Policjanci ostrzegają przed brawurą

dodał 2019-11-19
Policjanci ostrzegają przed brawurą

Wczoraj dwie kobiety zatrzymane na terenie gminy Godkowo straciły prawo jazdy za tzw. 50+, czyli dwukrotne przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Policjanci ostrzegają przed brawurą i zapowiadają surowe kary dla kierowców lekceważących prawo.

42-latka kierowała jeepem, a 51-latka BMW. Kolejno miały prędkość 105 i 103 km/h, gdzie było ograniczenie do pięćdziesiątki. Prócz tego, że obie straciły prawa jazdy na 3 miesiące, zostały także ukarani mandatami (400 zł) oraz otrzymały po 10 punktów karnych - informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu.

Jak wynika z policyjnych danych wykroczenie 50+ nie dotyczy tylko młodych kierowców. Prędkość przekraczają wszystkie kategorie wiekowe kierujących. Nadmierna prędkość plasuje się w czołówce przyczyn wypadków drogowych, których często następstwem jest śmierć na drodze. Wciąż zdarzają się przypadki kierowców, którzy lekceważą bezpieczeństwo i prawo. Policjanci ostrzegają przed brawurą!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Ixi   2019-11-20

Pelno kierowcow jezdzi i rozmawia przez telefon ,nawet policjanci


#Maria Anna #Ixi  2019-11-20

no wlasnie


#Zdumiony#Maria Anna   2019-11-20

Czyli co? Karał Marcin Marcina a sam winny jak świnia?


#Maria Anna   2019-11-20

brawo policja karać i nie żałować za gadanie przez komórkę w aucie też wlepiac mandaty i nie patrzeć


#Janusz   2019-11-20

Toc jo dawno mówił, ze kobity to one narwane som i grzejom ile fabryka dała. Takim młodym prawka nie powinni dawoc. Człek dopiro na stare lato nabiero rozwogi.


#Jak   2019-11-20

Czyli co, lepiej żeby wogóle nie było kontroli? Taki komentarz mogą wystawić osoba, która niekoniecznie jeździ zdodnie z ograniczeniami.


#Polak   2019-11-19

Przecież to śmieszne. Tak niskie kary nikogo nie nauczą rozumu. Dla niektórych 400 zł to drobniaki, nie warte uwagi. A i trzymiesięczny post bezuprawnieniowy to też nie jest żadną tragedią - tacy z reguły jeżdżą bez uprawnień i najczęściej nie są złapani. To samo z jazdą na podwójnym gazie - bez natychmiastowego przepadku auta sprawca będzie jeździł dalej aż w końcu kogoś zabije - jak to było za Pasłękiem w kierunku Rogajn kilka lat temu. Apel do Sejmu i sądów - macie krew na rękach z powodu łagodnego prawa i łagodnych wyroków dla drogowych morderców, rzeczywistych i potencjalnych.


#O granicy bled pomiaru w Polsce nie mamowy   2019-11-19

103,101,105 taki standard pomiarowy


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności