekcja zapewni zajęcia opiekuńcze i ciepły posiłek. Niepotrzebny nikomu chaos


#OK#Pesymista  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Dyrektorzy są fajni, dadzą radę .


#Nick#OK  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Dyrektorzy mają pilnować, żeby odbywała się nauka a nie siedzenie w szkole na darmo.


#Rodzic#Nick  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Szkoła jest do nauki a nie do spędzania w niej czasu.


#Jak ja nie cierpię idiotów   Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

kolejny wysyp idiotów. Przecież nie ma obowiązku posyłania dziecka do szkoły publicznej. Załóżcie sobie społeczną, płaćcie o tysiącu nauczycielom i będziecie zadowoleni.


#JaNik#Jak ja nie cierpię idiotów  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Przed następnym napisaniem może zapytaj swojej baby o zgodę.


#Do tego od idiotów#Jak ja nie cierpię idiotów  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Przed następnym idiotycznym wpisem, strzel sobie najpierw z barana w ścianę.


#Zniesmaczony#Jak ja nie cierpię idiotów  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Swoim wpisem udowodniłeś swoje idioctwo. Więcej dowodów nie trzeba.


#Nick   Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Ja proponuje aby panie Nauczycielki się opamiętały. Niech stawiają pały dla ojców dzieci. Zostawcie dzeici w spokoju


#Odpowiadam#Nick  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Sam im i sobie postaw!!


#śmieszek   Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Panu Broniarzowi udało się jedno - wizerunek zawodu nauczyciela w społeczeństwie padł. Teraz tylko sami nauczyciele mogą pokazać klasę odmawiając udziału w strajku lub jak stado pójść za swoim "przewodnikiem". Konsekwencje Waszych decyzji będą na lata. My rodzice razem z dziećmi czekamy , nie ukrywam na rozsądne zachowanie bez szkody dla naszych dzieci.


#Mieszkaniec Pasłęka#śmieszek  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

A kto tak pięknie pracuje tymi czerwonymi łapkami...a może ktoś powinien oberwać po łapach.


#Rodzic#śmieszek  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Strajkujący nauczyciele w czasie egzaminów to już nie nauczyciele - to broniarze, zwolennicy swego komuszego guru. Co innego walczyć o swoje a co innego szkodzić podopiecznym.


#Mieszkaniec Pasłęka   Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

"Skopana reforma oświaty pani minister Zalewskiej"... przepraszam kto te farmazony opowiada i wypisuje? Wam się w głowach poprzewracało!


#Roman   Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Jak na razie, najbardziej rozważnymi w całym kraju są działacze PSL. Czyż nie?


#Nick#Roman  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

nie


#Optymista   Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Myślę, że nauczyciele będą wspaniałomyślni i nie rozpoczną strajku bo 1 kwietnia dostali całą wypłatę i nie chcą dodawać pracy księgowym.


#Yes#Optymista  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Na pewno tak będzie.


#Ale jaja   Ponad 2 tygodnie temu, 2019-04-05

ale w chooja przepeł poleciał! Namieszali ludzie sobie w mózgach strajkiem nauczycieli, nabluzgali jeden na drugiego, obszczekali parę nazwisk a on to wszystko w komin wypieprzył.


#NIck#Ale jaja  Ponad 2 tygodnie temu, 2019-04-05

Ja myślę że autor NAUCZYCIEL wnioskował o wyłączenie komentarzy bo nie daj boże ludzie dowiedzą się ile tak naprawdę zarabiają nauczyciele. 1845 netto to zarabiają stażyści a wiemy ile stażyści zarabiają w innych miejscach poza szkołą. Zarobki nauczycieli zaczynają się od 2800 netto ale szybko wchodzą na pułap 3800 i takie są zarobki w Pasłęku. Jak widać po oświadczeniu na BIP młodych nauczycieli.


#Młodzik#NIck  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Mogli strajkować inaczej. np.Nie stawiać ocen albo same piątki i szóstki


#Nick#Młodzik  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Policjanci nie dawali mandatów to był ich strajk. A ta tłuszcza zarabia dużo i im mało. Jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia. Za 2-3 lata 8 tyś brutto będzie mało. Ja bym pogonił towarzystwo na ich miejsce jest sporo młodych z zapałem co chętnie przygarną 3800 na start bo tyle zarabia się na start w Pasłęku.


#Oburzony#Młodzik  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

O nie!!! Tylko nie w ten sposób!!! W żadnym ale to w żadnym wypadku strajk nie może szkodzić uczniom. Manipulowanie ocenami to niedopuszczalne!!!


#Pomysłowy Dobromir#Oburzony  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Niech ogłoszą głodówkę. Uczniom nie zaszkodzą a sobie pomogą oszczędzając na jedzeniu.


#Qwerty#Ale jaja  Ponad 2 tygodnie temu, 2019-04-05

KONSTYTUCJA


#Nick#Qwerty  Ponad 2 tygodnie temu, 2019-04-05

to cenzura starego dziada a nie konstytucja


#Obserwator   Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Ha, ha, wyłączyli komentowanie w jednym miejscu, to pojawiło się w drugim. To tak jak rozgrzana para. Musi znaleźć sobie ujście bo wybuchnie.


#Belfer   Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Ja myślę że nauczyciele sami sobie strzelili w stopę. Proponuję aby nie korzystać z usług korepetycji nauczycieli tylko studentów którzy przyjeżdżają na weekend. Ja sam wyślę dziecko na korepetycje z dyktafonem i jak nie dostanę paragonu czy jakiegoś poświadczenia płatności składam do urzędu skarbowego! Nie znacie dnia ni godziny


#Ula#Belfer  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

I bardzo dobrze, niech im się ukróci pyszczakom jednym!!


#No tak   Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Na Ficaka nie zagłosuję, za dużo juz tej buty.


#Nick#No tak  Dwa tygodznie temu, 2019-04-05

Ja też nie sami strzelili sobie w stopę!


#PP   Ponad 2 tygodnie temu, 2019-04-05

Smiech....... Mariusz wygrana Twoja.


#Bezradny   Ponad 2 tygodnie temu, 2019-04-05

Uklad zamkniety taka mamy demokracje czyzby redaktorzyna zmienil poglady czy ktos pogrozil palcem ?


#Pytam#Bezradny  Ponad 2 tygodnie temu, 2019-04-05

Jakie poglady...? Miał jakieś?


#On   Ponad 2 tygodnie temu, 2019-04-05

to jest nigdzie nie uleciało


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Dawna przygraniczna twierdza Pasłęk (Holland)

Pozostało5 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza na spotkanie z Wojciechem Kujawskim pt....


Repliki armat staną przy Bramie Młyńskiej

Pozostało14 dni

W sobotę 4 maja czeka nas ciekawe wydarzenie związane z najazdem Szwedów na...


Seminarium w Mariance

Pozostało20 dni

W piątek 10 maja 2019 roku o godzinie 18:00 rozpocznie się w kościele w Mariance...