10 sierpnia 2020 Borysa, Filomeny, Wawrzynca

Polała się krew

dodał 2018-11-09
Polała się krew
Blisko 10 litrów pobranej krwi - to efekt dzisiejszej akcji, jaką zorganizowali pasłęccy policjanci wspólnie z oddziałem terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

 

W punkcie RCKiK w Pasłęku pojawiło się dziś 21 osób, wśród nich mundurowi i cywile. Każdy uczestnik akcji oddał po 450 ml cennego płynu, ratującego ludzkie życie. Funkcjonariusze postanowili, że otrzymane w zamian słodkości (100 czekolad) przekażą Pasłęckiej Grupie Motocyklowej, która to już 8 grudnia organizuje kolejną akcję Mikołajkową. Zgodnie z tradycją tego wydarzenia, motocykliści, przebrani w stroje Mikołajów odwiedzają między innymi dzieci w pasłęckim szpitalu i zostawiają im słodkie upominki.

 

Punkt Krwiodawstwa w Pasłęku zaprasza dawców wszystkich grup o cykliczne oddawanie krwi  od poniedziałku do piątku w godz.  7.00 – 15:00
(rejestracja dawców 7.00 - 10:00) w placówce przy Pl. Grunwaldzkim 8.

 

Kto może oddać krew? Taka osoba powinna mieścić się wiekowo między 18 a 65 rokiem życia. Na oddanie krwi należy przyjść wypoczętym i zdrowym, czyli nie mieć objawów przeziębienia i nie brać aktualnie żadnych leków (zasada ta nie dotyczy środków na nadciśnienie i antykoncepcyjnych). Najlepiej zjeść lekki posiłek, wypić około 2 litrów płynów (ważne, żeby zrobić to w ciągu 24 godzin przed pobraniem). Wskazane jest także ograniczenie palenia papierosów i nie picie alkoholu, dotyczy to również dnia poprzedzającego oddanie krwi.

Aby oddać krew, niezbędne jest okazanie dokumentu tożsamości.

0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Mnj   2018-11-09

koniec psiej grypy trza krew oddać tak to by nigdy nie oddali no ale teraz to hurtowo bo wolne się należy ja też oddaję ale nigdy nie biorę zwolnienia z pracy


#Aha#Mnj  2018-11-10

Weź przestan, przeciez widzisz, że sa próby manipulacji policji przez tych,co stracili władzę.


#Dfgh   2018-11-09

Mam nadzieje, że jednak staniecie do słuzby wtedy kiedy spłeczństwo będzie tego najbardziej potrzebować. Pozdrawiam i życzę zdrowia i dobrej formy w Rocznicę Odzyskania Niepodległości.


#Dfgh#Dfgh  2018-11-09

Oczywiście potrzebni jestescie w Dzień Niepodległości, bo zapewne pełno będzie prowokacji,żeby za granicą pokazać nas Polaków jako jakichś dzikusów. Już TVN wysle pewnie swoich wynajetych "nazioli".


#Nick#Dfgh  2018-11-10

To tak jak TVN zorganizowało sobie w lesie urodziny Hitlera a potem to nagrali, żeby pokazać "nazistów"


#StyX   2018-11-09

Każdy powinien walczyć o swoje brawo chłopaki. Mimo że nie jestem policjantem trzymam za was kciuki. Kto nie walczy ten nie wygra.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności