3 lipca 2020 Jacka, Anatola, Tomasza

Orszak Trzech Króli już w sobotę

Wydarzenie odbyło się 2018-01-06

dodał 2018-01-03
Orszak Trzech Króli już w sobotę
W najbliższą sobotę obchodzimy święto Trzech Króli. Z tej okazji ulicami miasta przejdzie uroczysty orszak. Spotykamy się ok. godz. 12.00 pod kościołem bł. Jerzego Matulewicza na parkingu przy ul. M.Kopernika. Wcześniej (o godz. 11.00) w miejscowym kościele zostanie odprawiona msza święta).

 

Formowanie orszaku potrwa około 15 minut, później planowany jest przemarsz ulicami: Kopernika, Mickiewicza i Kościuszki. Na placu św. Wojciecha na wszystkich uczestników orszaku będzie czekała gorąca grochówka.

Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Pasłęk do udziały w Orszaku Trzech Króli. Zainicjujmy wspólnie nowe przedsięwzięcie w Pasłęku, nawiązujące do religii i kultury chrześcijańskiej. – Zachęcają organizatorzy wydarzenia i apelują o przybycie w strojach, nawiązujących do czasów biblijnych.

Dodatkową atrakcją będzie konkurs na najpiękniejszą kolędę.

Organizatorzy: Burmistrz Pasłęka, Parafia bł. J. Matulewicza, Parafia św. Józefa, placówki oświatowe, Pasłęcki Ośrodek Kultury, MKJ Nenia, Urząd Miejski, Środowiskowy Dom Samopomocy w Rzecznej.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Marek Chrapan   2018-01-06

Udział w Orszaku w zasadzie kończy Święta, a więc i abolicję dla Chazarii. Pasłęckiej przedłużę przynajmniej do jutra, niech i te ostatnie godziny Świąt przejdą w czystym powietrzu. nie skażonym tym co jak się ruszy.......Uczestnicząc w Orszaku zastanawiałem się czy Pasłęk nie padł łupem Heroda. Z zawsze dużych orszaków przybocznych króla Pasłęka dzisiaj królowi towarzyszyła tylko jakaś jedna guwernantka, a i sam król wyglądał mizernie, w szatach nie przystających królowi, jakby w ostatniej chwili gdzieś znalezionych. Czyżby Herod obrabował dwór królewski? A więc i dary zrabowane, co prawda "kadzidło" zawsze było, jest i będzie. Herod chyba nie ograniczył się do złupienia króla ale i wszystkich dworzan stąd jakaś poddana przygotowała biedazupki by wspomóc dworzan. DOSIEGO ROKU 2018!


#Chachu chachu#Marek Chrapan  2018-01-06

Przestań mendzić jelopie


#TIK TAK   2018-01-03

Wiecznie nieszczęśliwi wiecznie coś nie tak co by nie robili to i tak będzie coś nie tak, sami coś zróbcie a nie tylko narzekacie


#Avogadro   2018-01-03

Grochówkę ugotuje pani Marta Gessler i dostarczy na plac. Smacznego Pascal!


#Pascal   2018-01-03

A fajerwerki będą ??? i Grochówka z torebki czy z kostki bulionowej knorrrr


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności