30 maja 2020 Ferdynanda, Karola, Jana

Pijany sprawca wypadku

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-04-27
Pijany sprawca wypadku

W sobotę późnym wieczorem doszło do wypadku na trasie Robity - Łukszty. Pijany 47 - latek jadąc z nadmierną prędkością uderzył w drzewo i jadące tą samą trasą inne auto. Sprawca wypadku (2 promile alkoholu w organizmie) z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Oprócz tego odnotowano: 27 interwencji (6 domowych) oraz kolizję dwóch samochodów osobowych na ulicy Kopernika. Był też mandat w wysokości 400 zł za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym (zabrane prawo jazdy) i mandat w wysokości 500 zł za bezpodstawne wezwanie policji.

Strażacy z JRG w Pasłęku w sobotę otwierali drzwi do mieszkania w Drulitach, gasili pożar sadzy w miejscowości Stegny (razem z OSP Stegny) i zabezpieczali miejsce wypadku na trasie Łukszty - Robity.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Optymista choć nie tym razem   Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

Pomijając dyskusję, jaka tu się rozwinęła, trzeba stwierdzić, że dotychczasowa praktyka tzw. walki z pijakami i naćpanymi za kierownicą nie zdaje egzaminu. A tego egzaminu nie zdaje, bo nie jest dostatecznie dotkliwa dla ludzi bezmyślnych lub zwyczajnie głupich, do których mądre argumenty nie docierają, bo oni rozumieją tylko argument siły. No to władza powinna stosować takie argumenty, które do nich dotrą. A surowa kara jest argumentem siły, stosowanej przez władzę i doskonale zrozumiałej przez tych ludzi. Konfiskata auta, niezależnie od jego wartości, jest NAJSKUTECZNIEJSZĄ KARĄ, obok innych, jak utrata prawa jazdy. A o skuteczność wszak chodzi.


#Optymista choć nie tym razem#Optymista choć nie tym razem  Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

A takie kary, jak odebranie prawa jazdy, praca społeczna i tym podobne to tylko mało skuteczne półśrodki, które radykalnie NIE POPRAWIĄ bezpieczeństwa na drogach.


#W300i#Optymista choć nie tym razem  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-04-30

Proponuję 50 batów za każdy promil, kara wykonana w miejscu publicznym. Może by się pijak czegoś nauczył, a i jakie widowisko by było! :D


#Yes#W300i  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-04-30

Jestem za i koniecznie na gołą du...ę


#Kierowca   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-04-30

I znowu drzewo przy drodze,strach jeździć.Wyciąć drzewa.


#On   Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Moim zdaniem powinno sie takim zabierac dozywotnio prawo jazdy a nie zabrac np. na rok,za male kary sa za takie czyny


#Konsekwencja#On  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

A co to im za różnica jak i tak jeżdżą , przecież jak po pijaku jedzie, to nie myśli że ktoś mu prawo jazdy sprawdzi. Powinni tak jak w USA a i innych krajach, dotkliwa kara, przymusowy odwyk i publiczne prace i nie ma czy celebryta, gwiazda ekranu czy nawet ważny pisowiec.


#Mieszkaniec#Konsekwencja  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Ha Ha Ha, w USA to limit alkoholu jest po pierwsze 0,8 promila czyli 4 razy wyższy jak w Polsce, a poza tym nie ma tam prewencyjnych kontroli trzeźwości, nie ma tam czegoś takiego jak trzeźwe poranki i tam jak masz nawet 3 promile i jedziesz prosto i nie łamiesz zasad ruchu drogowego to nikt cię tam nie zatrzyma do kontroli drogowej.


#Mieszkianiec#Konsekwencja  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Poza tym w innych krajach kary za jazdę po pijaku są dużo łagodniejsze jak w Polsce. Np. w Niemczech masz limit 0,5 promila, a powyżej to jest wykroczenie. przestępstwo to jest dopiero jak masz powyżej 1,1 promila czyli gdzie te wyższe kary na Zachodzie, nie mówiąc już o tym, że w W. Brytanii limit to 0,8 promila, a w większości krajów europejskich 0,5. Poza tym kary pieniężne są tam niższe i na krócej jak u nas zabierają prawa jazdy. To nie wiem czy porównywanie nas do krajów Europy Zachodniej pod tym względem to dobry pomysł.


#Nonietak#Mieszkianiec  Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

Co do wysokości kar, to głęboko się mylisz, odwyk jest przymusowy, i kara prac publicznych , jest przymusowa, w specjalnym mundurku i jak trafi się celebryta czy inny nowobogacki , to i w TV pokażą , u nas byle g... i się wyślizga mandacikiem i dalej jeździ z prawkiem lub bez


#Mieszkaniec#Nonietak  Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

Odwyk i kara robót społecznych to przecież łagodna kara, bo nie idziesz do więzienia. Np. pewien znany amerykański aktor spowodował wypadek, w którym zginęły 2 osoby i dostał za to tylko 175 USD grzywny.


#Mieszkaniec#Nonietak  Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

Poza tym w USA, żeby cie zatrzymali za jazdę po pijaku to musisz od lewej do prawej jeździć czy się zataczać. Policja tam nie ma prawa zatrzymać prywatnego samochodu do kontroli wg widzimisię, tylko dopiero jak kierowca popełni jakieś wykroczenie.


#Konsekwencja #Mieszkaniec  Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

Nie o tym napisałem a po za tym za dużo filmów się naoglądałeś, byś się zdziwił jak byś tam pomieszkał


#Dolarki#Mieszkaniec  Miesiąc temu

Tak ale zapłacił dwa miliony dla prawników i to taka drobna różnica


#Optymista ale nie tym razem#On  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Zabieranie prawa jazdy jest tylko półśrodkiem. Bo taki bez prawa jazdy jeździ sobie spokojnie dalej, do następnej kontroli, która tym razem nawet nie może mu tego prawa zabrać, bo on już go nie ma. Bez prawa jazdy jeździć można sobie do końca życia ale bez auta już nie. Dlatego potencjalnym mordercom drogowym NALEŻY ZABIERAĆ AUTA, to wtedy jeździć nie będą i na pewno nie wjadą na nikogo. Ani na drzewo ani na drugie auto ani na człowieka ani na żadną rzecz, na którą wjechać by mogli. Ale do tego nasze Państwo musi MIEĆ JAJA a nie watę.


#No#Optymista ale nie tym razem  Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

wg mnie to nic nie da, bo sobie kupi szrota za 1000 zł i dalej będzie jeździł taki delikwent.


#Optymista#No  Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

Nawet jak sobie kupi następnego szrota, to nie można pisać, że "to nic nie da". Nigdy nie jest tak, że albo wszystko albo nic.


#Okoń   Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

A co z tymi co jeżdżą bez pozwoleń a jest ich coraz więcej szczegolnie po 500 plus


#Pytanko#Okoń  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Aredaktor nie jeździł na podwójnym gazie?


#Nick#Pytanko  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Chyba jeździł zieloną Skoda Favorit od baru do baru i na Antalku kończył


#Niezorientowany#Pytanko  Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

To redaktor też jest po 500+? Nie wiedziałem.


#Nick#Okoń  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Chyba szczególnie synalków rożnych szych komunistycznych. Przemianowanych na Nowoczesne albo POwske.


#Zorientowana#Nick  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Najwiecej to pisowskich, wszak to oni żrą z koryta aż im pomyje po uszach ciekną , im wszystko wolno


#He he he#Zorientowana  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Wcześniej wam było wszystko wolno a teraz im. Wy możecie się tylko oblizywać PO wcześniejszym żarciu. Na śmietniku szukaj żarcia zorientowana, zanim sama tam nie trafiśz po głodowej śmierci, he, he, ...


#Historia#He he he  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Zwróć, tylko uwagę, że tamci zostali ukarani przez wyborców i pozbawiono ich władzy, czy ty teraz twierdzisz że tym co teraz przygarniają wszystko co się da, dla siebie, rodzinki, kochanków i tych różnych co im muszą za coś się odpłacić , łamią prawo i dążą do czasów bierutowskich, gdzie komitet KC ustalał wyroki, dzielił stanowiska, wstawiał swoich dyrektorów i prezesów i nigdy nie karał swoich przydupców, też teraz zostanie ukarany przez wyborców, czy wygrają bo szmalcownicy na nich zagłosują


#Pc   Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Bo na anglitach jest patologia W baraku nr 12 pełno Bab pijanych wrzeszcacych nakażdego libacje od rana do wieczora balans pełna parą I burmistrz nic z tego sobie nie robi szkoda tam tylko dzieci Bo patrzą co sąsiedzi wyprawiają szkoda gadać tam tylko gorzej będzie samobójcy pijaki nic więcej patola


#Obserwator#Pc  Ponad miesiąc temu, 2020-04-28

W Anglitach nie tylko z baraku jeżdżą po pijanemu.


#Nick   Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Do takiego nietypowego drogowego spotkania doszło w sobotę chwile przed północą na drodze w okolicach miejscowości Robity. 47-letni mężczyzna kierujący seatem zjechał na prawe pobocze i zderzył się z drzewem a następnie trafił na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzył w nadjeżdżającego peugeota. Autem tym kierowała 49-letnia kobieta. Jak się okazało po przyjeździe policjantów, zarówno kierujący seatem jak i kobieta z peugeota byli pijani.Badanie alkotestem wykazało u mężczyzny 2,08 promila a u kobiety 1,36 promila. Dodatkowo po sprawdzeniu 47-latka w policyjnej bazie danych, okazało się że ma on aktywny zakaz kierowania pojazdami.


#Rozśmieszony#Nick  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Ma on "aktywny zakaz kierowania pojazdami", no i co z tego? On jednak aktywnie kieruje pojazdem i co? Po jakimś czasie znowu będzie "aktywnie kierował pojazdem". Śmiechu warte.


#Optymista ale nie tym razem#Nick  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Bo pijani kierowcy są wśród nas i tylko przypadek to wykrywa, tu akurat wypadek.. Mówili, że nasze Państwo było h..... , d... i kamieni kupą a teraz mówią, że jest z dykty. Nie wiem, jak jest naprawdę ale wiem jedno - nasze Państwo pod względem walki z drogowymi mordercami i potencjalnymi mordercami jest z waty. Każdy kierowca przyłapany na jeździe po pijaku albo naćpany powinien automatycznie tracić pojazd, którym się porusza. Do dziś nie mogę zapomnieć tragedii, jaka się rozegrała na drodze za Rogajnami, gdzie zginął młody człowiek a drugi został ranny. Obaj byli nietrzeźwi. Obaj też wcześniej zostali złapani na jeździe po pijanemu. Gdyby wtedy zabrano im pojazd, najprawdopodobniej nie spowodowaliby wypadku, bo nie mieliby czym. Gdyby uciułali na następny pojazd, baliby sie jeżdzić po pi


#Optymista ale nie tym razem#Optymista ale nie tym razem  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

po pijanemu, bo baliby się utracić i ten następny. Można powiedzieć - Państwo ma na sumieniu wiele takich śmierci, bo nie jest wystarczająco surowe wobec potencjalnych morderców drogowych. A my jako społeczeństwo - też jesteśmy winni w jakimś tam wymiarze - bo nie domagamy się od Państwa surowości wobec potencjalnych morderców drogowych. W innych - mniej ważnych sprawach - potrafimy drzeć mordy a tej wsadziliśmy swoje mordy w kubeł.


#No#Optymista ale nie tym razem  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Nikt tego nie wprowadzi, bo byłyby przypadki zabierania cudzych samochodów, a to nie jest zgodne z Konstytucją, czy np samochodów firmowych/autobusów ile było takich spraw, że koleś pił sobie w służbowym pojeździe podczas pracy, a rano był trzeźwy, niby dlaczego miałby właściciel pojazdu za czyny 2 odpowiadać?


#Optymista#No  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Oczywiste, że powinni zabierać tylko własne, prywatne auta a nie firmowe. Jak byłaby wola, to sprawę uregulowano by. Jak woli nie ma, to wszystko przeszkadza.


#Normalny   Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

NAJBARDZIEJ SKUTECZNĄ KARĄ DLA KIEROWCÓW Z PROMILAMI BĘDĄ PRACE PUBLICZNE POD NADZOREM BEZ PRAWA DO WYNAGRODZENIA.


#Optymista ale nie tym razem#Normalny  Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Nie. Najbardziej skuteczną karą dla pijanych kierowców jest konfiskata ich aut.


#Ten co wie   Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

Ch*** mnie strzela jak czytam te informacje....


#Piętnasta   Ponad miesiąc temu, 2020-04-27

A co to tyle wypadków teraz, to z jednej strony wyje, to z drugiej.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności