1 czerwca 2020 Justyna, Anieli, Konrada

Ośrodek Szkolenia i Wychowania społeczności lokalnej

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-04-11
Ośrodek Szkolenia i Wychowania społeczności lokalnej

Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”…zgodnie ze słowami Jana Pawła II, młodzież wraz z kadrą OSiW wyszła z inicjatywą uszycia maseczek dla instytucji lokalnych w mieście i gminie Pasłęk.

Teza "Człowiek jest wielki (...) nie przez to co ma lecz przez to czym dzieli się z innymi? "Słowa Papieża ówcześnie straciły na znaczeniu, rozwój, kariera, „ pogoń” za pieniędzmi są czynnikiem powodującym, że skupiamy się na bogactwie i zdobywaniu władzy, nie jednokrotnie kosztem własnym, czy rodziny. Osiągamy sukcesy i staramy się by niczego nam nie brakowało. Jednak gdy osiągniemy zamierzony pułap chcemy więcej i więcej, wydaje się, że odniesienie celu, niesie ze sobą wiele konsekwencji. Papież swoimi słowami przypomina nam, co tak naprawdę jest w życiu ważne, a być może najważniejsze, jak powinniśmy postępować, by stać się ludźmi "wielkimi" i jak możemy wykorzystać sprzyjający los w pomocy innym. Pieniądze są potrzebne do życia, to fakt niepodważalny, należy jednak wziąć pod uwagę, że są one potrzebne wszystkim, nie tylko nam. Nie każdemu sytuacja życiowa pozwala na zaspokojenie choćby podstawowych potrzeb, nie każdy może pozwolić sobie na "kawałek chleba", dlatego warto się zastanowić w jaki sposób można pomóc potrzebującym.

Kadra OSiW przekazała maseczki dla takich instytucji, jak : Bank Spółdzielczy w Pasłęku, Szpital Dziecięcy w Pasłęku, Szpital Powiatowy w Pasłęku, oraz Komisariat Policji w Pasłęku dla ludzi, którzy w tym trudnym dla wszystkich czasie pracują na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. Wszyscy byli niezmiernie zadowoleni i jak powiedziała pielęgniarka Szpitala Powiatowego ”…. wspaniałe są gesty społeczności lokalnej…..w takich chwilach człowiek poznaje drugiego człowieka…”

 

Bożena Marszałkowska-Krzysiak

Wychowawca OSiW Pasłęk

 

 

0
0
0
0
0