7 grudnia 2021 Marcina, Ambrożego, Teodora
Reklama Heops

Perspektywy pracy i rozwoju kariery w branży OZE. Czy opłaca się kształcić w tym kierunku?

dodał Ponad miesiąc temu, 2021-10-19
Perspektywy pracy i rozwoju kariery w branży OZE. Czy opłaca się kształcić w tym kierunku?

Energia odnawialna to nasza przyszłość. Co widać po instalacjach fotowoltaicznych, które w szybkim tempie stają się częścią domów i firm. OZE to nie tylko fotowoltaika to również pompy ciepła pozyskujące energię z natury, od wiatru i gleby.

Wraz z rozwojem branży, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów od odnawialnych źródeł energii. Jedną z propozycji pracy jest firma zajmująca się montażem i serwisem instalacji, ale to tylko jedna z opcji. Natomiast możliwości zatrudnienia po uzyskaniu dyplomu jest znacznie więcej. Gdzie można pracować? Jak zdobyć uprawnienia do wykonywania zawodu?

Pierwsze kroki w branży OZE

Początki w każdej branży są trudne, wszystko jest nowe, na zainteresowanych czeka duża dawka wiedzy i nauka praktycznej części zawodu. Natomiast trud włożony w edukację zwróci się pod postacią atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy. Pierwszym krokiem do pracy w zawodzie jest kurs technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Znalezienie kursu nie jest problemem, natomiast warto dokładnie przyjrzeć się ofercie. Na tle innych wyróżnia się Szkoła Partnerska Viessmann, oferując w cenie kursu udział w bezpłatnych zajęciach z montażu urządzeń marki Viessmann. Jest to jedyna szkoła w Polsce, która współpracuje z producentem, a słuchacze praktykują w otoczeniu nowoczesnej technologii. Firma jest producentem między innymi pomp ciepła, co dla specjalistów OZE ma szczególne znaczenie.

Kurs trwa trzy semestry, a w kieszeni słuchaczy Szkoły Partnerskiej Viessmann zostaje od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Absolwenci szkoły nie muszą płacić za szkolenia oraz egzaminy dla poszczególnych odnawialnych źródeł energii.

Perspektywy pracy po ukończeniu kursu technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

Według szacunków ekspertów branża wchłonie nawet 70 tys. specjalistów od odnawialnych źródeł energii. Deficyt wśród pracowników już jest widoczny na rynku, choćby po czasie oczekiwania na wykonanie usługi. Zamawiając instalację fotowoltaiczną, trzeba się liczyć z czasem oczekiwania na realizację.

Uzyskanie dyplomu otwiera drzwi do wielu miejsc pracy, absolwent może pracować w zakładach energetycznych, elektrociepłowniach, w zakładach produkujących ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła itd. Poza tym w hurtowniach, jako doradca klienta bądź jako serwisant. Praca może mieć charakter stacjonarny, na etacie bądź wyjazdowy. Szczegółowa lista umiejętności specjalistów po kursie dostępna jest na stronie: http://www.viessmann.edu.pl/dla-kandydatow/technik-oze-informacje/.

Ukończenie kursu w kierunku odnawialnych źródeł energii to również pomysł na biznes, zarówno dla osób, które nigdy wcześniej nie prowadziły działalności jak i dla tych, które prowadzą firmę. Przykładem firma budowlana, która dzięki specjaliście od OZE zaoferuje kompleksowy zakres usług.


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :chrobrego

Komentarze

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
kocham Jarka