17 sierpnia 2022 Zanny, Mirona, Jacka
Reklama Heops

Płyta główna MSI - czy warto?

dodał Dwa tygodnie temu, 2022-08-02
Płyta główna MSI - czy warto?

Składając komputer do gamingu czy zaawansowanej pracy, wiesz, że dobór praktycznie każdego komponentu ma bezpośredni wpływ na późniejszą satysfakcję (lub jej brak) z działania PC. Dlatego też rozglądasz się za płytami głównymi. Czy warto rozpatrywać zakup modeli sygnowanych marką MSI? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Marka MSI – co musisz o nich wiedzieć?

Zanim omówimy i przedstawimy płyty główne od MSI, warto poświęcić kilka zdań samej firmie. To dobra okazja, aby ustalić jej renomę. Właściwa nazwa firmy to Micro-Star International (stąd skrótowiec), a jej siedzibą jest Nowy Tajpej na Tajwanie. Przedsiębiorstwo zostało tam założone w 1986 roku.

Do najbardziej znanych produktów MSI należą:

- karty graficzne,

- płyty główne,

- laptopy,

- mobilne stacje robocze,

- urządzenia peryferyjne.

Należy podkreślić, że płyty główne nie są jednym z wielu produktów MSI, ale właśnie tym, dzięki którym marka wypłynęła na szerokie wody. Pierwsza płyta główna 486 została wprowadzona na rynek już w 1989 roku.

Nowoczesne płyty główne MSI

Najnowsze i najlepsze płyty główne od firmy MSI są w pełni dostosowane np. do 12. generacji procesorów Intel. Przypomnijmy, że płytę główną zawsze należy dobierać z myślą o wyborze procesora.

Płyty główne MSI są projektowane z troską o każdy detal, który ostatecznie decyduje o płynności, wydajności i stabilności działania komputera. I choć trzeba wyłożyć od ok. 300 do nawet ponad 1000 zł za standardowy model, osiągane w ten sposób korzyści to m.in.:

- lepsza jakość odtwarzanego dźwięku,

- kontrola i zautomatyzowany proces chłodzenia,

- stabilny transfer danych,

- szeroka obsługa poszczególnych generacji procesorów.

Szczególnie polecana seria dla gamerów nazywa się PRO. Oprócz atrakcyjnych parametrów decydujących o wydajności pracy dodatkowym atutem tych płyt głównych jest wytrzymała konstrukcja, zaprojektowana i wykonana z myślą o jak najniższej awaryjności przez wiele lat przyszłej, intensywnej eksploatacji komputera.

Płyty główne MSI są polecane wszystkim użytkownikom PC, którzy planują złożenie własnej, mocnej jednostki od podstaw. W serii PRO konstrukcja chłodzenia płyty została przystosowana do większej liczby rdzeni procesora. Jeżeli zatem celujesz w kupno najnowocześniejszych procesorów Intel, potrzebujesz solidnej płyty głównej, a tu z ofertą pojawia się MSI.

Dodatkowe atuty najlepszych płyt tajwańskiej firmy to m.in. ochrona termiczna dysków SSD, pełna kontrola nad temperaturą komputera, sieć LAN o ogromnej przepustowości czy przystosowanie do chłodzenia wodnego lub niestandardowego.


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :zamek

Komentarze

 • dziadek
   Ponad tydzień temu, 2022-08-03

  Jakoś trzeba zarabiać na utrzymanie portalu.

  Mieszkaniec
   Dwa tygodnie temu, 2022-08-02

  Nie do tego powinna służyć taka gazeta, to nie Onet czy WP.

  Psychoprosiak
   Dwa tygodnie temu, 2022-08-02

  Skasujcie to, bo ktoś dostanie raka patrząc na ten gównoartykuł.

  • zzamiedzy Psychoprosiak
    Ponad tydzień temu, 2022-08-03

   Co tam dla ciebie rak jak ty masz nieodwracalne zmiany w mózgu. Nawet byś nie wiedział, że go masz.

  • Hodowca Psychoprosiak
    Dwa tygodnie temu, 2022-08-02

   Masz rację.Można dostać raka mózgu i nadać sobie nick ,,psychoprosiak,,

kocham jarka
gp reklama