16 czerwca 2021 Aliny, Benona, Anety
Reklama Heops

Pasłęckie Wydarzenie Roku 2020

Wydarzenie odbędzie się za 4 dni

dodał Ponad tydzień temu, 2021-06-08
Pasłęckie Wydarzenie Roku 2020

Burmistrz Pasłęka oraz Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają Państwa na Pasłęckie Wydarzenie Roku 2020 oraz koncert zespołu “Góralska Hora”, który odbędzie się 20 czerwca 2021 r. o godzinie 19:00 w sali widowiskowo – kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury.

Podczas imprezy będzie miało miejsce wręczenie nagród "PASŁĘCKIE WYDARZENIE ROKU 2020". Jest to szósta edycja konkursu, w którym nagradzane są osoby, instytucje oraz firmy mające wyjątkowe osiągnięcia na rzecz rozwoju społeczno–gospodarczego i kulturalnego gminy Pasłęk.

Serdecznie zapraszamy.

Zespół muzyczny Góralska Hora jest góralską folk kapelą, nazwa zespołu pochodzi od nazw szczytów górskich, określanych tak w Tatrach i Beskidach, jak również w całych Karpatach.

Folk Kapelę Góralska Hora tworzą muzycy pochodzący z Polskich Gór oraz ze Słowacji.

Instrumentarium zespołu to: skrzypce I, skrzypce II, cymbały węgierskie, altówka, kontrabas, ale zespół Hora sięga także po oryginalne i unikatowe instrumenty góralskie takie jak: trombita, róg pasterski, dudy, okaryna oraz różnego rodzaju piszczałki.

Folk Kapela Góralska Hora hołduje rodzimej muzyce góralskiej Beskidów i Tatr w tradycyjnym, rozrywkowym oraz miłym dla ucha brzmieniu.

Zespół Góralska Hora z przyjemnością prezentuje skoczne i żywiołowe utwory inspirowane melodiami słowackimi, węgierskimi, rumuńskimi, bałkańskimi, cygańskimi oraz żydowskimi, tak aby koncert grupy Hora był dużą dawką pozytywnej i skocznej muzyki, wykorzystując zarazem żywiołowe i porywcze bałkańskie rytmy, budzące zaciekawienie publiczności.

Nie obce dla folk kapeli góralskiej - Góralska Hora jest kunsztowne wykonanie własnych aranżacji muzycznych, standardów muzyki rozrywkowej takich jak: Love me tender, Skrzypek na dachu, Yesterday, Besame mucho, a także melodii biesiadnych, tak bardzo popularnych i chętnie przez wszystkich śpiewanych.

Niezwykle starannie dobrany repertuar oraz profesjonalizm jego wykonania, jest mottem dla Folk Kapeli Góralskiej Hora, która pragnie przedstawić swój zespół oraz swój repertuar szerokiej rzeszy Publiczności.

 


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :Platformersi
Żwirownia 1140 px
nasza2