19 stycznia 2019 Henryka, Mariusza, Marty

Oni znajdą zatrudnienie również w Elblągu

dodał 2016-09-19
Oni znajdą zatrudnienie  również w Elblągu

Polski rynek pracy potrzebuje i będzie potrzebował inżynierów-specjalistów. Odzwierciedleniem tego są dane pozyskane z popularnego serwisu ogłoszeniowego dotyczącego pracy, z którego wynika, że co dziesiąte ogłoszenie w III kwartale 2015 r. było skierowane do pracowników tej specjalności.Solidne kształcenie inżynierów oferuje od 17 lat. Instytut Politechniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, w którym prowadzone są kierunki studiów, dające szansę zdobycia atrakcyjnej pracy zarówno w Elblągu, ale również innych miastach oraz za granicą. Są to: mechanika i budowa maszyn, inżynieria środowiska oraz budownictwo, gdzie kształceni są inżynierowie, dobrze przygotowani do wykonywania zawodu.- Studia w PWSZ w Elblągu pozwalają osiągnąć najlepsze, bo praktyczne przygotowanie do zawodu, uzyskać kwalifikacje cenione na rynku pracy już w trakcie studiów, co jest wielkim atutem dla osób rozpoczynających drogę kariery zawodowej zapewnia prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk – Rektor PWSZ w Elblągu.

Uczelnia od wielu lat współpracuje z przedsiębiorcami zapewniając swoim studentom ciekawe zajęcia w pracowniach przemysłowych oraz atrakcyjne praktyki, po których bardzo często studenci uzyskują oferty pracy. Od tego roku studenci elbląskiej PWSZ wezmą udział w projekcie dodatkowych praktyk zawodowych, za które otrzymywać będą ponad 2000 zł miesięcznie.
Swojego zadowolenia nie ukrywają również elbląscy przedsiębiorcy - Bardzo się cieszę, że PWSZ wychodzi z inicjatywą płatnych praktyk, które są bezcenną okazją do praktycznego poznania aspektów pracy inżynierskiej i komercyjnej. Mam nadzieję, że dzięki projektowi zyskamy wielu zdolnych, chętnych do rozwoju studentów, którzy po zakończeniu nauki będą mogli zasilić szeregi takich firm jak FLSmidth MAAG Gear Sp. z o.o. – mówi Tomasz Wróblewski, Vice President of Global Manufacturing & Supply Chain FLSmidth MAAG Gear.
Czy zatem absolwenci PWSZ w Elblągu mają szansę na realne zatrudnienie w Elblągu?
- Od wielu lat zatrudniamy absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Absolwenci uczelni znajdują u nas pracę w takich zawodach jak : Konstruktor, Technolog, Kontroler Jakości, w Dziale Zaopatrzenia, Project Managementu lub na stanowiskach administracyjnych – dodaje Tomasz Wróblewski.
Nabór na bezpłatne studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu nadal trwa. Więcej informacji o rekrutacji na kierunki mechanika i budowa maszyn, inżynieria środowiska oraz budownictwo znajdziecie na stronie www.pwsz.elblag.pl/rekrutacjaDodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Zaproszenie na Jordan

Wydarzenie odddbyło się 6 godzin temu 

Proboszcz parafii greckokatolickiej w Pasłęku ksiądz mitrat Andrzej Sroka zaprasza na...


20 stycznia 2019 r. w sali POK odbędzie się „Pasłęcki Koncert Noworoczny 2019”....


Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na spektakl teatru...