10 grudnia 2018 Julii, Danieli, Bogdana

Optymalny metraż, bezpieczna lokalizacja i oczekiwany standard, czyli kupujemy mieszkanie

dodał 2017-02-28
Optymalny metraż, bezpieczna lokalizacja i oczekiwany standard, czyli kupujemy mieszkanie

Pojęcie „inwestycja idealna” raczej nie istnieje, bowiem zawsze będzie rozpatrywane w bardzo subiektywny i indywidualny sposób. Czym innym będzie dla nas mieszkaniowy ideał, jeśli interesują nas [url=http://www.apm-development.com.pl/]nowe apartamenty na Targówku[/url], a czym innym, jeśli poszukujemy niewielkiego lokum, jednak usytuowanego jak najbliżej śródmieścia. Niezależnie od naszych preferencji, wybór bliski doskonałemu to zasadniczo trzy podstawowe elementy. Jeśli masz zamiar kupić mieszkanie i chcesz wybrać naprawdę dobrze, zastanów się właśnie nad nimi.

Po pierwsze, lokalizacja

Nie bez przyczyny jako pierwszą wśród czynników determinujących wybór nieruchomości, wymieniamy lokalizację. Właśnie bowiem lokalizacja powinna być tym, nad czym zastanowisz się zanim jeszcze określisz swoje możliwości finansowe i inne aspekty związane z wyborem nowego lokum. Pomyśl zatem, gdzie chcesz mieszkać? Lokalizacja zdeterminuje nieco Twoje funkcjonowanie w mieście i zasadniczo wpłynie także na cenę nieruchomości, bo jak wiadomo, najczęściej im bliżej centrum, tym drożej. Jeśli Twoje możliwości finansowe są mocno ograniczone, będziesz musiał zapewne włożyć nieco trudu w odnalezienia rozwiązania łączącego wymarzoną lokalizację i umiarkowaną cenę mieszkania. W innych przypadkach, znalezienie kompromisu pomiędzy ceną a lokalizacją nie powinno dostarczać problemów. Absolutna swoboda finansowa to natomiast możliwość zamieszkania po prostu tam, gdzie się chce, bez względu na inne okoliczności. Jeśli zależy Ci na dogodnej dla siebie lokalizacji – monitoruj rynek i dostępne na nim oferty. Zastanów się także, na jaki kompromis jesteś gotowy pójść – większy metraż kosztem mniej dogodnej lokalizacji? A może rezygnacja z pewnego komfortu dla wygodnego położenia mieszkania?

Po drugie, standard

Standard to czynnik silnie determinowany przede wszystkim przez nasze możliwości finansowe. Jeśli zależy Ci na jak najbardziej korzystnej ofercie w średniej cenie zastanów się nad zakupem mieszkania na rynku pierwotnym. Nowe budownictwo gwarantuje z reguły podwyższony standard i nowoczesne rozwiązania.

Po trzecie, metraż

Na wybór metrażu wpływa mają najczęściej Twoje plany i preferencje życiowe. Dla singli metraż ma drugorzędne znaczenia i z reguły nie wykracza poza rozwiązania w postaci niewielkich, dwupokojowych mieszkań. Na nieruchomości większe decydują się natomiast osoby z planami zmiany stanu cywilnego lub powiększenia rodziny. Tutaj, zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, doskonale sprawdzają się propozycje mieszkań, które pozwalają na ich swobodne przystosowanie do indywidualnych potrzeb i wymagań nabywców. Stąd też warto rozejrzeć się za mieszkaniem na rynku pierwotnym, w nowoczesnym i pozwalającym zrealizować własne wizje budownictwie.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Muzyka dla ucha malucha

Pozostało1 dzień

Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na przedświąteczne spotkanie z...


Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...