25 października 2021 Darii, Wilhelminy, Bonifacego
Reklama Heops

Potrącenie na pasach

dodał 2019-08-31
Potrącenie na pasach

O godzinie 10:45 doszło do potrącenia pieszej na przejściu dla pieszych przy ul. Boh. Westerplatte (obok skrzyżowania z ul. Strażacką). Przed przejściem przez, które przechodziła kobieta zatrzymały dwa auta jadące w kierunku dworca. Z przeciwnej strony jechał Hyundai kierowany przez 69 - letniego mieszkańca gminy Pasłęk. To ten kierowca był sprawcą potrącenie. Policja zatrzymała mu prawo jazdy do decyzji sądu. Kobieta po zaopatrzeniu przez załogę karetki pogotowia udała się do domu.

jp

 

 

 


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ratusz

Komentarze

 • Janosik
   1970-01-01

  Wiem wina kierowcy, ale nie rozumiem czemu piesi jak święte krowy przechodzą przez przejścia nawet nie spojrzą czy samochód się zatrzymał czy jedzie dalej.

  • XP Janosik
    1970-01-01

   Bo to idioci, do tego mają jakieś złudne przekonanie że są pancerni. Przez te debilne przepisy, robiące z przechodni święte krowy, banda debili myśli że nie musi patrzeć na prawo i lewo, i ładują się pod koła jak śnięte ryby. A potem płacz że go potrącili.

  • Gość Janosik
    1970-01-01

   Święta prawda!!! Jestem wiadomo pieszym ale i też kierowcą i to co piesi wyczynaja w głowie się nie mieści! Wchodzą na pasy nie patrząc czy coś jedzie czy NIE jak święte krowy!!

  • Noludzie Janosik
    1970-01-01

   Przecież wyraźnie i po polsku napisane że dwa się zatrzymały, tylko trzeci w nią rąbnął

  • bez komentarza Janosik
    1970-01-01

   Często przechodzę na przejściu z dzieckiem przy hotelowej czy przy straży.Jest to chyba najgorsze miejsce w Pasłęku. Kierowcy zapierniczają tam równo. Jak się zatrzyma z jednej strony to z drugiej często jedzie nie patrzą na to ci się dzieje .

  • Grzesiek Janosik
    1970-01-01

   To popatrz Ty. Najpierw w lewo potem w prawo i jeszcze raz w lewo.

  • bez komentarza Janosik
    1970-01-01

   bardzo bystry jesteś naprawdę

  • sąsiadka Janosik
    1970-01-01

   Grzegorz udaje że zdał prawko a nie znalazł w chipsach dlatego takie mądrości głosi.

  • lider Janosik
    1970-01-01

   Bo piesi na pasach maja pierwszeństwo?? Proponuję powtórzyć kurs na prawo jazdy.

  • Janosik Janosik
    1970-01-01

   Co Ty nie powiesz, tłumaczę czytaj uważnie: piesi przed wejściem na pasy też muszą się rozejrzeć, co im z tego, że mają pierwszeństwo jak im w dupę samochód wiedzie? Mądralo widać jaki z Ciebie pieszy.

  Paslek
   1970-01-01

  Rozwalają mnie ci gapowicze

  • Marcel62 Paslek
    1970-01-01

   Traumę to przeżywam zawsze jak mam przejechać przez przejazd kolejowy w Stegnie jadąc z Pasłęka , wywieszone tabliczki o uszkodz . sygn. Jak jechałem do Pasłęka nie świeciły , w drodze powrotnej świeciły , tabliczki nadal wisiały i co człowiek ma myśleć i zrobić ? Stary peron zarośnięty haszczami ,, 0 "widoczności od jedziesz na własą odpowiedzialność a nuż się uda i przejedziesz cały i żywy a jak nie to kto za to odpowie , chyba nikt bo wjechałeś na własne życzenie . Może te pociągi nie przejeżdżają tam zbyt często , ale przejeżdżają i mam nadzieję ,że ktoś w końcu przejrzy na oczy i zrobi z tym porządek nim dojdzie do jakiejś tragedii .

  Alicja Ala
   1970-01-01

  Gdyby to była matka z dzieckiem to przecież dramat trałma do końca życia.

  • Książę Kapota Alicja Ala
    1970-01-01

   Ja mam "trałmę" widząc Twój komentarz...

  Kierowca
   1970-01-01

  Dlatego gdy wchodzisz na pasy sprawdź czy możesz wejść na pasy bo ty się zatrzymasz natomiast auto nie. Nagłe wtargniecie niczego dobrego nie wróży obu stronom. Ile razy jest tak że kierowca mimo że mnie widzi że chcę przejść, zbliżając się do przejścia jedzie z dużą szybkością a przed przejściem hamuje i jest wnet zdziwiony że ja nie przechodzę.

  Hmmm
   1970-01-01

  Czytaj ze zrozumieniem jeden z drugim. 2 auta się zatrzymały! Pewnie leciał i wyskoczył z zza zakretu. Nie znacie prędkości ani okoliczności a sami specjaliści na tym głosie Pasłęka. To ile miała czekać?

  • Marcel62 Hmmm
    1970-01-01

   Akurat od strony dworca przed przejściem nie ma zakrętu .

  mieszkaniec
   1970-01-01

  Dużo kierowców starszej daty nie aktualizuje swojej wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego. Jeżdżą na pamięć, a później nagle rondo wyrosło przed maska- byłem naocznym świadkiem,albo że pieszy stojący przy pasach ma pierwszeństwo. Rozumiem, że są to kierowcy doświadczeni i nauczeni jeździć bez żadnych asystentów. Tylko może warto takiego kierowcę po 60 roku życia np. co dwa lata poddać badaniom na wzrok i koordynację ruchową. Badanie może być obowiązkowe, ale decyzja niech należy do kierowcy.

  • vcb mieszkaniec
    1970-01-01

   To jak zachowują się kierowcy, nie zależy od ich wieku. Mimo, że jako pieszy mam pierwszeństwo, to również mam ograniczone zaufanie do kierujących, zwłaszcza w Pasłęku. Trochę się poprawiło w tym względzie ale generalnie kierowcy w Pasłęku często nie respektują tego, że pieszy ma pierwszeństwo.

  przepis z zachodu a przejscia co 10 m
   1970-01-01

  Jak uważasz, że masz szansę z blaszanką choćby najmniejszą jadąca tylko 10 km/h to się pod nią pchaj, idioto jeden z drugim.

  Nota bene
   1970-01-01

  Autor notatki chyba po paru głębszych

  • Nick Nota bene
    1970-01-01

   Haha tak ciekawe w co została zaopatrzona ) opatrzona Panie!

  piesza
   1970-01-01

  Przy okazji tego zdarzenia nalezy zwrócić uwage na rowerzystów , ostatnio wiele ich sie pojawiło , na chodnikach nieostrożnie zachowuja się , przejeżdzją przez pasy w ostaniej chwili przed samochodami , widzialam jak matka z dzieckiem jadący na 2 rowerach zatrzymala sie przed przejsciem , gdy samochody siez zatrzymały ona wsiadla na rower , dziecko na swoj i przejechali przez pasy dla pieszych. To jest karygodne z tego co wiem to tylko w miejscah oznaczonych mozna przejezdzac przez pasy. Należałoby o tym mówić w szkołach , nagłośnić ta sprawe bo szkoda życia

  Magda
   1970-01-01

  Dziwię się że władze naszego miasta nic z tym nie robią. W tym miejscu jest najwięcej wypadków. Czas najwyższy to zmienić dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Pozdrawiam wszystkich czytelników.

  Uwaga Pirat
   1970-01-01

  Najważniejsze ze na miejscu zdarzenia przybył funkcjonariusz policji z ikrą i zatrzymał prawa jazdy dla sprawcy wypadku !

  ju
   1970-01-01

  Ciekawe w co została " zaopatrzyła " ta Pani przez załogę karetki :)???

  ju
   1970-01-01

  Ciekawe w co została " zaopatrzona " ta Pani przez załogę karetki :)???

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2