15 lipca 2019 Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Pisze wierna

dodał Ponad miesiąc temu, 2019-05-27
Pisze wierna

Witam Panie Redaktorze, dziś (niedziela) w Kościele św. Bartłomieja na 9:30 nie był odczytany list biskupów a niby na każdej mszy tak dziś być powinno, dziś jeden z wiernych po słowach księdza, czy są pytania, przy końcu mszy, zapytał dlaczego listu nie przeczytano, usłyszeliśmy wszyscy, że będzie czytany o godz. 18, no ręce opadają, jak tak można?

Wierna

(pisownia oryginalna)


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Nick   Ponad miesiąc temu, 2019-05-30

To pisze "wierna ale mierna" komunistka ? Widac zmasowany atak a wytyczne z cenralotuskowni: : 1:na Kosciół i "pedofili" w Kościele ( a jednak najwięcej jest pedofili wśród LGBT), 2: tłumaczenie , że wyborcy PiS to ciemnota ( nie wiem skąd takie kłamstwo wzieli) , 3: "500+ to odbieranie tego co się w podatku zapłaciło więc się należy". (Tłumaczę, że PO nie oddawało wam tych 500 złociszy)


#Ale kto o tym wie#Nick  Ponad miesiąc temu, 2019-05-30

Największym komunistą był Chrystus


#Szok   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Serio redaktor nie ma czego wklejać, tylko wiadomości jakiejś zagorzałej katoliczki? Przydałaby się zmiana na kogoś kto poprowadzi tą stronę jak należy..


#Pasleczanin#Szok  Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Najlepiej na Pana Kopanskiego


#Qweert#Szok  Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Hahaa chyba jako właściciel strony ma prawo pisać to, na co ma ochotę? Zamien się z nim i sam oplacaj portal


#Nick#Szok  Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Chyba sam wysmarował ten list i sam go wkleił na portal? A wytyczne z centrali, żeby rozmyć wyborczą klęskę....


#Nick#Nick  Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

miało być: a wytyczne dostał z centrali.


#Nick#Nick  Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

a w cerkwi odczytali? Czmu przyczepiliśta się tego kościoła


#Dedektyf #Nick  Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

W cerkwi mają żony , jak Bóg przykazał i nie latają za chłopcami


#Nick#Dedektyf   Ponad miesiąc temu, 2019-05-30

nie wiadomo.....


#Dziadek   Ponad miesiąc temu, 2019-05-30

Jest jedna ważna rzecz, która mnie niepokoi. To nauka religii w szkołach. Są sygnały, że prowadzone są źle a osoby prowadzące lekcje nie wykazują nie tylko woli ale i zainteresowania aby dzieciaki coś pojęły z tego tematu. Na lekcjach panuje nuda a osoba prowadząca czasem potrafi coś tam sobie grzebać w papierkach zamiast prowadzić lekcję. W wyższych klasach dochodzi do wypisywania się uczniów z nauki religii. To chyba wykładowcy z łapanki - odbębnić godziny i zainkasować zapłatę. A co ze spodziewaną wiedzą w głowach uczniów?Jej oczywisty brak i zmarnotrawiony czas jakoś nikogo nie martwi.


#Dziadek#Dziadek  Ponad miesiąc temu, 2019-05-30

Odnoszę wrażenie, jakby komuś zależało nie na przyciągnięciu uczniów do wiedzy o religii, do wiary zrozumienia wiary katolickiej ale odwrotnie - do zrażenia do religii, do znielubienia tego przedmiotu, do zniechęcenia do jakiegokolwiek nawet pomyślenia o tym w życiu. Bo czym tłumaczyć tak po macoszemu potraktowaniu tego przedmiotu, tak ważnego dla wierzących? Po co wydawać pieniądze na nic, na marnowanie czasu?


#Też dziadek#Dziadek  Ponad miesiąc temu, 2019-05-30

A co ty dziadek chcesz zrozumieć? Albo si,e wierzy albo nie. Choć nauka dowodzi, że nie tak było na początku ani zresztą potem. A w ogóle to całkiem niepotrzebny przedmiot.


#Dziadek#Też dziadek  Ponad miesiąc temu, 2019-05-30

Nawet gdyby patrzeć na to z pozycji niewierzącego, to po prostu wyrzucanie pieniędzy w błoto i marnowanie czasu. A z pozycji wierzącego, znacznie, znacznie gorzej.


#Dali palec wzięli ręke wezmą więcej#Dziadek  Ponad miesiąc temu, 2019-05-30

czarni funkcjonariusze szczególnie na wioskach mają etat w szkole łącznie ze wszystkimi przywilejami i wcześniejszą emeryturą. A miał to być przedmiot dodatkowy, nieoceniany kiedy dziś nawet do średniej jest liczony


#Dziadek#Dali palec wzięli ręke wezmą więcej  Ponad miesiąc temu, 2019-05-30

Ty o czym innym a ja o czym innym. Jako obywatel i podatnik nie znoszę marnotrawstwa czasu uczniów i pieniędzy podatników oraz udawanej pracy i prawdziwych pieniędzy za to udawanie. A jako katolik oburzam się na świadome czy nie ale zniechęcanie uczniów do religii katolickiej.


#Mieszkaniec Pasłęka   Ponad miesiąc temu, 2019-05-29

Bardzo dobrze, że temat poruszony poza kościołem, niech się do czegoś przyda GP. To nie będzie żaden atak na kler czy kościół, bo sam do niego należę... ale Proboszcz jest zobowiązany do przestrzegania pewnych nakazów czy zaleceń Biskupa, skoro list miał byż czytany na każdej mszy to jego obowiązkiem było tego dopilnować. Już ktoś wcześniej napisał, w naszym kościele nie czyta się żadnych listów, w ogłoszeniach coraz mniej informacji ważnych, najważniejsze stało się pytanie końcowe - "czy są pytania". To ja skorzystam i zadam pytanie - gdzie jest msza młodzieżowa? Co się robi w naszym kościele aby młodzież nie odwracała się od wiary i kościoła?


#Gość   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Bardzo dobrze że Jurek dodał taki news. Niech wszyscy wiedzą, że w dużym kościele takie akcje. WSTYD


#To ja #Gość   Ponad miesiąc temu, 2019-05-28

Jaki wstyd???? Wstydem jest ten list!!! Jak myślisz kto tam przeprasza? BISKUPI ZBIOROWO! tzn.Żaden Dlaczego porządni księża mają go w ich imieniu czytać? Niech przepraszają winni i to tylko w swoim imieniu! Biskupi kryją się za szatami i listami , a my mamy być szczęśliwi,że raczyli powiedzieć przepraszam...za taką zbrodnię!!!


#Proste#Gość   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

I co gościu z tą wiedzą zrobisz???


#Polak   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Tak się historycznie składa, że Kościół Katolicki w Polsce jest jednym z filarów zachowania polskości. I tylko ludzie nierozgarnięci lub Jego wrogowie mówią inaczej. Sęk w tym, że słudzy Pana Boga, czyli księża, to tacy sami ludzie jak my i tak samo grzeszni. Ale jednocześnie to ludzie wybrani, którzy MUSZĄ DAWAĆ NAM PRZYKŁAD prawdziwego chrześcijanina. Nie może więc być tak, że tak straszny grzech pedofilii wśród kapłanów nie był wypalany do żywego przez hierarchów, bo to zaprzeczenie chrześcijaństwa. Wrogowie KK mają argumenty a my mamy wstyd. MUSI BYĆ Z TYM KONIEC, bo to obraza boska i nieludzkie.


#Polak#Polak  Ponad miesiąc temu, 2019-05-28

Bóg Honor Ojczyzna - pod takim zawołaniem przez wieki nasi Dziadowie i Ojcowie walczyli o Polskę z różnymi wrogami naszej Ojczyzny. Dlatego wszystkie części składowe naszego osobistego i wspólnotowego życia muszą być czyste i nieskalane żadnymi brudami. A brudy te wciskają się w każdą dziedzinę naszego życia. Nie możemy sobie pozwolić, by brudy te gnieździły się w szczególnie ważnych miejscach. Jednym z takich szczególnie ważnych miejsc jest Kościół Katolicki i musi On być krystalicznie czysty. MUSI, i o to musimy się postarać my, katolicy. Bo to my jesteśmy Kościołem wraz z księżmi i hierarchią i to my musimy wymusić na hierarchach wypalenie zła do gołej kości. To już ostatni dzwonek, nie można czekać w nieskończoność.


#Fundamentalista   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Trochę polowanie na sensacje. W naszej parafii, jak ktoś chodzi w miarę regularnie co niedziele, to mógł zauważyć, że raczej unika się u nas czytania listów i komunikatów różnych organów konferencji biskupów. Za to na każdej mszy jest komentowane Słowo Boże i tak jest od wielu miesięcy.


#Katoliczka#Fundamentalista  Ponad miesiąc temu, 2019-05-28

A, czy to jeszcze Kościół Katolicki? Księży nie obchodzi , co mówią biskupi? Nie mają obowiązku przekazania tego wiernym? Nauczanie w Kościele to nie tylko Słowo Boże. Komentarz do Słowa Bożego jest indywidualną interpretacją danego księdza. A z tym, niestety, bywa różnie :(


#Obserwator#Fundamentalista  Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Wiadomo wyznawcy Rydzyka, nie będą czytać pism, jakichś tam biskupów z Kościoła rzymsko-katolickiego, co w tym dziwnego ?


#Parafianka#Fundamentalista  Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Komentowane Słowo Boże? Raczej, co któremu ślina na język przyniesie. Chyba nigdy nie słyszałeś komentarza do Słowa. Ogólna płycizna i totalne lenistwo. Nic dla ludzi, zamknąć się na plebanii i myśleć tylko o sobie. Żal. Oj, trzeba dużo modlitwy, aby się nawrócili.


#Ja#Parafianka  Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Czytanie listów to lenistwo. Lepsze 5 min słowa od siebie niż list, którego i tak nikt nie słucha.


#Sekta   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Skoro. nie czytali to znaczy obawiają się czegoś albo boją, temat pedofilii to dla nich bardzo drazliwy i nie wygodny temat.


#Zorro#Sekta  Ponad miesiąc temu, 2019-05-28

Podejrzany o molestowanie ministranta ksiądz Dariusz był też wikariuszem w naszym kościele. https://dziennikbaltycki.pl/nowy-staw-ksiadz-powie...


#Kurt   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

NA MSZY O GODZINIE 7 TEŻ NIE BYŁ CZYTANY, CHYBA SAMI SOBIE PRZECZYTALI DO SNU!!!!


#Mikolaj   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

tragedia list przeczytają wieczorem


#Mad   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Uwaga kapuś w mieście !!!


#Szeryf#Mad  Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Uderz w stół i już pedofil się odezwał


#Ja   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Czy w liscie byla podana godzina o ktorej trzeba przeczytac-chyba nie


#Jan#Ja  Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Był WYRAŹNY nakaz na przeczytanie na wszystkich mszach świętych, wygląda że nie wszystkie były święte


#Babka Kiepska   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Wszystkim hejterom kleru życzę, by zdążyli zawołać księdza zanim umrą, a jestem pewna, że wołać będą.


#Jak   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Pa do ciebie nie broń pedofili . Jeżeli był nakaz uderzenia się w piersi to powinni wykonać . Widać mają to wszystko w dupie.


#Wyborca   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Na Pasłęku nie czytali... List biskupów pominięto też w niedzielnej mszy transmitowanej o 10.00 w radiowej jedynce o 7.00. W transmisji TVP z Łagiewnik odczytywany list przerywany był komentarzem, który modyfikował jego treść. Czyli jak widać obrońcy pedofilii w kk trzymają się mocno. Wniosek. Pomyśl dwa razy, zanim wyślesz dziecko samo do kościoła, bo skrzywdzisz je na całe życie. Pamiętajmy, że kler to nie są jakieś naukowe tuzy wyselekcjonowane w dobrych uczelniach. Najczęściej to ludzie sfrustrowani, bez powodzenia u płci przeciwnej, często geje nie mogący sobie z tym poradzić. Jak widać kk jest ucieczką jeszcze przed czymś gorszym.


#Jak   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Gdyby wszyscy mieli takie problemy. Żal


#Nick   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

aa.... to panredaktor juz prawie jak biskup.... tam skargi idą.... ta "wierna Basia" zaniedługo panaredaktora zacznie całować w ten, no ..... w pierścień...:):)


#Twój nick   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Trzeba było iść do kancelarii, na pewno daliby poczytać list, a nie zawracać głowę panu jurkowi


#Ciemność   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

A co mają czytać , jak to już poddani Rydzyka i tylko im ubiory rzymsko-katolickie zostały


#Czytelnik   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Straszne rzeczy ha ha


#Miastowy   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

Jest gorzej niż źle.


#Jerry   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

mroczny kościół


#Tim   Ponad miesiąc temu, 2019-05-27

ręce opadają ...., szczerosci, prawo jest jednakowe chyba dla wszystkich...


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

To nie Chicago ani New York

Pozostało6 dni

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...


Artystyczne Lato 2019 - Korzuh

Pozostało41 dni

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...


Gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej w Pasłęku

Pozostało61 dni

14 września w Pasłęckim Ośrodku Kultury wystąpią gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej....