22 października 2019 Halki, Filipa, Salomei

Po raz pierwszy w Marwicy/Pasłęk!

dodał 2018-03-24
Po raz pierwszy w Marwicy/Pasłęk!

Takiej akcji wielkanocnej jeszcze w Marwicy/Pasłęku nie było! Po raz pierwszy to wychowankowie placówki opiekuńczo-wychowawczej ,,Orle Gniazdo” w Marwicy razem z Wolontariuszami z Warszawy oraz przy wsparciu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zamienią się w Wolontariuszy, którzy będą wspierać ubogich i samotnych Seniorów z naszej społeczności! W poniedziałek młodzież razem z wychowawczyniami - p. Marta Stańczyk i Alicja Torucką będą rozwozić przygotowane paczki wielkanocne, które zawierają żywność, kosmetyki, chemię oraz drobne wielkanocne upominki. Dary zostały zebrane przez Wolontariuszy Fundacji Dobrych Inicjatyw w Warszawie.

- Kilka dni temu dotarły do nas dary z Fundacji, które zostały przez Wychowanków posegregowane. Wspólnie zrobiliśmy paczki wielkanocne, a dzieci przygotowały kartki z życzeniami. Dziś rozpoczynamy pierwszy dzień dystrybucji darów – mówi p. Marta Stańczyk.

Założeniem akcji jest pokazanie naszej młodzieży sytuacji i potrzeb osób starszych oraz włączenie ich w akcje wolontariatu na rzecz lokalnej społeczności, a pomagając innym pomagamy też sobie. To kolejna Dobra Inicjatywa Fundacji, w której biorą udział nasze dzieci – mówi Dyrektor Placówki – p. Leszek Czyżewski.

Dary dotrą do osób najbardziej potrzebujących w naszej gminie. Wspólnie z Fundacją ustaliliśmy kryteria oraz wybraliśmy Seniorów do wsparciamówi p. Agnieszka Pocełujko – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasłęku, który również jest partnerem akcji.

#AkcjaWielkanoc – Nie Bądź Jak Mariola to ogólnopolska inicjatywa wsparcia osób potrzebujących poprzez zaangażowanie darczyńców indywidualnych, firm oraz instytucji. Budujemy społeczność wokół placówek opiekuńczo-wychowawczych i staramy się wspierać podopiecznych w formacie edukacji poza-formalnej poprzez uczestnictwo w akcjach i wydarzeniach, które rozwijają ich kompetencje społeczne, zawodowe oraz indywidualne zainteresowania. – mówi przedstawiciel Fundacji Dobrych Inicjatyw. Akcja odbywa się w woj. mazowieckim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim.

 

Koordynator akcji i kontakt dla mediów w Marwicy/Pasłęku:
p. Marta Stańczyk – wychowawczyni placówki
tel: 608 037 193

 

PS. Akcją objęci też zostaną wybrani seniorzy – kombatanci.

0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Pasłęczanka   2018-03-24

Rodziny,sybiracy potrzebują wsparcia.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało14 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...


Przypominamy - Klub Miłośników Poezji zaprasza

Pozostało14 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...


IV Pasłęckie Biegi Niepodległości

Pozostało17 dni

8 listopada 2019 r. na Stadionie Miejskim im. Jana Pawła II w Pasłęku odbędą się IV...