8 sierpnia 2022 Cypriana, Emiliana, Dominika
Reklama Heops

Pożyczka dla każdego - czy to możliwe?

dodał Ponad tydzień temu, 2022-07-26
Pożyczka dla każdego - czy to możliwe?

Pożyczki pozabankowe często reklamowane są jako pożyczki dla każdego, co wynika z liberalnego podejścia firm pożyczkowych do udzielania finansowania. Kto może skorzystać z pożyczki pozabankowej? Czy faktycznie są to pożyczki dla każdego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Kto może skorzystać z pożyczki pozabankowej?

Jak wspomniano we wstępie firmy pożyczkowe w sposób liberalny podchodzą do udzielania pożyczek, co oznacza, że z tego typu ofert może skorzystać praktycznie każdy. Podstawowym wymaganiem jest bowiem osiągniecie odpowiedniego wieku (w zależności od firmy 18, 21, a nawet 25 lat) oraz oświadczenie o źródle oraz wysokości uzyskiwanych dochodów. W większości przypadków są to pożyczki bez zaświadczeń, a firmy pożyczkowe weryfikują swoich klientów poprzez przelew weryfikacyjny lub weryfikację telefoniczną. Oczywiście przed wydaniem decyzji są oni sprawdzana jest również historia kredytowa, czy bieżące zadłużenie, jednak warto mieć świadomość, że podejście w tym przypadku jest dużo bardziej liberalne niż przy wnioskowaniu o pożyczkę w banku.

Pożyczka dla każdego - czy to możliwe?

Warto mieć świadomość, że firmy pozabankowe oferują pożyczki dla każdego, w związku z czym skorzystać z nich mogą również osoby nie posiadające stałych dochodów, wykazujące brak zdolności kredytowej, czy zadłużone. Jak to możliwe? Otóż, rozwiązaniem są w tym przypadku pożyczki z dodatkowym zabezpieczeniem, którym może być gwarant lub zastaw. W pierwszym przypadku należy wskazać osobę, która wyrazi zgodę, by w razie zaprzestania spłaty pożyczki przez pożyczkobiorcę pokryje ona resztę zobowiązania. Oczywiście gwarant musi być wiarygodny, co ocenia firma pożyczkowa. Innym rozwiązaniem są pożyczki pod zastaw, którym może być np. samochód, czy inna wartościowa rzecz, która staje się w tym momencie zabezpieczeniem pożyczki.

Dlaczego warto korzystać z pożyczek pozabankowych?

Na podstawie powyższych akapitów można stwierdzić, że pożyczka pozabankowa to rozwiązanie dla osób, które nie uzyskały finansowania w banku. W takiej sytuacji powinny one zawnioskować o pożyczkę online, która w większości przypadków zostanie przyznana. Oczywiście warto mieć świadomość, że z tego typu rozwiązań korzystają również osoby, które bez problemu mogą otrzymać kredyt w banku. Decydują się oni jednak na pożyczki pozabankowe ze względu na minimum formalności oraz fakt, że pieniądze można otrzymać nawet w ciągu kilkunastu minut. Co więcej, całą procedurę można przeprowadzić bez wychodzenia z domu. W tym miejscu warto również podkreślić, że pożyczki pozabankowe w wielu przypadkach mogą konkurować z kredytami bankowymi pod względem kosztów. Co więcej, w przypadku wielu firm pierwsza pożyczka udzielana jest całkowicie za darmo, a brak kosztów warunkuje terminowa spłata zobowiązania.

Podsumowując należy stwierdzić, że pożyczki pozabankowe w rzeczywistości są rozwiązaniami dla każdego. Wynika to z faktu, że mogą z nich korzystać zarówno osoby, które nie mają szans na uzyskanie kredytu w banku, jak i osoby, które bez problemu, by go otrzymały, ale szukają rozwiązania, które cechuje prostota oraz minimum formalności.


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :mury

Komentarze

kocham jarka
gp reklama