25 sierpnia 2019 Luizy, Ludwika, Józefa

Po dożynkach w Godkowie

dodał 2018-09-05
Po dożynkach w Godkowie
W minioną niedzielę mieszkańcy Godkowa i ich goście bawili się na dożynkach gminnych. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele w Skowronach. Miejscem głównej imprezy było boisko w Godkowie.

 

W części oficjalnej wójt Andrzej Bondaruk dziękował rolnikom za włożony trud w codzienną pracę oraz wspólnie z przewodniczącym rady Mariuszem Dzikim symbolicznie dzielił chlebem wśród wszystkich uczestników imprezy. Później był czas na występy artystyczne. Na scenie pojawiły się zespoły z Szuwar, Młynar i Godkowa.

 

Najładniejszy wieniec

W konkursie na najładniejszy winiec rywalizowały cztery miejscowości. Najwyżej oceniony został wieniec z Godkowa. Na drugim miejscu znalazł się wieniec, przygotowany przez Skowrony, a na trzeciej lokacie – wieniec z Grądek. Wyróżnienie otrzymał natomiast wieniec z Szymbor.

 

Aktywne sołectwo

Z kolei w konkursie „Aktywne sołectwo” wzięło udział 7 reprezentacji, z których najlepsza okazała się drużyna z Osieka. Drugą lokatę zajęła grupa z Godkowa 1, a trzecie miejsce przypadło reprezentacji Bielicy. Prócz wymienionych grup, w sportowej rywalizacji wzięły udział drużyny: z Szymbor, Dobrego, Grądek oraz Godkowa2. Zawodnicy nie mieli łatwego zadania. Musieli wykazać się sprawnością fizyczną i zręcznością w takich konkurencjach jak: kręgle pruskie, bieg na miotle, rzut do celu oraz bitwa na worki. W przeprowadzeniu tych zawodach nieocenioną pomocą wykazali się członkowie stowarzyszenia Kuźnia Pruska.

 

Bursztynowa skrzynka

Ciekawym konkursem była także „bursztynowa skrzynka”. Do udziału w nim zgłosiło się 10 osób. Konkurs polegał na utrzymaniu przed sobą skrzynki piwa, przy zachowaniu wyprostowanych rąk. Tutaj najwytrzymalszy okazał się Daniel Kowalski z Surowa.

 

W międzyczasie można było skorzystać z przygotowanego poczęstunku, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce oraz spróbować swoich umiejętności strzeleckich pod okiem członków stowarzyszenia Sokół ze strzelnicy w Grądkach.

Gwiazdą wieczoru był zespół Zorka, a wspólną imprezę zakończyła zabawa przy muzyce tanecznej.

aw

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Poszkodowany   2018-09-05

.... oddaj pieniądze


#Poszkodowany 2#Poszkodowany  2018-09-05

Oddaj pijendze


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Artystyczne Lato 2019 - Korzuh

Pozostało4 godziny 43 minut

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...


Gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej w Pasłęku

Pozostało20 dni

14 września w Pasłęckim Ośrodku Kultury wystąpią gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej....


Dożynki gminne

Pozostało21 dni

Burmistrz Pasłęka zaprasza na Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się 15...