15 września 2019 Albina, Nikodema, Marii

Potrącenie na pasach

dodał Dwa tygodznie temu, 2019-08-31
Potrącenie na pasach

O godzinie 10:45 doszło do potrącenia pieszej na przejściu dla pieszych przy ul. Boh. Westerplatte (obok skrzyżowania z ul. Strażacką). Przed przejściem przez, które przechodziła kobieta zatrzymały dwa auta jadące w kierunku dworca. Z przeciwnej strony jechał Hyundai kierowany przez 69 - letniego mieszkańca gminy Pasłęk. To ten kierowca był sprawcą potrącenie. Policja zatrzymała mu prawo jazdy do decyzji sądu. Kobieta po zaopatrzeniu przez załogę karetki pogotowia udała się do domu.

jp

 

 

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Mieszkaniec   Dwa tygodznie temu, 2019-08-31

Dużo kierowców starszej daty nie aktualizuje swojej wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego. Jeżdżą na pamięć, a później nagle rondo wyrosło przed maska- byłem naocznym świadkiem,albo że pieszy stojący przy pasach ma pierwszeństwo. Rozumiem, że są to kierowcy doświadczeni i nauczeni jeździć bez żadnych asystentów. Tylko może warto takiego kierowcę po 60 roku życia np. co dwa lata poddać badaniom na wzrok i koordynację ruchową. Badanie może być obowiązkowe, ale decyzja niech należy do kierowcy.


#Vcb#Mieszkaniec   Ponad tydzień temu, 2019-09-02

To jak zachowują się kierowcy, nie zależy od ich wieku. Mimo, że jako pieszy mam pierwszeństwo, to również mam ograniczone zaufanie do kierujących, zwłaszcza w Pasłęku. Trochę się poprawiło w tym względzie ale generalnie kierowcy w Pasłęku często nie respektują tego, że pieszy ma pierwszeństwo.


#Ju   Ponad tydzień temu, 2019-09-02

Ciekawe w co została " zaopatrzona " ta Pani przez załogę karetki :)???


#Ju   Ponad tydzień temu, 2019-09-02

Ciekawe w co została " zaopatrzyła " ta Pani przez załogę karetki :)???


#Janosik   Dwa tygodznie temu, 2019-08-31

Wiem wina kierowcy, ale nie rozumiem czemu piesi jak święte krowy przechodzą przez przejścia nawet nie spojrzą czy samochód się zatrzymał czy jedzie dalej.


#Lider #Janosik  Ponad tydzień temu, 2019-09-01

Bo piesi na pasach maja pierwszeństwo?? Proponuję powtórzyć kurs na prawo jazdy.


#Janosik#Lider   Ponad tydzień temu, 2019-09-01

Co Ty nie powiesz, tłumaczę czytaj uważnie: piesi przed wejściem na pasy też muszą się rozejrzeć, co im z tego, że mają pierwszeństwo jak im w dupę samochód wiedzie? Mądralo widać jaki z Ciebie pieszy.


#Bez komentarza#Janosik  Dwa tygodznie temu, 2019-08-31

Często przechodzę na przejściu z dzieckiem przy hotelowej czy przy straży.Jest to chyba najgorsze miejsce w Pasłęku. Kierowcy zapierniczają tam równo. Jak się zatrzyma z jednej strony to z drugiej często jedzie nie patrzą na to ci się dzieje .


#Grzesiek#Bez komentarza  Dwa tygodznie temu, 2019-08-31

To popatrz Ty. Najpierw w lewo potem w prawo i jeszcze raz w lewo.


#Bez komentarza#Grzesiek  Dwa tygodznie temu, 2019-09-01

bardzo bystry jesteś naprawdę


#Sąsiadka#Grzesiek  Dwa tygodznie temu, 2019-09-01

Grzegorz udaje że zdał prawko a nie znalazł w chipsach dlatego takie mądrości głosi.


#Noludzie#Janosik  Dwa tygodznie temu, 2019-08-31

Przecież wyraźnie i po polsku napisane że dwa się zatrzymały, tylko trzeci w nią rąbnął


#XP#Janosik  Dwa tygodznie temu, 2019-08-31

Bo to idioci, do tego mają jakieś złudne przekonanie że są pancerni. Przez te debilne przepisy, robiące z przechodni święte krowy, banda debili myśli że nie musi patrzeć na prawo i lewo, i ładują się pod koła jak śnięte ryby. A potem płacz że go potrącili.


#Gość #XP  Dwa tygodznie temu, 2019-08-31

Święta prawda!!! Jestem wiadomo pieszym ale i też kierowcą i to co piesi wyczynaja w głowie się nie mieści! Wchodzą na pasy nie patrząc czy coś jedzie czy NIE jak święte krowy!!


#Uwaga Pirat   Ponad tydzień temu, 2019-09-01

Najważniejsze ze na miejscu zdarzenia przybył funkcjonariusz policji z ikrą i zatrzymał prawa jazdy dla sprawcy wypadku !


#Magda   Dwa tygodznie temu, 2019-09-01

Dziwię się że władze naszego miasta nic z tym nie robią. W tym miejscu jest najwięcej wypadków. Czas najwyższy to zmienić dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Pozdrawiam wszystkich czytelników.


#Piesza   Dwa tygodznie temu, 2019-09-01

Przy okazji tego zdarzenia nalezy zwrócić uwage na rowerzystów , ostatnio wiele ich sie pojawiło , na chodnikach nieostrożnie zachowuja się , przejeżdzją przez pasy w ostaniej chwili przed samochodami , widzialam jak matka z dzieckiem jadący na 2 rowerach zatrzymala sie przed przejsciem , gdy samochody siez zatrzymały ona wsiadla na rower , dziecko na swoj i przejechali przez pasy dla pieszych. To jest karygodne z tego co wiem to tylko w miejscah oznaczonych mozna przejezdzac przez pasy. Należałoby o tym mówić w szkołach , nagłośnić ta sprawe bo szkoda życia


#Paslek   Dwa tygodznie temu, 2019-08-31

Rozwalają mnie ci gapowicze


#Marcel62#Paslek  Dwa tygodznie temu, 2019-08-31

Traumę to przeżywam zawsze jak mam przejechać przez przejazd kolejowy w Stegnie jadąc z Pasłęka , wywieszone tabliczki o uszkodz . sygn. Jak jechałem do Pasłęka nie świeciły , w drodze powrotnej świeciły , tabliczki nadal wisiały i co człowiek ma myśleć i zrobić ? Stary peron zarośnięty haszczami ,, 0 "widoczności od jedziesz na własą odpowiedzialność a nuż się uda i przejedziesz cały i żywy a jak nie to kto za to odpowie , chyba nikt bo wjechałeś na własne życzenie . Może te pociągi nie przejeżdżają tam zbyt często , ale przejeżdżają i mam nadzieję ,że ktoś w końcu przejrzy na oczy i zrobi z tym porządek nim dojdzie do jakiejś tragedii .


#Hmmm   Dwa tygodznie temu, 2019-08-31

Czytaj ze zrozumieniem jeden z drugim. 2 auta się zatrzymały! Pewnie leciał i wyskoczył z zza zakretu. Nie znacie prędkości ani okoliczności a sami specjaliści na tym głosie Pasłęka. To ile miała czekać?


#Marcel62#Hmmm  Dwa tygodznie temu, 2019-08-31

Akurat od strony dworca przed przejściem nie ma zakrętu .


#Nota bene   Dwa tygodznie temu, 2019-08-31

Autor notatki chyba po paru głębszych


#Nick#Nota bene  Dwa tygodznie temu, 2019-08-31

Haha tak ciekawe w co została zaopatrzona :) może w wejściówkę do kina :) opatrzona Panie!


#Przepis z zachodu a przejscia co 10 m   Dwa tygodznie temu, 2019-08-31

Jak uważasz, że masz szansę z blaszanką choćby najmniejszą jadąca tylko 10 km/h to się pod nią pchaj, idioto jeden z drugim.


#Alicja Ala   Dwa tygodznie temu, 2019-08-31

Gdyby to była matka z dzieckiem to przecież dramat trałma do końca życia.


#Książę Kapota#Alicja Ala  Dwa tygodznie temu, 2019-08-31

Ja mam "trałmę" widząc Twój komentarz...


#Kierowca   Dwa tygodznie temu, 2019-08-31

Dlatego gdy wchodzisz na pasy sprawdź czy możesz wejść na pasy bo ty się zatrzymasz natomiast auto nie. Nagłe wtargniecie niczego dobrego nie wróży obu stronom. Ile razy jest tak że kierowca mimo że mnie widzi że chcę przejść, zbliżając się do przejścia jedzie z dużą szybkością a przed przejściem hamuje i jest wnet zdziwiony że ja nie przechodzę.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Dożynki gminne

Wydarzenie odddbyło się 6 godzin temu 

Burmistrz Pasłęka zaprasza na Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się 15...


Dożynki Gminne 2019

Pozostało19 minut

Burmistrz Pasłęka zaprasza na Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się 15...


20 lat powiatu elbląskiego

Pozostało6 dni

Na dzień 21 września 2019 roku zaplanowano uroczyste obchody 20 – lecia powstania...