Obwieszczenie komisji wyborczej

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05
Obwieszczenie komisji wyborczej

Wyborcom z okręgu nr 4 przypominamy o wyborach ponownych do rady miejskiej w Pasłęku. Wybory odbędą się w niedzielę 14 kwietnia. Komisja wyborcza czeka na Państwa w Zespole Szkół przy ulicy Zwycięstwa. Poniżej obwieszczenie z nazwiskami kandydatów na radnych.

jp

 

 

 

OBWIESZCZENIE

Miejskiej Komisji Wyborczej w Pasłęku
z dnia 28 marca 2019 r.

 

o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych
w wyborach ponownych do Rady Miejskiej w Pasłęku
zarządzonych na dzień
14 kwietnia 2019 r.

 

 

Na podstawie art. 435 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2018 r. poz. 754, 1000 i 1349 oraz z 2019 r. poz. 273) Miejska Komisja Wyborcza w Pasłęku podaje do wiadomości publicznej informację o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych w wyborach ponownych do Rady Miejskiej w Pasłęku zarządzonych na dzień 14 kwietnia 2019 r.

 

Okręg wyborczy Nr 4

 

 

1.

BARANOWSKI Henryk, lat 65, zam. Pasłęk,

zgłoszony przez KOMITET WYBORCZY PSL - Lista nr 2

 

 

2.

CZERSKA Teresa Elżbieta, lat 60, zam. Pasłęk,

zgłoszona przez KWW PASŁĘK RAZEM - Lista nr 14

 

 

3.

FICAK Mariusz, lat 53, zam. Pasłęk,

zgłoszony przez KW PASŁĘCZANIE - Lista nr 16

 

 

4.

JARKA Jarosław, lat 42, zam. Pasłęk,

zgłoszony przez KWW PASŁĘK PRZYJAZNY MIESZKAŃCOM - Lista nr 17

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#JORDAN   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-11

T o nie wszyscy nauczyciele się zgadzali na strajk ale co zrobić rządzą dyrektorzy szkół . Nic nie poradzimy jak słuchają się Broniarza starego komucha który zarabia 4 razy więcej od nauczyciela. Ale pachołek Schetyny tak właśnie robi polityczne zamieszanie nie wspomne o majątku który to posiada ZNP.


#Hgf   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-07

Głosujemy na Teresę Czerską.


#Wedrftyu#Hgf  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-07

Na pewno nie na nauczyciela, który chce strajkować.


#Zniesmaczony   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-07

Ten idiota, co nie cierpi konkurencji to jakiś straszny nienawistnik i cham. Nauczyciele wprawdzie postąpili głupio ale nie można ich postponować takimi obrzydliwymi słowami. Wspomniani Ficak, Matuszak, Wasiuk i inni zarabiają dużo a chcieliby jeszcze więcej, co jest pazernością ale wytykając im to, trzeba mieć umiar i kulturę.


#Jak ja nie cierpię idiotów   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-06

Jakoś tym razem miejscowe matołectwo powstrzymuje się od wymieniania nazwisk nauczycieli. Jeśli się jakiegokolwiek pojawią od razu zgłaszam wpis i cały ten bałagan inspirowany przez jp tam gdzie trzeba. STOP FALI HEJTU!


#Nick#Jak ja nie cierpię idiotów  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-06

Ficak, Matuszak, Wasiuk


#Nick#Jak ja nie cierpię idiotów  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-06

Nie strasz bo się zesrasz


#Tynk#Jak ja nie cierpię idiotów  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-06

Nazywając tak ludzi sam się kompromitujesz. Jeśli nie szanujesz ludzi to jesteś jeszcze gorszy. Co z tego że ktoś wymieniał osoby z nazwiska. Pani dyrektor jest radna to osoba publiczna i można posługiwać się jej nazwiskiem. To dobry przykład obietnic kampanii wyborczej a potem nic nie robienia. Nigdy nie zagłosuje na nauczyciela. Wolę już głosować na kopanskiego.


#Jak ja nie cierpię idiotów#Tynk  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-06

To ludzie powiadasz? To nie ludzie a nawet nie hieny. To ćwierćludzie z ćwierćmozgami.


#Jak ja nie cierpię idiotów#  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-06

Pacz pan, nawet śmieciarek się odzywa!


#Nick#Jak ja nie cierpię idiotów  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-06

jak to , nauczyciele to nie ludzie nawet nie hieny, to ćwierćludzie a moze nawet podludzie ? Oj ty, głupi..... głupi ty


#Jadzia   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-06

sukces Szydło katecheci nie strajkują


#Skarbówka #Jadzia  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-06

A już myślałam że mszy nie będzie albo choć na tacę nie będą zbierać


#Rausz   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-06

Pasłęczanie głosowałem na Panią Dyrektor LO. Jestem rozczarowany bo tyle obiecała. Pasłęczanie dajcie sygnał dla kasty nauczycielskiej i zagłosujcie inaczej niż poprzednio. Wcześniej byłem za Panem Ficakiem a teraz ktokolwiek inny tylko nie nauczyciel. Tym będę się od teraz kierował i skreślał już na starcie nauczycieli. Stracili mój i wielu osób szacunek.


#Palma   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Komentujący zorganizujcie sobie spotkanie w jakimś lokalu w Pasłęku i nie zawracajcie w głowach mądrzejszym od was.


#NA EMERETURE ZAPRASZAM   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

B. Henryk, lat 65, zam. Pasłęk,


#Racjonalizator   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Ile powinni zarabiać nauczyciele? Najlepsi, czyli tacy, których 90% uczniów ma średnią (prawdziwą, nie naciąganą) "piątka" - 12 000 złotych. Dobrzy, których 90% ma średnią (prawdziwą) "czwórka" 9 000 złotych. Średni, których 90% uczniów ma średnią (prawdziwą) "trójka" - 6 000 złotych. Słabi, którzy nie mieszczą się w tych kategoriach - 3 000. To wszystko netto. Nauczyciele mieliby zakaz udzielania płatnych korepetycji, darmowe byłyby dozwolone. Oczywiście, w trakcie takiego funkcjonowania mogłoby dochodzić do drobnych korekt doskonaleniowych. Po kilku latach takich zaszeregowań skład naszego nauczycielstwa zmieniłby się radykalnie. Praca i płaca byłyby na najwyższym poziomie, a nasi absolwenci byliby rozchwytywani przez różne szkoły wyższe.


#Roman#Racjonalizator  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Poswawoliłeś sobie nieco na tym forum. Myślę, że nie powinniśmy wymieniać kwot, sum, zarobków w tym momencie. Może raczej o statusie nauczyciela w społeczeństwie naszym, o jego zaangażowaniu nie tylko w edukację, lecz także w życie społeczne, szczególnie w małych ośrodkach, jakimi są wioski i miasteczka. Raniej np. nauczyciele mocno angażowali się w tworzenie świetlic i klubów na wsi. Taka rola jest obecnie zbyteczna, gdyż zwyciężyła ekonomia. Co w zamian? Może Ty zaproponujesz jako racjonalnie myślący?


#Racjonalizator#Roman  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Kwoty wymieniłem na teraźniejszy czas, który płynie i przynosi zmiany. Chodzi o proporcje. A dobre zmiany potrzebują odwagi i śmiałości a nie dreptania pokręconymi przez różnych "reformatorów" ścieżkami. Nauczyciel jest potrzebny przede wszystkim do solidnego kształcenia a nie organizowania życia kulturalnego. Dobrze wykształcone społeczeństwo samo je sobie zorganizuje.


#Racjonalizator#Racjonalizator  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Niestety, jest oczywiste, że przy takim systemie nauczyciele, staraliby się eliminować słabych lub leniwych uczniów ze swoich klas. Niektórzy udzielaliby im bezpłatnych ( bo płatne byłyby zakazane) korepetycji by % był korzystny a tym samym pensja wyższa. W praktyce okazałoby się jak ten system działałby ale jestem pewny, że byłby pełny sukces.


#Racjonalizator#Racjonalizator  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Jeśli obecny system się nie zmieni, jeśli ten relikt przeszłości - Karta Nauczyciela - dalej się utrzyma, nasza młodzie i jej talenty dalej będą się marnować jak i duże pieniądze wydawane na jej naukę.


#Roman   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Nie kto inny, tylko nauczyciele powinni stanowić elitę Narodu. Przy czym, powinni być jak najmniej zainteresowani przekazywaniem swych przekonań politycznych, a powinni być zainteresowani jedynie przekazywaniem wiedzy i to zarówno nieletnim, jak i nam, dorosłym np. na spotkaniach Uniwersytetu III-go wieku, na forach dyskusyjnych, na spotkaniach wszelakich. Mam mieszane uczucia w tej sprawie odnośnie katechetów, którzy nie są wolni od nakazów. chociaż, czemu nie? Może staną się wolnymi? Pytanie: kto ma nauczycieli uczyć? Na pewno nie politycy różnej maści.


#Nick#Roman  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Prawdziwych nauczycieli wybili na hitlerowcy. Mam wrażenie że obecne pokolenia nauczycieli urodzonych w latach 50-70 miotają się jak kury bez głowy. Czas dopuścić 80-90 do koryta!


#Roman#Nick  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Masz 100 % racji lub prawie tyle. Na Twym miejscu nie pisałbym o dopuszczaniu do koryta, gdyż Nauczyciel to także powołanie, a przynajmniej tak powinno być. Mnie uczyli nauczyciele urodzeni i wykształceni przed II-gą Światową Wojną. Ja sam urodziłem się w I-wszej poł. ubiegłego wieku, zatem mam szersze spektrum na całość, lecz nie upieram się przy zdaniu, że jedynie starsi nauczyciele są lepsi. Ważna jest umiejętność edukacji i niezależność od aktualnej sytuacji politycznej.


#Nick#Roman  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Koryto bo tak można to nazwać. Ogólnie jest tak zarobki są małe więc strajkuje i żądam więcej. Sytuacja analogiczna - ja zatankuje sobie paliwo i na stacji powiem że zapłacę tylko 1 zł za każdy litr. Cena ponad 5 zł mi nie odpowiada i żądam niższej ceny. Nie wyjdę jak nie kupię paliwa po 1 zł za litr. Może wezmę jakiś zakładników. Podobnie robią nauczyciele. Nie pasują zarobki droga wolna. Nauczyciele trzymają się stanowisk bo mają jak pączki w maśle. Mam w rodzinie kilka osób któe próbowały dostać się do SP2, SP1. Dwie techniczne i humanistka. Brak ofert! Nie przyjmują bo mają obsadzone stanowiska. Na starych ramoli jest dużo chętnych. Nie pasuje płaca to won. Takie są prawa rynku a to co robi tłuszcza to galopujący szantaż.


#Nick#Nick  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Pomijając że PO obiecało im coś czego nigdy nie spełnią to gdyby taki strajk odbył się za rządów PO to pewnie by ich pacyfikowali i byśmy mieli kolejny 89 i pacyfikowanie co już z resztą robili. Polski rząd niepotrzebnie patyczkuje się z tą grupą.


#Roman#Nick  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Wybacz, że tak późno Ci odpowiadam. Mam obowiązki, mimo wieku. Piszesz ze swadą, niby logicznie, lecz nie zwróciłeś uwagi na moją wypowiedź, że to nauczyciele powinni być elitą Narodu. Piszesz, poniekąd, obraźliwie o nich. Wedle Ciebie, kto powinien kształcić nasze i młodszych pokoleń umysły? Mym zdaniem dobrze opłacani nauczyciele, a nie np. policjanci, którzy otrzymali niedawno ponad 1000 zł. podwyżki. Każdy z nich czuje się teraz dobrze szczególnie, gdy nosi stopień pałkownika. Co Ty na to? Może chodzi Ci o nauki przez nich serwowane? Nie obrażaj się, proszę. I jedni i drudzy powinni mieć to, na co zasługują.


#Zbyszek#Roman  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

5, 6 czy też 7 tys. brutto to mało?


#JanIk#Zbyszek  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Będzie 8 i to też mało bo chcą zwiększyć im godziny przy tablicy z 18 do 22 tygodniowo. Jak oni tą katorżniczą pracę wytrzymają.


#Wolny#Nick  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Do Nick, Pytam i innych hejterów. Strajk będzie tak czy owak chocbyscie się zes....li. Dalej hejtujcie. Tumiwisizm. Powodzenia ha ha!!!!


#Nick#Wolny  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Nie zesraj się ze szczęścia. Skompromitowaliście się takie jest zdanie społeczeństwa. To nie hejt to prawda. Że ktoś napisał ile naprawdę zarabiają nauczyciele czyli ponad 4 tyś każdy powtarzam każdy jest hejtem? Jestem zniesmaczony brakiem wiedzy nauczycieli nie zasługują na takie pieniądze za 4-5 godzin pracy a chcą jeszcze więcej.


#Roman#Zbyszek  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Nie odpiszę Ci jednoznacznie na tak postawione pytanie. W naszej wiosce o takich zarobkach, jakie wymieniasz, nawet p. dyrektor się nie śniło. Ma brutto 5680 zł + ok 600 brutto za prowadzenie zajęć dodatkowych. Lepiej od niej mają wszyscy nasi rolnicy, a to dzięki dotacjom z UE. Jeżeli w Pasłęku są zarobki wymienione przez Ciebie, tylko pozazdrościć. Może masz szansę zostać nauczycielem? Jeżeli tak, bądź nim i bądź rzetelnym pedagogiem, czego Ci życzę.


#Wolny#Nick  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

ha haaaaaaaaaa. dalej sie produkuj az zjesz wlasny ogon buhahaaaaa!!!!!!!!


#Refer#Roman  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

To są dane z BIP nie są wyssane z palca. Nie potraficie znaleźć informacji? Stazysci maja 1800 netto. Na umowach 2800 a dyplomowany ponad 3800 nie wierzysz idź zapytaj burmistrza.


#Pesymista   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Niektórzy rodzice dostali już informację,że od dnia 08.04 może nastąpić odwołanie zajęć lekcyjnych a dla uczniów, którzy mimo strajku przyjdą dyrekcja zapewni zajęcia opiekuńcze i ciepły posiłek. Niepotrzebny nikomu chaos


#OK#Pesymista  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Dyrektorzy są fajni, dadzą radę .


#Nick#OK  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Dyrektorzy mają pilnować, żeby odbywała się nauka a nie siedzenie w szkole na darmo.


#Rodzic#Nick  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Szkoła jest do nauki a nie do spędzania w niej czasu.


#Jak ja nie cierpię idiotów   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

kolejny wysyp idiotów. Przecież nie ma obowiązku posyłania dziecka do szkoły publicznej. Załóżcie sobie społeczną, płaćcie o tysiącu nauczycielom i będziecie zadowoleni.


#JaNik#Jak ja nie cierpię idiotów  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Przed następnym napisaniem może zapytaj swojej baby o zgodę.


#Do tego od idiotów#Jak ja nie cierpię idiotów  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Przed następnym idiotycznym wpisem, strzel sobie najpierw z barana w ścianę.


#Zniesmaczony#Jak ja nie cierpię idiotów  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Swoim wpisem udowodniłeś swoje idioctwo. Więcej dowodów nie trzeba.


#Nick   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Ja proponuje aby panie Nauczycielki się opamiętały. Niech stawiają pały dla ojców dzieci. Zostawcie dzeici w spokoju


#Odpowiadam#Nick  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Sam im i sobie postaw!!


#śmieszek   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Panu Broniarzowi udało się jedno - wizerunek zawodu nauczyciela w społeczeństwie padł. Teraz tylko sami nauczyciele mogą pokazać klasę odmawiając udziału w strajku lub jak stado pójść za swoim "przewodnikiem". Konsekwencje Waszych decyzji będą na lata. My rodzice razem z dziećmi czekamy , nie ukrywam na rozsądne zachowanie bez szkody dla naszych dzieci.


#Mieszkaniec Pasłęka#śmieszek  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

A kto tak pięknie pracuje tymi czerwonymi łapkami...a może ktoś powinien oberwać po łapach.


#Rodzic#śmieszek  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Strajkujący nauczyciele w czasie egzaminów to już nie nauczyciele - to broniarze, zwolennicy swego komuszego guru. Co innego walczyć o swoje a co innego szkodzić podopiecznym.


#Mieszkaniec Pasłęka   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

"Skopana reforma oświaty pani minister Zalewskiej"... przepraszam kto te farmazony opowiada i wypisuje? Wam się w głowach poprzewracało!


#Roman   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Jak na razie, najbardziej rozważnymi w całym kraju są działacze PSL. Czyż nie?


#Nick#Roman  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

nie


#Optymista   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Myślę, że nauczyciele będą wspaniałomyślni i nie rozpoczną strajku bo 1 kwietnia dostali całą wypłatę i nie chcą dodawać pracy księgowym.


#Yes#Optymista  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Na pewno tak będzie.


#Ale jaja   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

ale w chooja przepeł poleciał! Namieszali ludzie sobie w mózgach strajkiem nauczycieli, nabluzgali jeden na drugiego, obszczekali parę nazwisk a on to wszystko w komin wypieprzył.


#NIck#Ale jaja  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Ja myślę że autor NAUCZYCIEL wnioskował o wyłączenie komentarzy bo nie daj boże ludzie dowiedzą się ile tak naprawdę zarabiają nauczyciele. 1845 netto to zarabiają stażyści a wiemy ile stażyści zarabiają w innych miejscach poza szkołą. Zarobki nauczycieli zaczynają się od 2800 netto ale szybko wchodzą na pułap 3800 i takie są zarobki w Pasłęku. Jak widać po oświadczeniu na BIP młodych nauczycieli.


#Młodzik#NIck  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Mogli strajkować inaczej. np.Nie stawiać ocen albo same piątki i szóstki


#Nick#Młodzik  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Policjanci nie dawali mandatów to był ich strajk. A ta tłuszcza zarabia dużo i im mało. Jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia. Za 2-3 lata 8 tyś brutto będzie mało. Ja bym pogonił towarzystwo na ich miejsce jest sporo młodych z zapałem co chętnie przygarną 3800 na start bo tyle zarabia się na start w Pasłęku.


#Oburzony#Młodzik  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

O nie!!! Tylko nie w ten sposób!!! W żadnym ale to w żadnym wypadku strajk nie może szkodzić uczniom. Manipulowanie ocenami to niedopuszczalne!!!


#Pomysłowy Dobromir#Oburzony  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Niech ogłoszą głodówkę. Uczniom nie zaszkodzą a sobie pomogą oszczędzając na jedzeniu.


#Qwerty#Ale jaja  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

KONSTYTUCJA


#Nick#Qwerty  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

to cenzura starego dziada a nie konstytucja


#Obserwator   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Ha, ha, wyłączyli komentowanie w jednym miejscu, to pojawiło się w drugim. To tak jak rozgrzana para. Musi znaleźć sobie ujście bo wybuchnie.


#Belfer   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Ja myślę że nauczyciele sami sobie strzelili w stopę. Proponuję aby nie korzystać z usług korepetycji nauczycieli tylko studentów którzy przyjeżdżają na weekend. Ja sam wyślę dziecko na korepetycje z dyktafonem i jak nie dostanę paragonu czy jakiegoś poświadczenia płatności składam do urzędu skarbowego! Nie znacie dnia ni godziny


#Ula#Belfer  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

I bardzo dobrze, niech im się ukróci pyszczakom jednym!!


#No tak   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Na Ficaka nie zagłosuję, za dużo juz tej buty.


#Nick#No tak  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Ja też nie sami strzelili sobie w stopę!


#PP   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Smiech....... Mariusz wygrana Twoja.


#Bezradny   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Uklad zamkniety taka mamy demokracje czyzby redaktorzyna zmienil poglady czy ktos pogrozil palcem ?


#Pytam#Bezradny  Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

Jakie poglady...? Miał jakieś?


#On   Ponad 2 mieiące temu, 2019-04-05

to jest nigdzie nie uleciało


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Czy będzie nowy rekord na KRAM GOLF CUP?

Pozostało5 dni

29 czerwca na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku odbędzie się szósta...


Muzyka polska powraca nad Warmię i Żuławy

Pozostało11 dni

„Muzyka Polska na Warmii i Żuławach” to festiwalowa specjalność...


Muzyka polska na Żuławach

Pozostało11 dni

„Muzyka polska na Żuławach” to letni festiwal Elbląskiej Orkiestry...