3 sierpnia 2021 Lidii, Augusta, Nikodema
Reklama Heops

Ostre strzelanie kadetów ZSEiT

dodał Ponad miesiąc temu, 2021-06-25
Ostre strzelanie kadetów ZSEiT

W dniach 16 i 21 czerwca 2021 r. kadeci z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych

w Pasłęku z klas pierwszych o ukierunkowaniu wojskowym wzięli udział w zajęciach na strzelnicy w Gołąbkach.

Po przemieszczeniu się, czyli przemaszerowaniu około 8 km przy upalnej pogodzie kadeci przystąpili do realizacji zajęć. Instruktor strzelectwa z GRUPY 39 kom. policji Krzysztof Nowacki zapoznał wszystkich z warunkami BHP, strzelania z pistoletu typu GLOCK-kaliber 9 mm oraz z karabinków: tradycyjnego kbkAK /KAŁASZNIKOWA/ - 7,62 mm, BERYLA

-5,45 mm. Zgodnie z planem kadeci podzielili się na czteroosobowe grupy. Jedna realizowała strzelanie, a pozostałe szkoliły się na punktach nauczania: nawiązywania łączności po kablu przez telefon TAP, czyli telefoniczny aparat polowy i wskazywania kierunków stron świata oraz orientowania mapy topograficznej za pomocą kompasu lub busoli.

Najbardziej atrakcyjne było strzelanie z ostrej amunicji. Wrażenia były niesamowite. Strzelanie było bardzo dynamiczne, emocji nie brakowało. Kadeci osiągnęli bardzo dobre wyniki, zwłaszcza z broni karabinowej i już zapowiedzieli, że w nowym roku szkolnym znowu sobie postrzelają.

W przerwie uczniowie cieszyli się z osiągniętych wyników i przepysznej kiełbasy z ogniska. Przez cały pobyt dopisywała słoneczna pogoda i znakomita, przyjazna atmosfera. Po zrealizowaniu zaplanowanych zajęć kadeci pomaszerowali z powrotem do szkoły, ponownie przemierzając taki sam odcinek drogi - 8 km.

Info ZSEiT: Monika Kucińska

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2