12 sierpnia 2020 Innocentego, Lecha, Euzebii

Ogrzewanie gazem szansą na czyste powietrze w mieście

dodał 2020-01-01
Ogrzewanie gazem szansą na czyste powietrze w mieście

Pasłęcki Samorząd nawiązał współpracę z Polską Spółką Gazownictwa, Oddział Zakład Gazowniczy w Olsztynie w celu realizacji działań na rzecz ochrony powietrza, określonych w Planie Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Pasłęk. Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w szczególności z niskich źródeł emisji możliwa jest poprzez stosowanie ogrzewania przyjaznego środowisku, którym bez wątpienia jest ogrzewanie skroplonym gazem ziemnym. Jest to rozwiązanie wygodne, bezpieczne, a przede wszystkim skuteczne w walce ze smogiem.


Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. jest największą spółką Grupy Kapitałowej
PGNiG. Kluczowym zadaniem Spółki jest niezawodny i bezpieczny transport paliw gazowych siecią dystrybucyjną na terenie całego kraju bezpośrednio do odbiorców końcowych oraz sieci innych operatorów lokalnych. W 2020 roku PSG planuje budowę stacji regazyfikacji w Pasłęku przy ulicy Wojska Polskiego oraz budowę sieci gazowej.


Koncepcja gazyfikacji z wykorzystaniem technologii pregazyfikacji metodą LNG zakłada zaopatrzenie w paliwo gazowe przede wszystkim Osiedla Północ oraz Zarzecze, na których zanieczyszczenie powietrza jest znaczne, szczególnie w okresie jesienno – zimowym.

Niska emisja to problem, który dotyczy całej wspólnoty samorządowej, a rozwiązać go można tylko poprzez wspólne działania na rzecz czystego powietrza. Władze miasta wykonały pierwszy krok podejmując współpracę z przedsiębiorcą, który stworzy możliwości podłączenia budynku do sieci gazowej. Kolejny krok należy do Państwa. Zapraszam do zapoznania się z ofertą Polskiej Spółki Gazownictwa na stronie internetowej www.psgaz.pl oraz do kontaktu z jej przedstawicielami pod numerem tel. 89 538 31 16 lub 691 740 171.

Ponadto informuję, iż właściciele domów jednorodzinnych mają możliwość uzyskania dofinansowania na przyłącze do sieci gazowej z rządowego programu priorytetowego pn. Czyste powietrze”, realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Wnioski o dofinansowanie należy składać za pośrednictwem Urzędu Miejskiego w Pasłęku. Wszelkich informacji dotyczących programu oraz pomocy przy wypełnianiu wniosku udzieli pracownik ds. ochrony środowiska telefonicznie pod numerem 55 248 20 01 wew. 60 lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Pasłęku, pokój nr 20.

Osoby zainteresowane podłączeniem swojego domu czy zakładu do sieci gazowej powinny pobrać wniosek ze strony internetowej Polskiej Spółki Gazownictwa: www.psgaz.pl lub w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Pasłęku.

Wypełniony wniosek należy przesłać na adres:

Polska Spółka Gazownictwa
Oddział Zakład Gazowniczy w Olsztynie
ul. Lubelska 42 A
10-409 Olsztyn

kt


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#J73   2020-01-03

Zły tytuł. Powinien brzmieć: Ogrzewanie gazem wyczyści twoją kieszeń


#Realista   2020-01-01

Tylko kto będzie opłacał rachunki za ogrzewanie domu gazem ziemnym?


#Dom#Realista  2020-01-01

Mam dom w Elblągu ponad 200 m2 płacę 100 zł miesiecznie


#Swoje wiem#Dom  2020-01-02

Pieprzysz bzdury!


#Maggie   2020-01-01

Brawo!!! Niech idzie przykład na cały kraj, i niech wreszcie mniejsze miejscowości przyłączą się do sieci gazu ziemnego!!!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności