Reklama Heops

Ostatnie dni abolicji w Bibliotece

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2021-05-26
Ostatnie dni abolicji w Bibliotece

Biblioteka Publiczna w Pasłęku przypomina o zbliżającym się zakończeniu okresu abolicji dla Czytelników, a jest nim dzień 31 maja.

Celem abolicji bibliotecznej jest zawsze umożliwienie czytelnikom, zalegającym długotrwale z wypożyczonymi książkami, zwrócenie wypożyczonych pozycji bez ponoszenia kosztów kar za przetrzymanie. W przypadku naszej Biblioteki są to setki osób z terenu Pasłęka (364 osoby w wypożyczalni dla Dorosłych, 162 osoby w Oddziale dla Dzieci, 6 osób w Czytelni), niektóre zalegające z książkami kilka lat. Oprócz pierwotnych kosztów zakupu książek, ze środków publicznych, biblioteka ponosi z tego tytułu dodatkowe koszty: wysyłania pocztowych upomnień oraz w części przypadków, ponownego zakupu najbardziej poszukiwanych pozycji literackich. Uporczywe przetrzymywanie materiałów bibliotecznych uniemożliwia skorzystanie z nich przez innych zainteresowanych Czytelników a dodatkowe koszty redukują liczbę zakupu możliwych innych nowości, poszukiwanych przez pasłęczan. Abolicja w naszej Bibliotece obejmowała miesiące - luty/marzec (zastopowana przez lockdown) oraz maj 2021. Za okres, kiedy biblioteka była całkowicie zamknięta (bez wypożyczeń i zwrotów) nie naliczane były żadne kary.

Przypominamy, że tylko do końca maja (31, poniedziałek) można zwrócić, bez naliczania kar, przetrzymane wydawnictwa. Biblioteka jest czynna:

Środa: 7 – 15

Czwartek i piątek: 8 – 16

Poniedziałek: 9 – 17

Tel. 55 248 30 55

Od 1 czerwca zmienia się system naliczania kar za przetrzymanie książek - opłata wynosi 10 gr /1 dzień / 1 książka.


POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2