6 sierpnia 2020 Slawy, Jakuba, Oktawiana

Odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych z terenu gminy Pasłęk - miejscowości wiejskie

dodał 2019-05-16
Odbiór odpadów budowlanych i rozbiórkowych z terenu gminy Pasłęk - miejscowości wiejskie

Urząd Miejski w Pasłęku informuje, że w dniu 17 maja 2019 r. (piątek) zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych, firma Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp z o. o. przeprowadzi na terenie gminy Pasłęk (miejscowości wiejskie) zbiórkę odpadów budowlanych i rozbiórkowych, tj. takich które powstają podczas remontów, demontażu i prac modernizacyjnych, przeprowadzanych na posesjach zamieszkałych, tzn. w naszych mieszkaniach i domach.

Odbiór odpadów jest realizowany w ramach uiszczanej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów wywozu i utylizacji. Odpady te powinny znajdować się w pojemnikach lub workach do tego przeznaczonych, które właściciel nieruchomości organizuje we własnym zakresie. Przedmiotowe odpady przekazując do odbioru należy posegregować przynajmniej na podane poniżej dwie kategorie:

  • gruz betonowy, ceglany, odpadowy materiał ceramiczny i elementów wyposażenia np. dachówka, płytki elewacyjne i łazienkowe, umywalka, muszla sedesowa,
  • zmieszane odpady z budowy i remontów np. płyty kartonowo-gipsowe, styropian, okna, panele, zużyte artykuły malarskie, materiały izolacyjne, rury PCV, wykładziny PCV, tapety, okleina, worki po cemencie.

Właściciele nieruchomości chcący przekazać podane wyżej odpady powinni zgłosić fakt ich posiadania pod nr tel. (55) 248-20-01 wew. 73 lub osobiście w siedzibie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy ul. Westerplatte 10A w Pasłęku do godz. 15:00 dnia 16.05.2019 r., celem odbioru tych odpadów przez firmę PUK Sp. z o. o.

 

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności